2019 planów

Prawo stanowi, iż

Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie.

Aby nie ściągnąć na siebie śmierci przez ukamienowanie nie będziemy wróżyć, lecz spróbujemy zgadnąć jakie są plany na ten rok. A plany są ambitne. Kilka najważniejszych:

♥ W tym roku nie będzie podwyżki cen prądu.
♣ W tym roku nie trzeba będzie sortować śmieci do sześciu pojemników.
♠ W tym roku ruszy przekopywanie Mierzei Wiślanej.
♦ W tym roku Polska pozostanie w Unii.
◊ W tym roku zostanie zatrzymany atak rosyjskich trolli, ponieważ sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji został patriota.
∅ W tym roku dokończony zostanie proces wygaszania działalności służb na kierunku wschodnim (ten plan ujawnił Tomasz Piątek u Elizy Michalik).
■ W tym roku sklepy będą zamknięte dłużej.
→ W tym roku zostanie zburzone nowe lotnisko w Radomiu i wybudowane nowsze lotnisko w Radomiu.
† W tym roku nie powstanie kosmodrom w Licheniu.
— W tym roku PiS wygra wybory…

O boże! Boże? Nie pomoże! Ponieważ górę bierze relatywizm, zgodnie z którym czarne raz jest czarne, ale innym razem nie jest. Przykład.

Postępowanie godne potępienia: Radny Wojciech Kałuża nie jest już członkiem Nowoczesnej. Jego nową partią jest PiS, które dzięki temu będzie rządzić w śląskim sejmiku. Decyzję skrytykowali jego byli już polityczni koledzy z Koalicji Obywatelskiej. Słowa określające: sprzedawczyk, zdrajca. Czarne jest czarne.
+ Postępowanie godne pochwały Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz nie jest już członkiem Nowoczesnej. Jej nową partią jest PO, która mimo to nie będzie rządzić w sejmie. Decyzji nie skrytykowali  jej polityczni koledzy z Koalicji Obywatelskiej należący do Platformy Obywatelskiej. Słowa określające: pragmatyzm, zdrowy rozsądek. Czarne nie jest czarne.

Warto zwrócić uwagę na podobieństwo i różnicę między p. Kałużą a p. Gasiuk-Pihowicz. Podobieństwo polega na tym, że Kałuża zdobył mandat z list Nowoczesnej, po czym dla osobistych korzyści zasilił szeregi partii rządzącej. Gasiuk-Pihowicz i towarzysze także zdobyli mandat z list Nowoczesnej, po czym dla osobistych korzyści zasilił szeregi partii mającej duże szanse w wyborach. Różnica polega na tym, że Kałuża oszukał wyborców i zmienił barwy partyjne zaraz po wyborach, natomiast Gasiuk-Pihowicz i towarzysze tuż przed wyborami. Polscy wyborcy niewątpliwie docenią ten gest i nagrodzą wybierając ich. Patronat nad państwem ściętego przez króla za zdradę zobowiązuje.

Dlaczego PiS musi wygrać? Ponieważ wybory są proporcjonalne. A to oznacza, że małe partie idąc osobno odbiorą głosy jedynej dużej i powtórzy się sytuacja z roku 2015 z tą różnicą, że jeśli partyjki Biedronia, Razem, Teraz, Nowoczesna, PSL, Kukiz nie przekroczą progu zgarniając razem bez mała aż 25% głosów, to stanie się to w głównej mierze kosztem PO. Tak niekorzystne rozłożenie głosów da PiS-owi większość konstytucyjną. Oczywiście wynik będzie zupełnie inny, gdy opozycja połączy siły i pójdzie do wyborów jako koalicja, ale Gasiuk-Pihowicz wraz z towarzyszami pokazała, że politycy w imię partykularnych interesów prędzej zatopią swoje ugrupowania, siebie i Polskę niż zrobią coś wspólnie.

Jednak to tylko nic nie znaczące spekulacje. PiS wygra z zupełnie innego, prozaicznego powodu. Otóż jego wygrana jest na rękę Rosji. Nawet Schetyna to rozumie. Dlatego milczy na temat rewelacji Tomasza Piątka i innych i nie robi nic w sprawie infiltracji ze wschodu.

Dodaj komentarz


komentarzy 7

 1. Zmiana ustrojowa niosła ogromne nadzieje na to, że Polska jako kraj wyzwoli się z marazmu gospodarczego, da swoim obywatelom prawne podstawy życia, zabezpieczy jakość nauczania, zabezpieczy jakość leczenia, zabezpieczy bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne. Wykluczy z życia uprzywilejowane grupy.

  Polska jako państwo zawiodła mnie na całej linii. Nie ma żadnej sfery życia, która nie byłaby skażona partyjniactwem, przywilejami jakiejś grupy, nieskrywanymi nienależnymi zarobkami, niekaranymi przestępstwami (często ukrywanymi), które nie znajdują finału w sądach lub śledztwa trwają tak długo, ze ulegają przedawnieniu.

  „Najniżej upadło państwo, którego rząd w milczeniu musi wysłuchiwać, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności.” M.v.Ebner-Eschenbach

  A takich pseudo moralistów jest bez liku. Najbardziej wrzaskliwi są z kleru, gdzie nie ma norm moralnych etycznych, gdzie chciwość, pazerność, faryzejskie normy zachowań są codziennością.

  Ale to nie jedyna taka grupa. Oskarżenia wysuwane przez polityków wobec przeciwników, a nie mające pokrycia w rzeczywistości, nazywane „grą polityczną”, a nie szalbierstwem, kłamstwem, nie skazują łgarzy na wyrzucenie poza politykę, a raczej promują w oczach wodzów partyjnych.

  Liberum veto pozornie nie ma, ale swoiste nie pozwalam!!!! ciągle słychać i to nie pozwalam ma ogromny wpływ na szkolnictwo, na opodatkowanie równe wszystkich, na sztukę, na życie codzienne Polaków.

  Na 2019 r nie mam już marzeń. A gorycz porażki wynikająca z nieudolności państwa, przerażenie wręcz z braku bezpieczeństwa zewnętrznego spowodowanego brakiem armii silnej, uzbrojonej, kierowanej przez mądrych i wyszkolonych oficerów przypomina czasy dawne, w których zniknęła i państwowość i normy prawne, etyczne.

  Czy jest szansa na odrodzenie? Niewielka, ale jest. Trzeba pamiętać o słowach Jana Zamoyskiego z 1600 r:

  Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie……Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli”

  Czy znajdzie się polityk, któremu w takie słowa uwierzymy?

  „Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę.”

  oraz „Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko.”

  Cóż, przed Polakami ważne wybory w 2019 r. Jak wybiorą? Kogo wybiorą?

   1. Wybierzesz kogo zechcesz, ale może  zdarzyć się, że wygra ten, co miał wygrać, a nie ten co dostał najwięcej głosów.

    Obecnie GUS podaje, ze wzrost cen żywności wynosi tylko niecałe 2%, ale w sklepie kupując jej niewiele już wydajesz 70 zł + Dobra zmiana, ale tylko dla tych, którym „przecież się należy”

     1. NIE !!!!!!!!!

      I ta niewiara bardzo mi dokucza.  Unia na pewno nie zrobi nam porządków, regulacji, nie ustali norm, nie zlikwiduje załatwiania po znajomości. Itd…. itp….

      A najbardziej denerwuje mnie to, że historie się powtarzają i powtarzają.