Priorytety

Wiem, że macie za mało pieniędzy, ale prawdą jest też, że zwiększaliśmy to świadczenie tak, jak to było możliwepowiedział pan premier rodzicom dzieci niepełnosprawnych.

Podjęliśmy decyzję o zwolnieniu kierowców z opłat [za przejazd autostradą A1] we wszystkie weekendy sierpniowepowiedział premier Donald Tusk. Straty koncesjonariusza — około 20 milionów zł — pokryje budżet.

We wrześniu tego roku wszyscy pierwszoklasiści otrzymają darmowy podręcznik. W pierwszej klasie będzie obowiązywał tylko jeden podręcznikpowiedział pan premier rodzicom pierwszoklasistów. Koszt opracowania i druku podręcznika nie będzie kosztować budżetu więcej niż 10 milionów złotych*.

Jak ustalił „Super Express”, tylko przez sześć miesięcy tego roku rządowi urzędnicy otrzymali 23 mln zł nagród. Najbardziej hojny był szef MSZ Radosław Sikorski, który wypłacił swoim pracownikom aż 10 mln zł nagród!

Itd. (Tylko trzy pierwsze z brzegu przykłady i uzbierało się 60 milionów złotych*; pieniądze ze znacjonalizowanego OFE mogą skończyć się szybciej niż nam się wydaje…)

roznica


* Sam premier podał, że rodzice wydają na tak zwane boxy dla pierwszoklasistów blisko 140 mln zł. VAT na książki wynosi 5%, więc do budżetu nie wpłynie dodatkowo 7 milionów złotych z podatku. Czyli populizm będzie kosztował nie 10, a co najmniej 17 milionów.

Dodaj komentarz