Uprzejmie donoszę

Uprzejmie donoszę panu Ryszardowi Nowakowi, szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i innym organom świeckiego państwa, iż p. Michał Piróg popełnił przestępstwo ponieważ (podobno wykorzystując Facebook) obraził uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, następiująco wypowiedzio: Co do kwestii Dody i wyroku za obrażanie uczuć religijnych. To jakaś paranoja… jakiś kilkunastu kolesi na zlecenie nowo istniejącej firmy za grubą kasę napisali zbiór bajek. Źle przetłumaczyli wstęp , potem nazmyślali co im się po kilkuset latach wydawało a teraz na ten zbiór opowiadań nic nie można powiedzieć. Na filozofii to dzieło jest rozbierane na czynniki proste i postrzegane jako bardzo popularna książka która innymi słowami niż inne religie (bajki) stwarza własny symboliczny kodeks prawno cywilny.

Nie dajmy się zwariować. To tylko KSIĄŻKA !!!!!!!!!!!

Czy ta wypowiedź nie obraża jeszcze bardziej niż wypowiedź Doroty Rabczewskiej, ukaranej przez polski sąd w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, czci autorów Pisma? Czy nie narusza ich dóbr osobistych? Zgodnie z zaleceniami Sądu Najwyższego — Izba Cywilna z dnia 23 maja 2002 r. IV CKN 1076/2000 w wypadku naruszenia dóbr osobistych polegającego na obrazie czci uwzględniać należy nie tylko znaczenie słów, ale również kontekst sytuacyjny, w którym zostały użyte.

Dlaczego ani p. Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, ani p. Stanisław Kogut, senator PiS i były przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” nie reagują? Przecież Stanisław Kogut przykładał swą rękę do działań na rzecz wartości, takich jak Bóg, Kościół Polski, Naród. Jest orędownikiem obrony życia i godności człowieka. Więc na co czeka?

Swoją drogą ciekawe będzie poznać uzasadnienie, że to co mówi Piróg to nieprawda. Że na przykład dziewictwo Maryi nie zostało odkryte po latach, czy wręcz setkach lat.  Warto by też przy okazji procesu dowiedzieć się czy na przykład nie obrażają uczuć religijnych Świadkowie Jehowy, poddając w wątpliwość świętowanie bożego narodzenia czy postrzeganie boga jako mieszaniny ojca, syna i ducha.

Dodaj komentarz