Wolność się cofa

Wspólnicy Szmydta

Super Express ujawnił wspólników Szmydta w sejmie. Zaskakujące nazwiska. Nie można jednak wykluczyć, że to nie wspólnicy Szmydta, lecz uczestnicy programu, ale ponieważ nie od dziś wiadomo, że w mediach pracują ludzie mający poważne kłopoty z językiem polskim, więc tak zgrabnie sformułowali tytuł. Bo tytuł nie ma zdradzać o czym jest materiał, lecz zachęcać do klikania.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało spot wyborczy, w którym Kaczyński sprawiającym wrażenie kłopotów z pogłosem głosem przekonuje, że trzeba walczyć. O wszystko. Taka walka ze wszystkimi o wszystko to jest nowy patriotyzm. Przekaz doprecyzował Jarosław Kaczyński na Podlasiu. Okazuje się, że wolność się na Zachodzie cofa, tej wolności jest coraz mniej. Dlaczego? To oczywiste. Po prostu komuś zależy na tym, żeby ludziom zupełnie pomieszać w głowach. Na szczęście wiadomo komu zależy. Zależy tym elitom skrajne zdemoralizowanym, które dzisiaj decydujom o wielu sprawach na Zachodzie, ale każdy człowiek, który wie jak dzisiejszy świat wygląda, no, musi tutaj dostrzec także rękę tych ze wschodu.

Bardzo ważnym elementem suwerenności jest oczywiście armia i uzbrojenie. I on, prezes, właśnie w tym celu został wiceprezesem Rady Ministrów. Kiedy już nam wzrosły siły ekonomiczne, uporządkowaliśmy finanse publiczne, to podjęliśmy także decyzje o ogromnym skoku jeśli chodzi o wydatki na armię. I właśnie wtedy, właśnie po to, żeby to przeprowadzić zostałem wicepremierem do spraw bezpieczeństwa. Głownie zajmowałem się właśnie sprawami armii, sprawami wojska.

Dokonaliśmy ogromnych zakupów broni. Po części ta broń jest już dzisiaj w Polsce. Mamy dużo, dużo więcej niż kiedyś armat, takich bardzo skutecznych na polu walki, o wielkiej celności, zarówno polskich jak i koreańskich, polskie kraby, koreańskie armato, podobnego bardzo typu do krabów. One ciągle przybywają, to jest już opłacone, to są te kontrakty zawarte. Mamy pewnom ilość samo lotów, koreańskich, które uzupełniały niają nasze F-16. No, zakupione są te F-35 i są plany dalszych zakupów pod tym względem. Mamy proszę państwa dużo większą ilość niż przedtem czołgów, w tym tak nowoczesnych jak Abramsy czy koreańskie K2. Mamy dużo innej broni. Słowem jestesmy uzbrojeni po zęby. Ciśnie się jednak na usta pytanie — co nam z całej tej broni, gdy kraj stanie się niewypłacalny, rząd będzie zmuszony ograniczyć wydatki, a ludzie wyjdą na ulice? Protesty rolników pokazują, że bardzo łatwo nimi sterować, a jeszcze łatwiej zdestabilizować sytuację, zaś kampania wyborcza dowodzi, że skakanie sobie do oczu i oskarżanie o zdradę to narodowy sport. Przy czym z tych pomówień absolutnie nic nie wynika. Hołownia twierdzi, że izba Sądu Najwyższego, która wydała postanowienie jest nielegalna, co nie przeszkadza mu uznać jej decyzji za wiążącą.

My jesteśmy formacją, która Polski chce bronić i chce przede wszystkim przeciwnika odstraszyć. Chce, żeby Rosjanie wiedzieli, że napad na Polskę się po prostu nie uda. Że to się zakończy niepowodzeniem, klęską, kolejną po Ukrainie, tylko bez takich strat, no my mamy sojuszników, jesteśmy w NATO. Sojusz dysponuje różnego rodzaju broniom, którą my nie dysponujemy, no przede wszystkim broniom nuklearną, a także różnego rodzaju rakietami. Jakoś Iraku nie odstraszyło to, że Stany Zjednoczone i NATO to potęga militarna. Hezbollahu i Iranu nie odstraszyło to, że Izrael to potęga militarna. Skąd ta wiara, że gdy na kredyt kupili broń, to Putin się przestraszy? Tym bardziej, że z jednej strony kupowali broń na świecie doprowadzając rodzimy przemysł zbrojeniowy do zapaści, a z drugiej obsadzali szpiegami kluczowe stanowiska w państwie.

Rafał Trzaskowski nie wiadomo po co akurat teraz rozpętał wojnę religijną. I dlatego mamy do czynienia z wojnom religijną, która w tej chwili została rozpoczęta przez Trzaskowskiego. Właśnie nakazał wyeliminować wszelkiego rodzaju symbole religijne. Oczywiście „wszelkiego rodzaju” to wiadomo, że to chodzi o religię katolicką, bo innych symboli gdyby gdzieś były, to jestem przekonany, akurat nie eliminował. Szkoda, wielka szkoda, że Kaczyński nie zdradził dlaczego innych symboli nigdzie nie ma. Czyżby o to, żeby innych nie było zadbali miłośnicy wartości chrześcijańskich? Ta opcja europejska jest właśnie taka — zniszczyć religię, zniszczyć to, w co ludzie wierzą, zniszczyć to, że ludzie wierzą, że są czymś więcej niż tylko homo sapiens, że są ludźmi. Prezesowi chodzi o to, że ludzie nie są ani homo, ani sapiens? Że są ludźmi, są ludźmi, którzy majom dusze, że są ludźmi, którzy zostali stworzeni na obraz i podobieństwo boga. I oni chcą to zniszczyć! Chcą z ludzi zrobić zwierzęta. M y się tu w Polsce na to nie godzimy!

I właśnie dlatego, że my się nie godzimy, wy powinniście głosować na najlepszych, creme de la creme, fachowców, jak Jacek Kurski, Karol Karski, Daniel Obajtek, Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik i inni.

Platforma Obywatelska przygotowała spot. W spocie stwierdziła, że „Rosja już tu jest”, a „jej największym sukcesem w Polsce jest PiS”. I co? I jest. A skoro tak, to lepiej będzie jak wszystko zostawimy i się oddalimy. Dlatego wy powinniście głosować na najlepszych, creme de la creme, fachowców, jak szef sejmowej komisji śledczej Michał Szczerba, szef sejmowej komisji śledczej Dariusz Joński, minister Borys Budka, minister Bartłomiej Sienkiewicz, minister Marcin Kierwiński, minister Krzysztof Hetman i plejada wiceministrów.

Czyżby łajba już nabierała wody?

Dodaj komentarz