Wszechświaty hybrydowe i Mity równoległe

Kiedyś upadłe religie nazywano Mitologiami.

W XX wieku termin „mit” zmienił znaczenie i dziś wielu twierdzi, że mity są trwałym elementem kultury.

W czasach PRL Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) miał renomę dobrej wyższej uczelni. Jedyny, gdzie nauki humanistyczne nie były poddane dyktatowi tak zwanego marksizmu leninizmu. Na KUL-u można było legalnie uprawiać inną filozofię. Krytykować marksizm leninizm w umiarkowany sposób oczywiście. Jednym ze skutków tej „swobody” były duże trudności ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie, które dotykały absolwentów KUL-u.

Na KUL-u obowiązywały inne równoległa poglądy. Jak się z czasem okazało nie tylko w naukach humanistycznych i filozofii, ale także w biologii i fizyce (sic).

Mity równoległe

Na KUL-u powstała równoległa katolicka biologia i fizyka, oparta na dogmatach religijnych. Księża pracujący na KUL-u w temacie i na odcinku biologicznym, wzięli się za „naukowe” „wyjaśnianie” zjawisk związanych z życiem, świadomością, pochodzeniem człowieka itp.

Księża pracujący na KUL-u w temacie fizycznym wzięli się za pisanie rozprawek na temat istnienia katolickiego Boga i produkowanie „dowodów” istnienia duszy.

Ksiądz J. Heller został guru polskich fizyków przerażonych grożącymi im karami doczesnymi. Za niezależność od kościoła katolickiego nazywaną propagowaniem ateizmu przewidziana jest dla fizyków kara śmierci naukowej i cywilnej.

Wymyślaniem innych, nowych kar dla naukowców niewierzących w boga prawdziwego w trójcy jedynego zajmuje się sejmowy zespól ds. przeciwdziałania ateizacji. Jeżeli sprawą zajmuje się Sejm to jest szansa, że zbrodnia ateizacji zostanie wprowadzona do Kodeksu Karnego. Zagrożona będzie wysokimi karami, a areszt wydobywczy będzie można stosować bezterminowo w Nowym Guantanamo, które powstanie na terenie jednego z upadłych PGR-ów.

Twórca Hybrydowego Wszechświata i jego dzieło

Znaczenie słów często ulega zmianie. Czasem jakieś pojęcie wędruje między słowami. Dziś temu pojęciu przypisane jest inne słowo niż kiedyś. Jutro będzie związane z innym słowem niż dzisiaj. Rewolucję rozpoczynamy od zmiany nazwy (słowa, języka). Znaczące sukcesy w tej dziedzinie ma szkoła wywodząca się od Mieczysława Alberta Marii trojga imion Krąpca. Szkoła związana z KUL-em.

Mieczysław Albert Maria to autor niezliczonej ilości tekstów, którego dzieła zebrane przewyższają ilością tomów nawet dzieła Władimira Ilicza Lenina. Wywarł wielki wpływ na liczne grono swoich uczniów, którym zaszczepiał neotomistyczną ideologię oraz metodę migracji znaczenia słów. Mieczysław Albert Maria był wieloletnim rektorem KUL, a później przez lata absolutnym guru dla tamtego środowiska. Przyczynił się do tego fakt, że jednym ze zdolniejszych jego doktorantów był Karol Wojtyła, który kontynuował technikę migracji znaczenia słów wypracowaną przez M.A.M. Krąpca.

Językoznawstwo hybrydowe

Na czym polega technika migracji znaczenia słów i w jaki sposób doprowadza do rewolucji? Czy jest czymś nowym, oryginalnym osiągnięciem M.A.M. Krąpca? Jak to działa? Komórkę jajową nazywamy dzieckiem. Następnie stosowanie środków antykoncepcyjnych nazywamy zabijaniem dzieci i wykrzykujemy na temat cywilizacji śmierci i holokaustu nienarodzonych. Pomniejszamy w ten sposób mordy dokonane na Żydach (prawdziwy holokaust) oraz szczujemy przeciwko niewierzącym.

Inne zastosowanie. Bojowników domagających się wolności nazywamy terrorystami i mordujemy ich setkami tysięcy razem z rodzinami. W tym: razem z dziećmi narodzonymi (kilka lat temu). Akcję taką nazywamy szerzeniem demokracji.

Albo…

Eutanazję nazywamy zaniechaniem uporczywego leczenia i doprowadzamy do śmierci Wojtyły. Wielkiego wroga eutanazji.

Czy to jest coś nowego?

Nowatorskie jest stosowanie tej metody do przez „politycznie niezaangażowanych” księży katolickich.

Ogólnie metoda jest znana od bardzo dawna. Np. Orwell nazywał ją nowomową.

 

Adam Jezierski

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Wspomniałeś Orwella. Według mnie” Rok 1984″ powinien być lektura obowiązkową.

    Przytoczę słowa profesora Stanisława Obirka, który napisał tak:

    „Nie wiem czy to, co powiem, będzie politycznie poprawne, ale KUL który przez lata był wzorcowy, jeśli chodzi o otwarcie, jako jedyny od Łaby po Władywostok katolicki uniwersytet w tej chwili jest dla mnie, zwłaszcza jeśli chodzi o niektóre nazwiska na tej uczelni, równie problematyczny jak Radio Maryja. ”

    A kto jak kto, profesor ma najlepsze w tej sprawie rozeznanie.