Psy Putina.

Historia toczy się kołem, kołem czasem łamiącym kości tym, którzy tego nie zauważają.

Stawiam tezę, że tak jak Stalin posługiwał się niemieckim faszyzmem praktycznie do 22 czerwca 1941 roku w celu destabilizacji Europy, tak Putin robi to samo w skali świata za pomocą skrajnej prawicy. To dla realizacji tej polityki Kremla płyną z Moskwy pieniądze na konta francuskie, włoskie, węgierskie, podejrzewam że też na polskie.

Moskwa wspiera nacjonalistyczną prawicę w zachodnim świecie, wspiera wszelkie ruchy dążące do izolacjonizmu i ksenofobi czy to np. w Anglii czy w…. USA. To nie przypadek, że kandydat na prezydenta Stanów prosi Moskwę o haki na swą polityczną przeciwniczkę, robi to nawet bez listka figowego pokazując wprost swą prawdziwą twarz.
Nie boi się, bowiem wychodzi z założenia, że oskarżanie go o sprzyjanie Rosji jest absurdalne i wielu jego zwolenników myśli podobnie, oni nie widzą koła historii które już toczy się w ich i naszą stronę.

Hitler też był wielkim przeciwnikiem Stalina i komunizmu, tak o sobie myślał i tak się przedstawiał, a praktycznie do czerwca 41 roku realizował swymi działaniami założenia moskiewskiej polityki zagarnięcia Europy i Świata.

Putin niczego nie odkrywa, on zwyczajnie realizuje już sprawdzony model polityczny Stalina i na razie tresuje europejskie psy, za chwilę być może wpłynie na wynik wyborów w USA i powiększy sforę. A gdy już te wszystkie psy będą odpowiednio ułożone, gdy każdemu z nich będzie się wydawało, że jest najważniejszy na świecie i taki samodzielny i suwerenny, to dopiero wtedy być może zorientują się, że ciągną rosyjskie sanie.

Nie piszę tu nic o religijnym ekstremizmie, bowiem jest to nic innego jak NARZĘDZIE, zresztą jedno z wielu, tej polityki i nic więcej. Zresztą Amerykanie też się nim kiedyś posługiwali, tylko że Rosjanie robią to lepiej i bardziej długofalowo, są zwyczajnie bardziej cierpliwi – efekt nie musi być za rok, wystarczy jak będzie za dziesięć lat.

Cały arabski świat patrzy dziś na Putina, patrzy dokładnie z tą samą nadzieją co niemieccy komuniści w latach 30 patrzyli na Moskwę. I myślę, że dokładnie tak samo zostanie potraktowany.

Hitler był psem Stalina, mającym zapalić Europę, dzisiejsi zachodni nacjonaliści, to takie putinowskie psy, które swym ujadaniem ponownie mają utorować drogę dla rosyjskich sań.

Historia dzieje się tu i teraz, trzeba tylko umieć to dostrzec.

 

28.07.2016
villk

 

W nawiązaniu do:

Kto wywołał Druga Wojnę Światową info dla Ambasadora Rosji.

Wojna o wojnę. Dwie wojny Stalina.

Szokujący apel Trumpa, nawet w partii próbowali tłumaczyć, że żartował. „Rosjo, jeśli mnie słuchasz, mam nadzieję, że jesteś w stanie znaleźć 30 tys. maili, których brakuje – powiedział Donald Trump w rozmowie z dziennikarzami.”

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

 1. Zgadzam się z „argumentami nacisku”. To mogą być ogromne kwoty.W końcu jest powód by nie likwidować rajów podatkowych. czasami hałas na ten temat, a potem wszystko pozostaje bez zmian.

  Stalin opłacał partie komunistyczne na Zachodzie. W Niemczech stanowili ogromna siłę. Także we Włoszech, Francji i także USA. Stalin miał nadzieję podbić całą Europę. A po II WŚ prezydent USA darował Stalinowi pół Europy. Tak był nim zafascynowany. Przecież swego nie dawał, prawda? Polski, Rumunii czy innych krajów nikt o zdanie nawet nie zapytał. A Polska była sojusznikiem USA w tej wojnie.

  Teraz też jest sojusznikiem.Jak na tym sojuszu wyjdziemy, gdy nie posiadamy silnej armii, słabe uzbrojenie?

  Jeśli chodzi o Arabów, to nie zwraca się uwagi na jedną sprawę. Wyznawcy Allaha odłamu sunnickiego walczą z szyitami. Są jeszcze wahhabici z Arabii Saudyjskiej. Za tymi wojnami religijnymi mogą kryć się inne cele. To zdobycie przestrzeni, zajęcie terenów wysoko uprzemysłowionych. Za religią mogą kryć się cele militarne.

  Dlaczego nie założyć, że druga armia w NATO – armia Turcji nie działa w sojuszu z którąś z walczących stron religii islamu w celu podboju? Nie wiemy jako społeczeństwo czy ten ruch migracyjny nie został sprowokowany przez Turcję. Wielu handlarzy migrantami to byli Turcy.

  Hasła religijne maja swoja nośność. Przykładem jest Polska, gdzie KK decyduje o ogromnym majątku ze Skarbu państwa.

  Wywiad Rosji jest jednym z najlepszych wywiadów. I jest naprawdę skuteczny. A u nas? U nas jeden z drugim pośledni polityk lub dziennikarzyna potrafi tylko prychać na Rosję. Tylko co to daje? Pokazuje słabość kraju. jaki kraj, jaki wywiad zaryzykuje współpracę z Polską, gdy Macierewicz ujawnił listę dawnych i obecnych szpiegów?

  Ciężkie czasy idą i nieprzewidywalne strony walk.