Przykład idzie…

Wszyscy na koniec roku wróżą, to my też oddajmy się tej czynności. Albo nie. Po co bawić się w coś, w co bawić się nie potrafimy? Zajrzyjmy lepiej do gazet z interesującego nas okresu.

Правда, июнь 2017: Centralna Komisja Wyborcza nie wyraziła zgody na zarejestrowanie grupy inicjatywnej, która chciała zgłosić kandydaturę Aleksieja Nawalnego na prezydenta Rosji. Według Komisji ciąży na nim wyrok sądu, który pozbawia go biernego prawa wyborczego.

Правда, декабрь 2017: Sąd Najwyższy oddalił apelację Aleksieja Nawalnego od decyzji wykluczającej go ze startu w wyborach prezydenckich.

Nasz Dziennik, styczeń 2019: Centralna Komisja Wyborcza nie wyraziła zgody na zarejestrowanie komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Donalda Tuska. Według Komisji na kandydacie ciążą zarzuty, które uniemożliwiają rejestrację.

Nasz Dziennik, marzec 2019: Sąd Najwyższy oddalił apelację Donalda Tuska od decyzji wykluczającej go ze startu w wyborach prezydenckich.

 

PS.
Programy informacyjne zdominowała informacja, że w choć w Europie do nowego roku jest jeszcze sporo czasu, to w małym wyspiarskim państwie Samoa na Pacyfiku, a niedługo później w Nowej Zelandii 2018 rok już rozpoczął się. Próżno jednak szukać informacji, że jeśli ktoś, kto o północy przywita nowy rok w Warszawie wsiądzie do samolotu i poleci na zachód, to — jeśli pilot uwinie się — będzie mógł drugi raz przywitać nowy rok w Nowym Jorku. Gdyby zaś ktoś wybudował sobie chatkę na dowolnym biegunie, to żadne okno nie wychodzi ani na wschód, ani na zachód, a nowy rok może witać całą dobę chodząc z kąta w kąt.

Dodaj komentarz


komentarze 2