Smokowi na święta czyli…

Szwedzi jako sąsiedzi zza granicy morskiej ciekawią mnie z wielu względów. Kulturowych, bo jako pierwsi wprowadzili rodziny dwupokoleniowe. Zakładali, że rodzice wychowują swoje potomstwo, a dziadkowie żyją osobno. Tak zaczęła się nowa rodzina od lat 50.tych XX wieku. I trwa. Opieka nad emerytami jest na wysokim poziomie. Gdy staje się on już niedołężny, to zgłasza swoją chęć zamieszkania w domu opieki (Smok słusznie zauważyłyby, że w przytułku). Nie musi w kolejce czekać na miejsce. Staruszkowie mają bardzo dobrą opiekę zdrowotną, przez co dłużej żyją i dłużej są na utrzymaniu państwa. Nie to co w katolickiej Polsce, gdzie emerytom stawia się polecenie: chory? do kolejki na 11 miesięcy. Nie stać na leki? Trudno, Rydzyk ważniejszy i jego obli kolesie. Także Flaszce się należy by smutek topił.

Czym to skutkuje? Czymś najgorszym, bo samotnością!!!! O ile poprzednie pokolenia odwiedzały seniorów i seniorki, to obecne uważa tak: mają dobrą opiekę, to po co mamy do staruchów chodzić, mamy swoje życie, swoje rozrywki głupie. Poza tym jako światłe społeczeństwo uważamy, że należy przyjmować uchodźców na utrzymanie. Bo oni do pracy nie są wyrywni, nie chcą się asymilować z głupimi (za takich uważają krzyżowców), którzy działają jak działają. A i samo państwo dziwnie rozumie tę asymilację, bo niewiele robi w tym kierunku.

Najpierw z rozmów prywatnych (bo trochę znajomych w Szwecji mam), okazjonalnych, przypadkowych,  od Polaków zadowolonych ze stosunków społecznych, ze stosunków pracodawca – pracownik, dowiadywałam się, że Szwedzi z emigrantów i sposobu ich życia, z utrzymywania nierobów (często bez winy samych emigrantów) nie są zadowoleni. A teraz już oficjalnie uważają przyjecie dużej liczby emigrantów za błąd.Jak będzie wyglądała polityka wewnętrzna Szwecji i innych krajów, gdzie opór wobec emigrantów jest coraz większy, bo i problemy spowodowane przez nich rosną?

„Przyjęcie imigrantów było błędem”. Szwedzka minister bije się w pierś

Niemcy: pasterki pod ochroną policji, ale kościoły nie chcą być twierdzami

Francja: na Święta zmobilizowano 97 tys. policjantów i żołnierzy

cdn…?

Dodaj komentarz


komentarzy 7

 1. Gdy usłyszałem o tym że będziemy musieli przyjąć uchodźców, początkowo uznałem ze ludziom w potrzebie trzeba pomagać. Emocje, wyobraźnia i empatia spowodowały że wydało mi się to słuszne. Miałem w pamięci uchodźców z Grecji w czasach CZARNYCH PUŁKOWNIKÓW.
  Przecież muzułmanie to ludzie tacy jak my, tyle że w niebezpieczeństwie.

  Później zacząłem myśleć.

  1. Pomoc rozumiałam i nadal rozumiem jako rozwiązanie pewnych problemów. A rozwiązania problemu migrantów nigdzie nie ma. Pierwsza rzecz, która mnie zatrwożyła, to całkowity brak ochrony granic i możliwy napływ niekoniecznie ludzi w potrzebie. A omamionych przez zbijających na tym procederze fortunę łajdaków bogacących się na nieszczęściu.

   Niby multi-kulti, a tak naprawdę to umieszczanie w obozach albo w gettach, gdzie rządzi prawo przemocy mężczyzn. Czy to jest multi-kulti? Gdy J.Kaczyński poruszył sprawę umieszczania migrantów w gettach Szwecji, to wylały się na niego paskudne słowa, mimo że miał w tym wypadku rację. Wprawdzie wiele w tym jego winy, bo wcześniej innych rozsądnych słów nie brał pod uwagę. Dał przykład narodowi, jak prawdę należy traktować. Wspomnieni Szwedzi zaczynają się buntować, bo ze spokojnego kraju, zakradły się do nich niepokoje i gwałty. Co na wielką skalę ma miejsce w nadmorskim mieście Malmo. ”
   W ciągu ostatniego miesiąca w Malmo doszło do serii bestialskich gwałtów. Policja wciąż nie ujęła sprawców. Do kobiet wystosowano apel, aby pozostały w domach i nie wychodziły same na ulice. Bezsilność wymiaru sprawiedliwości wzbudziły powszechne oburzenie. Setki ludzi wyszło na ulicę.

   Ofiarami trzech brutalnych gwałtów, do których doszło w Malmo, są nastolatki. Ostatni miał miejsce w minioną sobotę. Ofiara, 17-letnia dziewczyna, została napadnięta przez kilku mężczyzn na jednym z placów zabaw. – To straszna, wyjątkowo brutalna zbrodnia. Nawet dla mnie, doświadczonego funkcjonariusza, granice zostały przekroczone – powiedział jeden z szefów policji w Malmo.
   Wszystkie ofiary zostały zaatakowane między północą a trzecią nad ranem. Policja podejrzewa, że ofiary znały napastników. Demonstranci domagają się zaostrzenia kar za gwałty i zdecydowanej reakcji polityków. – chcemy, by każdy podejrzany o gwałt, o ile są do tego przesłanki, został natychmiast aresztowany. dochodzenie musi być też wszczęte jak najszybciej – tłumaczyła jedna z inicjatorek protestów Camilla Lundgren.” Czy gwałcicielami są migranci? Może z Rosji albo i sami Szwedzi? Jednak podejrzenia kierują się w jedną stronę.
   Rząd duński ogłosił, że nie przyjmie ani jednego migranta więcej. Także austriacki. Z problemem ogromnym zostali Grecy, Włosi (oba państwa domagały się od Unii pomocy w ochronie granic), Francja i Niemcy.
   Na Pomorzu Zachodnim zatrudnionych jest dwadzieścia tysięcy Ukraińców. W moim powiecie cztery tysiące. To dobrzy i obowiązkowi pracownicy. Jednak Polacy jako pracodawcy tacy dobrzy już nie są. Są jeszcze Białorusy, którzy nie mają takich praw jak Ukraińcy i dlatego godzą się na gorsze warunki. Do Gdańska przyjechała rodzina z Ukrainy z terenów objętych wojną. Nie szukali utrzymania, a już po miesiącu mąż i żona zaczęli pracować, a dwaj synowie poszli do szkoły. Jeden z nich skończył 18 lat i zgodnie z prawem wystąpił o zgodę na pobyt stały. Urząd zażądał od niego dokumentów, których dostarczyć nie mógł, bo domu już nie było, tamtejszy urząd także zniknął z powierzchni ziemi. Zapadła decyzja: deportować. Społeczna akcja wstrzymała na jakiś czas deportację. Czy nie lepiej by ci Ukraińcy zostali i pracowali, gdy rąk do pracy brakuje?
   Kto dziś pamięta o uciekinierach z Grecji za czasu Czarnych Pułkowników? Przecież wszystko, co działo się w PRL musi być źle opisywane.
   W RFN jest problem z ukształtowaniem się nowego rządu. Może jedną z różnic jest sprawa migrantów, bo Merkel stoi twardo na swoim multi-kulti.
   Czy w Europie poszczególne państwa patrzą dalekowzrocznie? W Polsce jest od wyborów do wyborów, a akcja przedwyborcza trwa nieustannie. Zachęcam do przeczytania ciekawego artykułu.http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/myslenie-na-zapas/m8804vd

   1. @Zielony Kwiat
    Jak wielokrotnie pisałem, jeśli Adolf Hitler miałby w czymś rację to bym ją przyznał. Jeśli uznałbym że się myli, też to powiedziałbym, oczywiście zakładając że mnie nie złapią jego siepacze.Trudno mnie zaliczyć do sympatyków Kaczyńskiego, ale czasem miewa sporo racji. Czasem aż za dużo. Gdy powiedział o chorobach przenoszonych przez emigrantów rację miał.Nie bez powodu wyjeżdżający w różne rejony świata muszą się szczepić na wszystko co się da. Jeśli dodamy słynną historię wybicia Indian przy pomocy zarażonych koców, to wrzeszczący o tym jaki to Kaczyński rasista itp., okazują się albo niedoinformowanymi idiotami, albo sabotażystami.
    Warto też pamiętać o chorobach genetycznych różnych ras, żeby wspomnieć tylko mukowiscydozę, ale o reszzcie przeczytasz tu

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_genetyczne_w_populacji_%C5%BByd%C3%B3w_aszkenazyjskich

    Oczywiście, można negować wszystko, także genetykę.
    https://www.tygodnikprzeglad.pl/bomba-etniczna/

    *

    Od początku wiedziałem ze pozwolenie na łamanie prawa Unii zwanego w skrócie Schengen jest początkiem niebywałych kłopotów. Napłynęli do nas żołnierze, których wystarczy uzbroić. Chwilowo wystarczy nóż, pałka czy samochód wjeżdżający w tłum. Terror to nie tylko bomba. Celem terrorystów nie jest nawet zabijanie a sianie przerażenia.I z tego co piszesz

    Do kobiet wystosowano apel, aby pozostały w domach i nie wychodziły same na ulice.

    udało się to znakomicie. Szwecja to Szwecja. We Francji od bardzo dawna trwa stan wyjątkowy, a o dodatkowym poczuciu zagrożenia świadczą linki Oby.watela.

    Co do tzw.Ukraińców(mieszkańcy republiki radzieckiej o ludności wymieszanej tak bardzo że UKRAINIEC to tylko obywatelstwo, tak jak Izraelczyk nie oznacza Izraelity, więc wśród przyjeżdżających są przecież przeróżni ludzie. Wśród obsługi sklepu w którym się najczęściej zaopatruję w zasadzie nie ma nikogo kto by nie zaciągał na wschodnią modłę. Nie mam nic przeciwko nim,cieszę się że większość kas działa, tyle że na szyi jednego z kasjerów z przerażeniem zobaczyłem starożytny symbol szczęścia, który tak ukochali w latach trzydziestych nasi sąsiedzi z za Odry. Cóż, nikt mnie nie przekona że mam im zaufać, bo chociaż nie mam zamiaru prześladować dzieci za grzechy ojców, to jednak czym skorupka za młodu nasiąknie….
    Na ten temat już dawno pisałem.Coś się zmieniło przez te trzy lata? http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/wydarzenia/zdjecia/433808,1,ss-galizien-zdjecia-z-rekonstrukcji-na-ukrainie.html

    Miło że przyjeżdżają tu i zarabiają, tyle że nie wiem czy to tak naprawdę dobrze:
    nasi goście tak samo obniżają nasze zarobki jak Polacy(cokolwiek to znaczy) obniżają zarobki w Anglii i wszędzie tam gdzie pojadą. Opowieści o tym że goście wykonują pracę której miejscowi nie chcą wykonywać to wierutne kłamstwo i manipulacja:
    GASTARBEITERZY wykonują pracę której nie chcą wykonywać obywatele danego kraju  ZA DARMO. Zaniżają ceny pracy. Obniżają stopę życiową zwykłych ludzi i wprowadzają paranoję płacowo- cenową. To to samo co likwidacja europejskiego przemysłu, bo Chińczyk pracuje za darmo. Bogaci się bogacą, a biedni popadają w coraz większą nędzę i sytuację mamy przedwojenną.
    Łajdactwo rządzących leży w pomyśle na sprowadzenie niewolników z Afryki, żeby europejscy robotnicy musieli pracować taniej od „importu”, albo zdechnąć z głodu. Tyle że zaimportowani niewolnicy nie chcą pracować. Chcą mieć dobre życie za darmo.Przecież im się należy od białasów. A jak nie dadzą, to się podniesie wrzask jacy to z nas rasiści.
    Co  do linków:
    wojny są tak samo naturalne jak pożary buszu: straszne, ale to tylko odmienny od czasów pokoju sposób robienia interesów. Na razie sprowadzono żołnierzy- piekło wojny należy odpowiednio zorganizować.
    ps. Ciekawe dlaczego tak dużo mówi się o Syrii, a na temat Jemenu panuje zmowa milczenia?

    1. Dam przykład z Danii. Duńczyk zatrudniał Polaków za jakąś kwotę poniżej obowiązującej minimalnej. W dodatku uniemożliwiał im wychodzenie, dawał nędzne jedzenie. Jednym słowem objawy niewolnictwa w cywilizowanym kraju, gdzie normy etyczne i obywatelskie są wysokie. Ale….są ludziska. Jakimś sposobem dowiedziały się o tym związki zawodowe, do których Polacy nie byli zapisani. A związkowcy zgłosili sprawę do prokuratury, ta szybko do sądu, który postanowił, że Polakom należy wyrównać kwoty do najniższego wynagrodzenia wraz z odsetkami, wypłacić ubezpieczenie emerytalne i odszkodowanie za warunki mieszkaniowe i oferowane jedzenie. Dodatkowo Dun został ukarany za ograniczanie wolności ludziom. Tam prawo działa. Także związki zawodowe zajmują się tym, co jest w ich gestii, a nie polityką, najazdami na stolicę.

     Inny Duńczyk otworzył w Polsce dużą hodowlę świń w Zachodniopomorskiem. Za zgodą polskiego urzędu blisko domostw ludzkich. Smród zmienił życie mieszkańców w piekło smrodliwe. Ale zrobili wszystko by świniarnie zlikwidować. Taka jest różnica między urzędami w wymienionych krajach. W Polsce łapownictwo ma się bardzo dobrze, a złapany nawet za rękę łobuz, wrzeszczy, że to gierki polityczne albo szykanowanie go o podłożu politycznym. Bywa że sprawa toczy się wieeeeele lat, aż w końcu wszyscy zapomną. Można umarzać!!!. Porządki należałoby zacząć od prokuratur!!!!! potem policji i sądów. Ale nie metodą faceta o płaskiej, bezmyślnej gębie.

     Co do Ukrainy to moi teściowie pochodzili ze Lwowa. Gdy kiedyś głupio zażartowałam ze swojego 3.letniego synka, który popisywał się uporem, że jest uparty i zawzięty jak Ukrainiec. Teściowa, osoba nadzwyczaj spokojna i niekonfliktowa, wykrzyknęła: Nigdy!!! nigdy nie porównuj dziecka do Ukraińców, bo w tamtym wojennym czasie bywali potworami. Dodam,że matka teściowej wraz z jej ojczymem uratowali swoje życie dzięki ostrzeżeniu Ukrainki.

     Czy słusznie Polska występuje przeciw hołubieniu Banderowców? Przy jednoczesnym robieniu z morderców na Podlasiu różnych bohaterów z tzw.żołnierzy wyklętych? Czym jedni różnią się od drugich? Hasła mieli podobne, cele także i mordowanie także.

     I o jednych i o drugich powinna być powiedziana prawda.

     1. Jeśli masz nadzieję na to że zaprotestuję, to jest ona płonna. Kocham ten kraj, nienawidzę państwa.

      Dlaczego? Masz rację, Polska jako państwo nie działa. więc  jestem do PAŃSTWA wrogo nastawiony. Uważam że jest to państwo opresyjno- represyjne, ale oczywiście dotyczy to osób biednych. Bogaci, tak jak w czasach Adolfa są bezpieczni. Przypominam że zastępcą Goerringa był żyd i był nawet sądzony w Norymberdze. To biedni są celem ataków, tak wtedy, jak dziś.

      Tak, kolejny raz, tak, masz rację co do łapówkarstwa. To skomplikowana sprawa, być może wynikająca z naszej historii i tradycji związanej z położeniem. Nie dziw się, ryba psuje się od głowy. Skoro w tak krótkim czasie powstały tak gigantyczne majątki jak w Polsce czy innych krajach poradzieckich, to biedni też chcą uszczknąć z tego tortu chociaż trochę. Polskę należy zsrformować, ale do tego potrzebny jest KTOŚ, a nie coś, co pies zostawia na trawniku.

      Polska słusznie protestuje przeciwko banderowcom. Gloryfikowanie polskich bandytów to wynik ostatnich czasów. Wcześniej wszyscy wiedzieli że Łupaszka i reszta to bandyci, na Ukrainie banderowcy zawsze byli i są bohaterami. Nie da się tego porównywać, bo na Ukrainie nie mają świadomości że ich bohaterowie to bandyci godni piekła. My taką świadomość na temat modnych ostatnio bandziorów mamy.

      Nie mówi się o tym, ale ofiarami ukraińskich bandytów bywali też Ukraińcy a nawet żydzi.
      Ukraińcy pomagali?Nic w tym dziwnego: Niemiecki oficer uratował moją mamę i jej męża, późniejszego mojego ojca z transportu do Oświęcimia.
      Ludzie są różni. Przecież nie wszyscy żydzi są syjonistami, i nie wszyscy syjoniści to żydzi. Nie lubię generalizować, czasem tylko upraszczam.

      Fajnie by było też żeby pewna banda miała świadomość na temat braci Bielskich.