Szli krzycząc: „Polska! Polska!” (…) Wtem Bóg z mojżeszowego pokazał się krzaka, spojrzał na krzyczących i zapytał: „Jaka?”

Z inicjatywy m.in Jarosława Zielińskiego, wiceministra MSWiA, w podbiałostockich Łapach organizowana będzie Nowenna Niepodległościowa. Uroczystość będzie odbywać się w każdy 11. dzień miesiąca aż do listopada. (GW)

Jaka jest polska dla swoich obywateli? Jaka jest Polska dla tych, którzy dbają o jej ład wewnętrzny? Jaka jest Polska dla tych, którzy zostali wysłani na wojnę, którą nazwano misją, bo wtedy za rany, za kalectwo, za śmierć odszkodowanie będzie niższe?

W sierpniu 2007 r. w wyniku ostrzału z broni maszynowej i moździerza przysiółka afgańskiej wioski Nangar Khel na miejscu zginęło sześć osób, trzy zostały ranne. O dokonanie zbrodni wojennej zabójstwa cywili oraz ostrzelania niebronionego obiektu prokuratura wojskowa oskarżyła siedmiu żołnierzy: dowódcę zgrupowania, który miał wydać rozkaz, podporucznika – dowódcę patrolu wysłanego na miejsce oraz pięciu podległych mu żołnierzy: chorążego, plutonowego i trzech szeregowych. Był to pierwszy w Polsce po II wojnie światowej proces ws. zbrodni wojennej.” ONET

Od oskarżenia do wyroku sprawa trwała 9 lat. Żadna armia nie oskarża swoich żołnierzy tylko dlatego, że minister „ma pomysła” i chce się popisać, a prokuratorzy nie pofatygowali się by zobaczyć miejsce zdarzeni. Dlaczego? Może dlatego, że to niebezpieczne.

Wiedza dwóch osób mogła być kluczowa, by dotrzeć do morderców Krzysztofa Olewnika tuż po jego zabójstwie. Policja, zamiast skorzystać z ich pomocy, zrobiła wszystko, by zmusić ich do milczenia. System prawny pozbawił ich wolności, złamał kariery, skazał na wieloletnie batalie sądowe. Komu na tym zależało? (<a href=”https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ostatnie-ofiary-morderstwa-krzysztofa-olewnika/c9rjbgv”>Całość</a>)

Zieliński urządza Nowenny, jak rozumiem z podatków suwerena, a może lepiej te pieniądze przeznaczyć na inne cele?

Stadnina w Janowie Podlaskim ma bardzo długą i chwalebną tradycję. Po dojściu do władzy „dobra zmiana” zaczęła od wrzaskliwych pomówień, oskarżeń. I zmian na stanowiskach. Kiedyś za jednego konia ze stadniny osiągano nawet milionowe kwoty. <a href=”https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stadnina-w-janowie-podlaskim-ma-problemy,53,0,2398005.html”>Tu jest o tym, jak jest dziś</a>.

Może chociaż młodym żyje się w Polsce spokojnie? „13-letnia uczennica toruńskiego gimnazjum została zatrzymana przed wejściem do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Powód? Jej nazwisko i imię brzmiały „nie dość polsko”.” Szykany dotykają już najmłodszych, bo…. Bycie nie tylko Żydem może w niedługiej przyszłości być bardzo trudne. „Dobra zmiana” rządzi. <a href=”https://wiadomosci.wp.pl/gimnazjalistka-zawrocona-spod-drzwi-centrum-badan-jadrowych-powod-nie-nazywa-sie-kowalska-6218162915448449a”>Całość</a>.

Czy mogą być sprawy bardziej bulwersujące? Czy coś, co dotyczy prezydenta Dudy może zdziwić, zaskoczyć i wprawić w zdumienie? Poza tym, że nasuwają się podejrzliwe myśli? „Prokuratura umorzyła niedawno śledztwo w sprawie wypadku prezydenta Andrzeja Dudy na autostradzie A4. Analiza akt sprawy każe publicznie postawić pytanie, czy śledczy dotarli do prawdy o wypadku głowy państwa, czy może na czyjeś polecenie ukręcono łeb sprawie. (<a href=”https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-duda-i-jego-wypadek-jaka-jest-prawda-o-wypadku-prezydenta/n3vpsfy”>Onet</a>)  Jeśli ukręcono łeb, to kto wydał takie polecenie? Czyżby w „dobrej zmianie” działy się rzeczy jak w państwach, w których zdarzają się zamachy?

Tyle dziś.

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Jak pisałem: jestem patriotą Polski, ale jako kraju, a nie państwa. Państwo stworzone przez solidaruchów jest znacznie bardziej nieprzyjazne niż w jakichkolwiek czasach które pamiętam.Okazało się że chociaż „komuna” była w wielu aspektach koszmarem, to nadeszło coś znacznie gorszego. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
    A ja głupi wrzeszczałem na demonstracjach:
    PRECZ Z KOMUNĄ.
    Po tych demonstracjach zostało mi jeno ciągnące się przez lata zapalenie spojówek.
    Bycie żydem jest niebezpieczne? Nie bardziej niż bycie Polakiem. Każdy z nas, niezależnie od wszystkiego może być prześladowany.