Jesteście…..

Jeśli moment wyboru A.Dudy na prezydenta RP był momentem przełomowym — a głęboko w to wierzę — to ten przełom będzie wymagał przez cały czas ogromnej mobilizacji. Mówię wam to, bo jesteście takim oddziałem szturmowym tej armii, która ma maszerować ku zwycięstwu — podkreślił prezes PiS.  Interia

„….jesteście takim oddziałem szturmowym….”

Z czym to się kojarzy? Niedobrze się kojarzy?

Sturmabteilung (SA, niem. Die Sturmabteilungen der NSDAP, pol. Oddziały Szturmowe NSDAP) – utworzone w 1920 roku bojówki do ochrony zgromadzeń partyjnych, a następnie oddziały masowej organizacji wojskowej Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Sturmabteilung było głównym narzędziem terroru niemieckiej partii nazistowskiej w walce z bojówkami i sympatykami innych ugrupowań politycznych.” Wikipedia

Słowa z terminologii wojskowej używanej w czasie pokojowym, w dodatku używane przez polityków (opcja obojętna) budzą mój niepokój i obawę. Z netu:

05—06—2010 — 22:53:08

Mój syn Dawid jest w takiej grupie „Sfora I” w Płocku. Są dwie takie drużyny w mieście, a w Polsce mnóstwo. Każda liczy po kilkadziesiąt osób. Kilkadziesiąt osób uczestniczy w strzelankach w terenie z broni (repliki), które strzelają plastikowymi kulkami, są dobrze zorganizowani, noszą mundury. Obowiązują tam zasady jak w wojsku, trafiony sam podnosi rękę i odpada z kolejki. To tak, aby było wiadomo o co chodzi.
Pan Korwin mógłby w jakimś wywiadzie na temat wojska wtrącić, iż mamy w Polsce ludzi — cywilów, którzy w ramach rozrywki ćwiczą taktykę i to jest bardzo pożyteczne zjawisko. Z pewnością zainteresowałoby to adresatów. Ludzie lubią być doceniani przez znanych ludzi, zwłaszcza publicznie. Wzrosło by zainteresowanie poszczególnych osób z takich grup. Nastąpiłaby reakcja łańcuchowa i możliwe propagowanie osoby i programu, w środowiskach tych grup i w następstwie poza. „Sfory” organizują wekendowe wyjazdy dość często. Po grach wojennych siedzą przy ogniskach i rozmawiają na różne tematy. Czemu nie wzbudzić jednego z nich, czyli Osoba jednego z kandydatów Janusza Korwina Mikke i jego program naprawy Polski. Wypowiedzi o wojsku i o nich także — bardzo pozytywne. Połechtanie ambicji ludzi budzi w nich pozytywną ciekawość, która może przynieść dużo dobrego dla sprawy WiP.
Ci ludzie tak jak „kibole” (ustawki), o których wypowiadał się pan Mikke w TV mają swoje różnorodne środowiska i kontakty.

Nawet sto tysięcy polskich firm jest gotowych stworzyć organizację paramilitarną – wynika z badania przeprowadzonego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Biznesmeni są gotowi nie tylko wystawić półmilionową armię, ale też częściowo ją utrzymywać.

 „Jaka będzie Twoja reakcja na możliwość tworzenia grup obrony cywilnej przy firmach?” – brzmiało pytanie zadane przedsiębiorcom przez ZPP. Blisko połowa właścicieli firm stwierdziła, że w razie zagrożenia ze strony Rosji chętnie utworzy przy swoich przedsiębiorstwach oddziały paramilitarne.”

„Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda.” G. Orwell

Dodaj komentarz


komentarze 3

  1. To wszystko nie jest groźne dopóty, dopóki państwo i jego organy działają. Niestety, w państwie, w którym prokurator swastykę uważa za symbol szczęścia i pewnie nie miałby nic przeciwko temu, żeby ją powiesić obok orła i krzyża, jest się czego bać. A że Kaczyński i nie tylko on czerpie garściami od propagandzistów czasów słusznie minionych? Cóż. To są jak widać do dziś nośne hasła. A że swego czasu wykrzykiwane po niemiecku czy rosyjsku, to co z tego? Cel uświęca słowa.