Wiary godność

Po raz kolejny Sejm udowodnił, że Senat to izba-wydmuszka, bez żadnego znaczenia, powołana tylko po to, żeby ci, którzy nie dostali się do Sejmu mieli się gdzie podziać i wieść niczym niezakłócony, beztroski żywot. Senatorowie dwoili się aż im się z łbów kurzyło by poprawić ustawę o ochronie odbiorców gazu, a posłowie ich poprawki wywalili do kosza z szybkością światła. Ustawa przewiduje rekompensatę dla sprzedawców gazu za straty związane z narzuconymi sztywnymi cenami. Rekompensaty będą wypłacane przez Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny. I tu ciekawostka — Fundusz ma być zasilany pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 oraz z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. To musi doprowadzić do gigantycznych obniżek cen energii w przyszłości, a i walka z pandemią zyska. Niejako przy okazji wyszło na jaw, że PiS ma stabilną większość, co stawia pod znakiem zapytania los komisji śledczej pod światłym kierownictwem Pawła Kukiza.

Pod koniec grudnia Jarosław Kaczyński, który jest prezesem partii i wiceprezesem Rady Ministrów ujawnił, że Niemcy na bazie UE budują IV Rzeszę Niemiecką. Trzy dni temu polska eurodeputowana doprecyzowała, że w jej ramach „chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd z Tuskiem na czele”. Wczoraj polski wiceminister od spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk wyraził wątpliwości co do wiarygodności Niemiec w kryzysie ukraińskim.

Nie bacząc na knowania Niemiec polski prezes Rady Ministrów i wiceprezes partii, na Facebooku wraz z kolegami stanął murem za Ukrainą. Wkrótce być może będzie musiał stać za murem, ponieważ Nie wykluczam, że powstająca już zapora na granicy z Białorusią będzie musiała zostać wzmocniona, przedłużona na granicę z Ukrainąpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na razie

Jesteśmy po stronie ukraińskiej wolności, demokracji i bezpieczeństwa. Jesteśmy też po stronie pokoju!

Czy Polska jest gotowa na ograniczenie dostaw gazu, ropy i węgla z Rosji? Przekonamy się niebawem. Jednak istnieje obawa, że polski rząd będzie wzywał cały świat do nałożenia srogich sankcji na Rosję, ale sam ich nie nałoży, bo nałożenie ich, podobnie jak w przypadku kosztującego 500.000 € dziennie Turowa, „pozbawiłoby miliony polskich rodzin prądu, dostępu do podstawowych elementów bytowych”, gazu i paliwa na stacjach Orlenu.

Na szczęście dzięki Polskiemu Ładowi każdy Polak odczuje poprawę w portfelu, choć jeszcze wiele wyzwań przed nim. Jeśli na przykład nie wie ile zarobi i czy nie straci, to martwić się nie powinien, ponieważ w przyszłym roku władza mu wszystko wyrówna z nawiązką. Chyba, że inflacja będzie tak wysoka, że dostanie podwyżkę. Wtedy w tym roku straci, a w przyszłym dopłaci. Jeśli zaś posłowie przeforsują wyższe podwyżki emerytur, to i emeryci będą musieli zwracać.

Swoją drogą pogratulować pomysłu. Najpierw forsuje się napisanego na kolanie bubla prawnego, który dzięki p.rezydentowi Andrzejowi Dudzie stał się obowiązującym prawem, a potem mając wszystkich za durniów obiecuje się wprowadzenie alternatywnego sposobu rozliczeń. Może się zdarzyć, że ktoś pod koniec miesiąca otrzyma niższą pensję niż jeszcze w grudniu. Chciałbym uspokoić i przypomnieć, że jeśli takie sytuacje będą miały miejsce, to pracodawcy są zobowiązani do jak najszybszego wyrównania — wspiera premiera mini ster od finansów Kościński Tadeusz. Ktoś jeszcze wierzy w bajki?

Kiedyś mówiono „wpuść chłopa do biura to ci atrament wypije”. Dziś chłop chodzi w garniturze i wypija drogie trunki. Dzięki dobrej zmianie natomiast coraz bardziej daje się we znaki prawda, zgodnie z którą „daj durniowi władzę, to cię tak urządzi, że się z rozumem nie pozbierasz”.

Dodaj komentarz