100 lat i… obyczaje mężczyzn

Tak zewnętrznie to zmiany są niewielkie. Obecnie noszone brody „drwala” lepiej wyglądają niż bokobrody z czasów cesarza Franza Josefa. Czy są ładne? Sprawa gustu, ale jak wkurzy się kobieta, to ma za co łapać i szarpać. :-)) Nieładnie? No, nieładnie, ale skutecznie faceci dają się zbabiać. Jeśli chodzi o ubiory, to wcześniejsze były ciekawsze. Bo te obecne są brzydkie. Krok w spodniach zaczyna się nad kolanami, a jeszcze nogawki mają powyrywane dziury i za te dziury płacą drożej.

Kiedyś mężczyźni zakazywali nauki kobietom. Miały być one tylko od rodzenia dzieci. I dziś są tacy „ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra”, którzy ubrani w powłóczyste szaty namawiają innych równie dziwnych w myśleniu, by do dawnych czasów wrócić. Przypuszczam, że to brak wrednej teściowej tak im w głowach mąci.

A do nauki bardziej ochotne są panie. Nawet na jednej z uczelni amerykańskich okazało się, że wiedzą górują nad panami.Także w Polsce. W szkole nauczyciel mężczyzna to rzadkość. W aptece obsługują same miłe panie. W urzędach faceci tylko są jako kierownicy, do zwykłej roboty się nie nadają. Pokaz męskiej umysłowości i dzielności w Sejmie, Senacie, Europarlamencie woła do niebios bram: litości!!!

Czy obecnie nie ma w Polsce dzielnych mężczyzn? Ależ są i pokazują swoją siłę pod Brunatną Górą, pokazują swoją siłę obrzucając wyzwiskami każdego, kto im z drogi nie schodzi. O niektórych przedstawicielach narodu wiadomo, że najlepiej wychodzi im chamska pyskówka i łomot spuszczany żonie.

Czepiam się? No, tak… Ale z uporem godnym lepszej sprawy napiszę jak facet się zabawiał w suwanie żołnierzykami. Nie tymi do zabawy, żywymi.

Zrobili z topowej jednostki wojskowej prywatny folwark. Wszystko zaczęło się od nowego szefa.

Brak kompetencji, nepotyzm, nadużycia władzy oraz używek. To lista zarzutów, która została ujawniona w jednostce wojskowej NIL w Krakowie po ujawnieniu przypadków mobbingu. Okazało się, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

Tu opisano te „zabawy”: Zrobili z topowej jednostki wojskowej prywatny folwark. Wszystko zaczęło się od nowego szefa A kierownik – pomysłodawca? Nadal jest limuzynami wożony, a jego następca musiał poszukać nowego lokum by pierwszy kierownik nadal się „bawił”. W minionym stuleciu nigdy i nigdzie takie cuda się nie działy.

A poza tym, co zrobili w tym czasie faceci? Wywołali I WŚ. Straszną tak bardzo, że następnej miało nie być. Wiadomo, że jak faceci obiecują trzeba mieć się na baczności. I co? Zrobili II WŚ jeszcze straszniejszą. Czy się bać? Jak można się nie bać, gdy znowu facet obiecuje…

To my prezentujemy prawdę, demokrację i wolność. My jesteśmy partią wolności. Polska jest dzięki nam dzisiaj krajem wolności, jednym z niewielu w Europie (…) Ci, którzy by chcieli przywrócić te zasady, (…) zasady darwinizmu społecznego, (…) dzisiaj z nami zaciekle w Polsce i za granicą walczą, bo oni w ramach tych zasad byli dobrzy, bo byli silni, bo byli w stanie wszystko sobie załatwić i są oczywiście tacy, którzy po prostu dają się oszukiwać, którzy są naiwni, którzy spojrzą na jakąś telewizję i przyjmują, że to co tam mówią, czy pokazują to jest prawda. Otóż nie, to jest nieprawda. Jest wielki mechanizm kłamstwa w Polsce, oszukiwania ludzi, ale mimo tego mechanizmu zwyciężyliśmy, zwyciężamy i zwyciężymy. – J.K

Dodaj komentarz


komentarze 2

 1. Nie wydaje mi się żeby ten dzisiejszy Twój tekst był fajny. Ja nie rozdzielam ludzi na płcie czy inne takie. Znam sporo kobiet które należałoby zutylizować i nie jest ich wcale mniej niż tzw.mężczyzn.

  Wszystko jest jedna swołocz.

  1. Bo tak naprawdę nie o mężczyzn tu chodzi, a o wprowadzane nowe zasady. To ci w powłóczystych szatach stanowią: baba do dzieci, do kościoła, do kuchni jako mniej wartościowa jednostka ludzka. Nawet gdy ma urodzić potworka, to musi rodzić. Cierpi? A do tego jest powołana. Większość chłopska i mniejszość babska, która we wszystkim co chłop robi stara się go prześcignąć, zatwierdza takie prawa.

   Dziś będzie bez zrzucania na kogokolwiek w innym wpisie….

   p.s. Czy nosisz obcisłe spodnie z krokiem nad kolanami? tak z ciekawości? :-))))))))))))