Wizja i fonia

Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce. W liście do Ojca Świętego Prezydent podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI w 2006 roku. Inicjatywa pana Prezydenta nie była, jak imputują przeciwnicy, spontaniczna, lecz została wpierw skonsultowana. W piątek 4 maja br. na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przybył do Pałacu Prezydenckiego Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik. Tematem rozmowy było między innymi zaproszenie Ojca Świętego Benedykta XVI do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce w 2015 r.

Niepotwierdzona plotka głosi, że zaproszenie ma związek z przypadającą za cztery lata niebywale okrągłą rocznicą tak zwanego chrztu Polski. Źródła zbliżone do dobrze poinformowanych twierdzą z kolei, że nie przeszła propozycja, by tak doniosłe wydarzenie celebrować co najmniej tak, jak rocznicę katastrofy smoleńskiej, czyli co miesiąc. Nikt jednak nie miał wątpliwości, że Jan Paweł II widział tożsamość Europy w chrześcijaństwie, stanowiącym wspólny korzeń, z którego wyrosła kultura Starego Kontynentu.

A tymczasem zaproszony poczuł, że zostały obrażone jego uczucia. I to we własnej ojczyźnie. Satyryczny tygodnik Titanic na okładce lipcowego numeru zamieścił wizerunek w poplamionej fekaliami białej szacie. Napis głosił: „Alleluja w Watykanie! Odkryto źródło przecieku!” Benedykt XVI zażądał od sądu w Hamburgu natychmiastowego wycofania z druku magazynu. Sąd przychylił się do wniosku i zakazał rozpowszechniania. Zakaz nie dotyczy egzemplarzy, które trafiły już do kiosków. Okładka na stronie internetowej miesięcznika została zaczerniona. Myliłby się jednak ten, kto by sadził, że papież jest wrogiem wolności słowa. Podczas modlitwy „Anioł Pański” w Castel Gandolfo Benedykt XVI pozdrowił przybyłych na Jasną Górę uczestników XX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, którzy „modlą się za Ojczyznę, za rodziny i o wolność słowa”.

Krajowa Rada Fonii i Wizji nałożyła na stację TVN 200.000 zł kary za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Uznała bowiem, że emitowany w TVN program „Top Model. Zostań modelką” mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. Z kolei Krajowa Rada Fonii i Wizji ponownie ukarała Warszawską Prowincję Redemptorystów – nadawcę Radia Maryja – za emisję ukrytych reklam, czyli łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Kara wynosi 20.000 zł. Poprzednia kara wynosiła… 4.000 zł (słownie: cztery tysiące złotych). Warto wspomnieć, że swego czasu ukarano TVN za program, w którym miniaturki polskiej flagi wkładano w atrapy psich odchodów, czyli za… łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Kara wynosiła 471.000 zł*.

Działania Krajowej Rady mają stanowić podstawę zapowiedzianej przez Premiera na jesień tak zwanej „ofensywy legislacyjnej” związanej z trudną sytuacją budżetu. Na początek Kodeks Drogowy zostanie uzupełniony o zapis, że karany będzie każdy, kto może przekroczyć dozwoloną szybkość, czym może narazić innych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza dzieci, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia lub trwały uszczerbek na zdrowiu. Zaś po ogłoszeniu przetargu na wybudowanie 1050 więzień na 1050 lecie zostaną także wprowadzone zmiany w Kodeksie Karnym. Penalizowana będzie  możliwość popełnienia przestępstwa. Samo przestępstwo traktowane będzie pobłażliwie. Złamanie prawa: 4.000 – 20.000 zł kary. Możliwość wywarcia negatywnego wpływu – od 200.000 do 500.000 zł.

Na koniec nie wolno nie wspomnieć o tradycyjnym już obrażaniu uczuć przez tak zwaną Madonnę. Zwłaszcza, że owa Madonna specjalnie przyjeżdża do Polski we środę. A we środę jest pierwszy sierpnia. A pierwszego sierpnia wybuchło powstanie. A skoro wybuchło, to trzeba to uczcić. Każdy wybuch należy czcić, ale najbardziej ten, który pociągnął więcej ofiar niż wybuch bomby atomowej. Gdyby ktoś nie wiedział co konkretnie obraża jego uczucia i jakie, powinien pamiętać, że w roku 2009 koncert tej skandalizującej „artystki” został zorganizowany 15 sierpnia, w dzień Cudu nad Wisłą, a zarazem w największe święto maryjne (…) W tym roku jej koncert ma się odbyć dokładnie w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Warto także mieć świadomość, że cała twórczość tej „artystki” to ruja, poróbstwo, perwersja, zgnilizna moralna i wściekły atak na wiarę. Twórczość „Madonny” w różnych formach atakuje wiarę katolicką. Podczas koncertów obraża ona Jezusa Chrystusa, podpalając krzyże i zakładając koronę cierniową. Ponadto propaguje homoseksualizm, lubieżnie całując się z innymi kobietami, a także promuje pornografię, wykonując obrzydliwe gesty i pozy. Wiadomo nie od dziś, że jeśli katolik zobaczy taką Madonnę promująca homoseksualizm, to natychmiast rzuci się na znajdującego sie obok osobnika tej samej płci w celu skorzystania z promocji. Należy jednak pamiętać, że przekazywanie sobie znaku pokoju polega na czym innym. A całować, owszem, można. Ale tylko księdza dobrodzieja. I nie w usta, lecz w rękę.


* Warto przypomnieć sobie kto zawiadomił prokuraturę o „możliwości popełnienia przestępstwa” przez TVN. Otóż dokonał tego bohaterskiego czynu były wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski z LPR. Wagę i społeczną szkodliwość wymienionych czynów dodatkowo potęguje fakt, że program, w którym nastąpiło znieważenie polskiej flagi, nadawany jest w godzinach wysokiej oglądalności i przyciąga przed ekrany znaczną ilość (sic!), głównie młodej widowni, co może negatywnie wpływać na jej stosunek do Państwa Polskiego, jego tradycji i historii – pisał do prokuratury.
Z kolei w związku z dyskusją o in vitro nie od rzeczy będzie wspomnieć, że nie tylko Jarosław Gowin, obecnie minister sprawiedliwości, słyszy krzyk zarodków. Mirosław Orzechowski, absolwent m.in. Instytutu Teologicznego, jest wybitnym specjalistą od teorii ewolucji i nie tylko: Teoria ewolucji to kłamstwo, które zalegalizowano jako obowiązującą prawdę. Dla mnie to opowieść o charakterze literackim, mogłaby np. stać się kanwą filmu science fiction. Kreacjonizm to cywilizacyjna prawda, która płynie z wiary, jest powtarzana i niezakwestionowana od tysięcy pokoleń….są jeszcze inne kłamstwa. Następnym na przykład jest to, co nam długo wmawiano: że człowiek poczęty nie jest człowiekiem, tylko bezduszną zygotą… Jesteśmy na drodze naprawiania świata. Czasami wychodzi gorszy, czasami lepszy, ale zmierzajmy ku temu, żeby był oparty na prawdzie, dobru i pięknie.

Dodaj komentarz