Służb specjalnych jest wiele

Trudno zrozumieć dlaczego media puszczają ważkie słowa mimo uszu. Skupiają się na tym, że za pomocą Pegasusa podglądano i podsłuchiwano szefa kampanii wyborczej czołowej partii opozycyjnej lekceważąc informacje przekazane przez Mateusza Morawieckiego, który jest premierem. A przecież dał on wyraźnie do zrozumienia, że choć Polska kupiła Pegasusa, to wykorzystują go obce służby. Tu możemy mieć do czynienia potencjalnie — jeśli się potwierdzą takie fakty — z działaniem bardzo różnych służb — oznajmił Mateusz Morawiecki. Jeśli nawet do jakiś nieprawidłowości dochodziło, to przecież służb specjalnych na świecie jest bardzo wiele i nie możemy na podstawie tego, co wiemy od jednej agencji informacyjnej wnioskować, że takie, a nie inne osoby padły ofiarą służb polskich.

W tej sytuacji oczywistą oczywistością jest, że Jarosław Kaczyński, który jest wicepremierem, mówi prawdę, gdy zapewnia, że żaden Pegasus, żadne służby, żadne jakieś tajnie pozyskane informacje nie odgrywały w kampanii wyborczej w roku 2019 jakiejkolwiek roli. Przegrali, bo przegrali, nie powinni dziś szukać takich usprawiedliwień. Te wszystkie opowieści pana Brejzy są puste, nic takiego nie miało miejsca. Przypominam, że on sam pojawia się w sprawie inowrocławskiej w poważnym kontekście, jest tam podejrzenie poważnych przestępstw. Z wyborami nie miało to nic wspólnego. Dlaczego obce służby postanowiły inwigilować pana Brejzę akurat w czasie kampanii wyborczej nie wiadomo, niemniej jednak warto mieć z tyłu głowy, że licho nie śpi, że służby międzynarodowe krajów nie do końca przyjaznych wobec Polski działają cały czas bezwzględnie i miejcie państwo tego świadomość, również myśląc o tych przypadkach, które pojawiają się dziś w domenie publicznej. Z tymi domysłami przerzucającymi odpowiedzialność na polskie służby.

Polskie służby zakupiły system, który służy obcym. To oznacza, że wkrótce antologia maili Dworczyka może zostać poszerzona o dźwięk i obraz pochodzące z telefonów premiera, wicepremierów oraz ministrów. Z obcymi służbami nie ma żartów! Kaczyński tłumaczy, że Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia. Chyba każdy się zgodzi, że rozmaite grupy przestępcze powinny być pod obserwacją, że przestępczość trzeba zwalczać i że na całym świecie używa się do tego narzędzi inwigilacji, oczywiście gdy są do tego podstawy prawne i zawsze pod kontrolą sądu, prokuratury. Dzięki Bogu polskie służby mają tego typu narzędzia. To pozwoliło zdemaskować niezliczona liczbę przestępców oraz grup przestępczych.

Badając sprawę Pegasusa warto spróbować ustalić, która służba odpowiada za nałożenie gigantycznych kar na Polskę. Nie ma bowiem na świecie rządu, który jawnie działając na szkodę kraju nie robi nic, żeby uniknąć płacenia. Warto by też sprawdzić kto dosiada Leopardów, które widziano jadące na wschód..

Dodaj komentarz