Równi jak powierzchnia kuli

Michał Tusk dostanie 30.000 zł zadośćuczynienia i przeprosiny za sugestie, że grozi mu do 10 lat więzienia za działalność na szkodę portu lotniczego w Gdańsku.

33-letnia mieszkanka Chorzowa nie dostanie 30.000 zł zadośćuczynienia i przeprosin za sugestie, że grozi jej do 10 lat więzienia za kradzież w supermarkecie kilku sztuk nowych wód toaletowych.

Za portalem gazeta.pl należy podkreślić, że chodzi o nowe wody toaletowe. Ma to istotne znaczenie, ponieważ supermarkety często urządzają wyprzedaże i promocje. Jest to zwłaszcza szczególnie ważne w kraju, w którym nieomal bezkarnie można odrestaurowywać cuchnące mięso lub wędliny, konserwować wyroby spożywcze solą przemysłową czy sprzedawać niejadalne jaja w proszku.

Trzeba jednak mieć na względzie, że trujące jadło w Polsce nie stwarza żadnego zagrożenia. Natomiast  ten

Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać: (…) gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej lub wyzwolenia promieniowania jonizującego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

(art. 163 kodeksu karnego). Ale uwaga! Nie warto wyzwalać energii w celu wyniszczenia w całości albo w części grupy narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub grupy o określonym światopoglądzie, ponieważ za to grozi dożywocie (art. 118). Nie warto także zabijać pojedynczego człowieka, ponieważ za to również grozi dożywocie.

Jeśli do gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej dojdzie niechcący, to sprawcy grozi od 3 miesięcy do lat 5. Przy czym, w przeciwieństwie do ofiar, ma zagwarantowane miejsce w podręcznikach historii. I to nie jako inicjał. Biorąc pod uwagę powyższe tylko malkontenci mogą twierdzą, że ten kraj nie sprzyja wyzwalaniu energii….

Dodaj komentarz