Moderacja czyli cenzura

Ponieważ blogi znikną wraz ze wszystkimi komentarzami wklejam wpis Bogumiła Kolmasiaka:
30.10.2013 20:50

Prezydent stoi tam, gdzie sędzia Kryże. Niestety.

Pan Prezydent Komorowski nie zdecydował się na ułaskawienie Piotra Ikonowicza.

Jestem przekonany, że gdyby chodziło o zasłużonego posła Platformy skazanego np. w związku z aferą hazardową czy sprzedażą miejsc w spółkach skarbu państwa, doradcy prezydenta na czele z Panem Nałęczem znaleźli by uzasadnienie dla ułaskawienia.

I jeszcze jedno. Opozycyjny mit prezydenta Komorowskiego jest zbudowany na tym jak to były pisowski wiceminister Kryże, sędzią będąc, skazywał go za nielegalne świętowanie Dnia Niepodlegości w PRL.

Od dziś można stwierdzić, że co najmniej tyle samo odwagi, co uprawianie niezależnej polityki historycznej w czasach PRL, wymaga stawanie po stronie najsłabszych w III RP.

Dziś Komorowski stoi w tym miejscu co sędzia Kryże podczas jego procesu.

PS. Nie wiem czemu usunięto komentarz blogera obywatel pod tym postem, skoro był merytoryczny i dużo wnosił do tematu. Cytuję go poniżej:”Bronisław Komorowski pozytywnie odpowiedział jedynie na 18% rozpatrywanych przez siebie wniosków o ułaskawienie, czyli 219 razy. Dlaczego Komorowski rzadko sięga po prawo łaski? Jego kancelaria wyjaśnia, że przy podejmowaniu decyzji prezydent kieruje się opiniami sądów i prokuratora generalnego, które są załączone do wniosków skazanych. W minionym roku na 311 wniosków dotyczących ułaskawienia skierowanych z Kancelarii Prezydenta RP Prokurator Generalny pozytywnie zaopiniował tylko 29 wniosków. Bronisław Komorowski ułaskawił 52 osoby. To oznacza, że co najmniej w 23 przypadkach opinia Prokuratora Generalnego była negatywna. Z oficjalnych, ogólnodostępnych informacji wynika, że wśród ułaskawionych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego są skazani m.in. za zabójstwo, znęcający się nad rodziną, uchylający się od płacenia alimentów, oszuści kapitałowi, skazani za kradzieże, fałszowanie dokumentów i groźby karalne. Wśród ułaskawionych osób są skazani zarówno przez sądy cywilne jak i wojskowe.

wyborcza.pl/1,75478,13802819,Ulaskawienia__Prezydent_Komorowski_jak_Lech_Kaczynski_.html

niezalezna.pl/7379-komorowski-ulaskawial-mimo-negatywnych-opinii

Bronisław Komorowski pozytywnie odpowiedział jedynie na 18% rozpatrywanych przez siebie wniosków o ułaskawienie, czyli 219 razy. Dlaczego Komorowski rzadko sięga po prawo łaski? Jego kancelaria wyjaśnia, że przy podejmowaniu decyzji prezydent kieruje się opiniami sądów i prokuratora generalnego, które są załączone do wniosków skazanych. W minionym roku na 311 wniosków dotyczących ułaskawienia skierowanych z Kancelarii Prezydenta RP Prokurator Generalny pozytywnie zaopiniował tylko 29 wniosków. Bronisław Komorowski ułaskawił 52 osoby. To oznacza, że co najmniej w 23 przypadkach opinia Prokuratora Generalnego była negatywna. Z oficjalnych, ogólnodostępnych informacji wynika, że wśród ułaskawionych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego są skazani m.in. za zabójstwo, znęcający się nad rodziną, uchylający się od płacenia alimentów, oszuści kapitałowi, skazani za kradzieże, fałszowanie dokumentów i groźby karalne. Wśród ułaskawionych osób są skazani zarówno przez sądy cywilne jak i wojskowe. wyborcza.pl/1,75478,13802819,Ulaskawienia__Prezydent_Komorowski_jak_Lech_Kaczynski_.html niezalezna.pl/7379-komorowski-ulaskawial-mimo-negatywnych-opinii

Dodaj komentarz