Zadania wiekopomne

Hamas zaatakował Izrael. Zginęło setki osób. Ale prawdziwy dramat zaczął się dopiero teraz.

Dramat mieszkańców Strefy Gazy: Bez prądu, wody i dostaw jedzenia.

Co ciekawe

Jak zauważa BBC, przed atakiem Hamasu z pomocy humanitarnej korzystało 80 proc. mieszkańców Gazy.

Niewątpliwie Hamas uznał, że jeśli 80% mieszkańców Gazy korzysta z pomocy humanitarnej, to terrorystyczny atak na Izrael zdecydowanie odmieni ich los na lepsze. Zwłaszcza, że Izrael, podobnie jak Rosja, także niszczy budynki mieszkalne.

Według OCHA [Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej] w izraelskich nalotach na Gazę zostało zniszczonych ponad 1000 budynków mieszkalnych, a 560 zostało trwale uszkodzonych.

Izraelskie osiedla w stafie Gazy od dawna były kością niezgody między Palestyńczykami i Żydami. Dzięki akcji Hamasu problem może teraz rozwiązać izraelska armia zrównując sporny obszar z ziemią.

Generał Kaczyński
Jarosław Kaczyński podczas akcji mającej na celu
nie wciąganie wojska w kampanię wyborczą

Na Bliskim Wschodzie wojna, za wschodnią granicą wojna, więc nie ma zgody na wciąganie wojska polskiego w kampanię wyborczą, nie ma zgody na to, żeby wprowadzać chaos w Polsce w sytuacji, szczególnej sytuacji, sytuacji zagrożenia, zagrożenie jest realne. Jedyną skuteczną i dobrą odpowiedzią na te zagrożenia jest wzmacnianie wojska polskiego i to konsekwentnie będziemy robić. Dziękuję bardzopowiedział Mariusz Błaszczak i czmychnął. Z wrogiem odważnie zmierzy się mini ster, który nie ma odwagi zmierzyć się z niewygodnymi pytaniami dziennikarzy. Ba! Nie raczył nawet pofatygować się na dwudniowe spotkanie ministrów obrony państw NATO w Brukseli! Pojawił się na nim prezydent walczącej Ukrainy. Wzruszająca jest odpowiedzialność z jaką polskie władze zabiegają o polskie interesy.

Z kolei p.rezydent, którym jest Andrzej Duda, jest przekonany, że nowi nominaci partyjni poradzą sobie z elastycznym przyjęciem i dobrym rozplanowaniem nowego uzbrojenia. Mamy wspaniałą armię, którą w tej chwili umacniamy i rozwijamy, trwa proces modernizacji polskich Sił Zbrojnych, pozyskujemy nowe uzbrojenie, trzeba je przyjmować elastycznie, umieć je dobrze rozplanować pomiędzy jednostkami. Jestem przekonany, że panowie poradzicie sobie z tym znakomicie. To są ważne zadania, ale to są zadania wiekopomne. P.rezydent, którym jest Andrzej Duda, nie tylko jest przekonany, ale nawet rozumie, że mianowani przez niego wcześniej dowódcy nie chcą realizować wiekopomnych zadań, więc dobrze zrobili, że podali się do dymisji. Rozumiem, że nie każdy chce je realizować, nie każdy czuje się na siłach, nie każdy umie je podjąć. Dziękuję, że Panowie je podejmujecie i wierzę w to głęboko, że będziecie je realizowali znakomicie.

Ten sam p.rezydent dwa lata temu  nominując powtórnie generała, który dziś nie chce realizować powierzonych mu zadań, nie czuje się na siłach, nie umie ich podjąć, mówił: Wręczyłem przed chwilą jedną z najważniejszych nominacji kadrowych, jaką w ogóle może wręczyć Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Nominacji tym ważniejszej, że zależy od niej nie tylko bieżące funkcjonowanie Sił Zbrojnych, ale przede wszystkim nominacji, która w godzinie próby może przesądzić o bezpieczeństwie czy wręcz dalszym istnieniu państwa i o tym, jaki dalej będzie los obywateli. Dziś Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego jest nie tylko głównodowodzącym Siłami Zbrojnymi w czasie pokoju, ale jest także przewidywany do mianowania na czas wojny na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych. W czasie wojny to od decyzji, wiedzy, przygotowania i intuicji Naczelnego Dowódcy zależeć będzie powodzenie operacji obronnej, a także i skuteczne współdziałanie z sojusznikami. Co się zmieniło od tego czasu? Generał Rajmund Andrzejczak, generał Tomasz Piotrowski okazali się bardziej niezależni niż przewidują pisowskie normy?

Wypada żywić nadzieję, że w armii nie powtórzy się sytuacja z Trybunału Konstytucyjnego. Mianując magister Przyłębską na stanowisko prezesa p.rezydent miał wielkie oczekiwania. Po pierwsze chciałbym, aby pani prezes uporządkowała sprawy Trybunału. Chciałbym, aby zakończyły się wokół Trybunału i w Trybunale te gorszące spory, które do tej pory trwały i które powodowały, że Trybunał tracił tę możliwość do normalnego funkcjonowania. To jest pierwsza sprawa. Po drugie, chciałbym – i to jest najważniejsze – aby Trybunał zabrał się do dynamicznej pracy. Jest wiele zaległości, przede wszystkim jeżeli chodzi o sprawy obywatelskie, czyli skargi konstytucyjne, które często od lat czekają na załatwienie. Pani prezes niczego nie uporządkowała, Trybunał praktycznie w ogóle przestał pracować, a spory dopiero teraz stały się naprawdę gorszące.

Na marginesie należy odnotować, że według portalu wnp.pl prezydentem nie jest już Andrzej Duda.

Prezydent Szrot

Tylko PiS gwarantuje godne życie – podkreślił szef MEiN Przemysław Czarnek, komentując nowy spot PiS. Szef Gabinetu Prezydenta Pawła Szrota zaznaczył, że tylko PiS — ze wszystkich rządów od ponad 30 lat — poradził sobie z bezrobociem.

Marcin Horała, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP twierdzi, że nie ma ludzi niezastąpionych. W wojsku polskim mamy już pod bronią ponad 175.000 żołnierzy, mamy wielu znakomitych po, żołnierzy, podoficerów, oficerów, również oficerów wyższych, również generałów, którzy z pewnością będą mogli podjąć te obowiązki.

Parafrazując słowa Horały można stwierdzić, że w Polsce mamy już pod ponad 30.000.000 obywateli, mamy wielu znakomitych wyborców, kandydatów na posłów i senatrorów, również polityków, również doświadczonych, którzy z pewnością będą mogli przejąć obowiązki rządu z korzyścią dla wszystkich. I ta myśl niech nam przyświeca przy urnie.

Dodaj komentarz


komentarze 2