Pierwszy cenzurowany kandydat na Urząd Prezydenta RP?

Chyba już wiem kto jest „czarnym koniem” tych wyborów prezydenckich.

A wy nie wiecie?

Przeglądając Internet trafiłem na stronę mówiącą o tym że Gogle cenzuruje kandydata na Prezydenta RP Pawła Kukiza.

Sprawdziłem i faktycznie z pośród 11 kandydatów na ten urząd tylko Pawła Kukiza nie podpowiada wyszukiwarka gogle.

To bardzo ciekawe.

Wypada się więc zgodzić z wpisem na blogu -polskie-nonsens, że to Paweł Kukiz jest czarnym koniem tych wyborów.

Albowiem o sile – świadczą wrogowie. A wroga potężniejszego medialnie niż Google trudno sobie wyobrazić.

Nie jest mi politycznie blisko do Pana Pawła Kukiza choć doceniam jego wycofanie się z komitetu poparcia marszu niepodległości w obliczu burd ulicznych.

Nie jest mi też blisko do jego postrzegania spraw społecznych, przy których sam się określa, że został „fundamentalistą katolickim”.

Rozumiem jego poparcie do jednomandatowych okręgów wyborczych, choć sam nie mam, aż tak jednoznacznego w tej kwestii zdania, ale tak jak jego boli mnie przemielenie obywateli, którzy dla tej idei głosowali kiedyś na PO.

Nie wiem jakim byłby Prezydentem, nie wiem do czego jeszcze by dojrzał lub nie dojrzał, ale jednego nie mogę mu odmówić, nie mogę mu odmówić cech, która w znaczny sposób odróżnia go od pozostałych kandydatów ( pomijając sprawę cenzury Gogola).

Nie mogę mu odmówić autentyczności i szczerości przekonań.

Wątpię by przekonał mnie abym na niego głosował , ale dzięki temu że jest prawdziwy a nie plastikowy – nie wykluczam takiej możliwości. I myślę, że takich jak ja jest zdecydowanie więcej, a to już powinno bardzo zaniepokoić wszelkich konkurentów.

Nie wiem czy jest wstanie wygrać, ale jest jak sądzę w stanie po przegranej wykreować ruch społeczny, który dla obecnych elit będzie mało przychylny.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby w najbliższym czasie został wykonany atak medialny na autentyczność jego postawy, być może ta goglowa cenzura jest pierwszą tego jaskółką.

 

w nawiązaniu do

Paweł Kukiz ocenzurowany przez Google? Kandydat na prezydenta „znika” z wyszukiwarki….

oraz

Kukiz czarnym koniem wyborów.

cytat

Paweł Kukiz.

 

Doprawdy nie wiem czy ten wpis zawiera lokowanie produktu.

 

27.03.2015
villk

Dodaj komentarz


komentarzy 11

  1. Trudno zdecydować komu dać swój głos w wyborach. Komorowski odpada za grzech odznaczenia Orderem Orła Białego H.Suchockiej  i tym samym akceptację bycia krajem wasalnym wobec Watykanu oraz za zgodę na odznaczenie A.Rzeplińskiego. To dwa główne powody, a drobniejszych byłoby więcej. Trzecim może dla innych powodem bez znaczenia jest zachowywanie się Komorowskiego na poziomie sołtysa. I jeśli u sołtysa może być, to u głowy państwa razi.

    A.Duda nie patrząc nawet na formację z której pochodzi, ale na niejasne sytuacje związane z ułaskawieniem wielu osób za czasów prezydenta Kaczyńskiego, związki z tworzeniem przepisów związanych ze SKOKami, obiecywanie tego, czego jak prezydent nie będzie mógł spełnić to  powiem mu „czekaj tatka latka”.

    Należałoby zdecydować komu dać głos z pozostałych. Najciekawiej prezentuje się Ogórek. Ale jako osoba z politykami nieobeznana, nie pełniąca żadnych funkcji, dała się wykorzystać staremu lisowi Millerowi. Żal mi jej, bo spija piwo nawarzone przez cwaniaków.

    A co dalej?……………………………………………

    Paweł Kukiz posiada jeszcze mniejsze zdolności, obycie niż Ogórek. Przy nim to błyszczy umiejętnościami bohater książki i serialu Nikodem Dyzma. Kukiz jest chwiejny w swoich poglądach, a gdyby wygrał i dostał się w ręce politycznego cwaniaka, to ten kręciłby nim jak marionetką. Skandali w polityce było już dosyć, a obecni gwarantują, że to nie koniec.

    Co zrobić w dniu wyborów? – To letni czas, spacer może być przyjemny, a jeśli będzie pochmurnie, deszczowo i zimno, to zawsze można w miłym gronie o …kandydatach pogadać, wypić kawę, herbatę, piwo, wino lub…kwas buraczany (polecam, super zdrowy i smaczny).

    P.S. Może wujcio Gugle nic o Kukizie nie gada dlatego, że to nie czarny koń, a stary, o zmechaconej sierści wałach. 😉

  2. Zawsze fajniej jest zdemaskować spisek, którego nie ma niż przyznać się do niewiedzy. Nie mówię o Tobie, ale o autorach artykułu wPolityce. Google optymalizuje wyniki i wielu z nich w ogóle nie wyświetla. To żadna wiedza tajemna i nawet Google nie robi z tego tajemnicy, że za darmo to każdy sobie może poszukać i może coś znajdzie. Choć to może wydać się niewiarygodne istnieją jeszcze inne wyszukiwarki i jeśli ktoś naprawdę chce coś znaleźć, to znajdzie. Wymaga to jednak zachodu i czasu. Tylko Karnowskim i im podobnym mogło przyjść do głowy, że Google będzie przerabiało swoją wyszukiwarkę, żeby ukryć jakiegoś marginalnego kandydata z dzikiego kraju.
    Z ciekawości wpisałem Paweł Kukiz do Googla i wyskoczyło mi mnóstwo wyników. Pewnie dlatego, że kiedyś już szukałem z innych powodów Kukiza i Piersi. Wyszukiwarka profiluje wyświetlane odpowiedzi pod kątem wyimaginowanych oczekiwań wyszukującego. Dlatego jeśli dwa podobne wydarzenia miały miejsce w odstępie kilku lat wywala mnóstwo odpowiedzi dotyczących aktualnego wydarzenia, a dobić się do starszego za jej pomocą nie sposób. Jeśli tak wygląda cenzura jak na zrzucie ekranu z wyszukiwarki Googla, to na czym polega wolność? Warto by o to Karnowskich zapytać…

    Jak to nie wyświetla skoro wyświetla?

    1. ależ wiem jak działa google , pisze i podpowiedziach a nie o wynikach wyszukiwania..

      po wpisaniu „paweł t” bodaj na drugiej pozycji wyskakuje Paweł Tanajno (choc nigdy go nie szukałem) po wystukania „paweł kuki” (mimo że tez zadrzało mi sie go szukać )w podpowiedzach nie widzę Pawła Kukiza.

      mój stosunek do Karnowskich chyba nie wymaga wyjaśnienia.

      a zdziwienie wynika jedynie z tego ze sprawiałem w ten sposób wszystkich 11 kandydatów i tylko ten jedne jest pozbawiony podpowiedzi ..

      w tekście wpisu spróbuje pogrubić słowo „podpowiedzi ”  może to ułatwi zrozumienie.

       

      1. Napisałem, że odnoszę się to tekstu Karnowskich, nie do Twojego. Mam pogrubić? Poza tym, co stało na przeszkodzie wkleić obrazek? Byłoby jakieś porównanie. Bo ja u siebie nie widzę żadnej cenzury, co potwierdziłem zrzutem ekranu.

          1. Zarejestruj się na darmowej stronie do przechowywania obrazków. Jeśli nie udostępnisz swojej galerii publicznie, to nikt poza Tobą nie będzie miał do niej dostępu. Natomiast Ty będziesz mógł stamtąd linkować dowolny obrazek po prostu klikając na nim, a gdy pojawi się powiększony klikając jeszcze raz tym razem prawym klawiszem i wybierając polecenie Pokaż obrazek. Gdy obrazek pojawi się wystarczy skopiować bezpośredni adres do niego. Wygodne i nie obciąża naszego serwera.

      1. Nie. Kandydat na prezydenta nazywa się Paweł Kukiz i szukałem Pawła Kukiza. Po co mam szukać Karn, skoro wiem, że nazywa się Karnowski? Żeby potwierdzić teorię spiskową? Jeśli Karnowscy tak szukali, to trudno się dziwić, że nic nie znaleźli.

        1. ty wiesz i ok , ja nie dyskutuje to u karnowskich. tylko o  jak to nzawać selektywnych podpowiedziach wyszukiwarki .

          chcesz się dowiedzieć o Kukizie musisz wpisać jego nazwisko , szukasz czegoś o MAGnoliach to na drugiej pozycji po pierwszych trzech literach wyskakuje ci Magdalena Ogórek.

          jeśli szukasz świadomie to znajdziesz ale powiedz mi jak sadzisz ilu tak naprawdę z internautów szuka świadomie a nie jedynie klika?

           

          1. Mój drogi, ja Ci nie odmawiam racji. Ja Ci tę rację przyznaję. Ja Ci pragnę tylko zwrócić uwagę, że jeśli wczoraj czegoś szukałeś i dostałeś wyniki, to szukając tego samego dziś wyniki będą różne i niekoniecznie trafisz na to, na co udało Ci się trafić wczoraj za pierwszym razem. Nie zauważyłeś jeszcze tej funkcjonalności wyszukiwarki Googla i innych? Masz tu zrzut ekranu z wynikiem wyszukiwania frazy ‚Paweł Kukiz’. Wpisz ją u siebie i porównaj wyniki. Są takie same?

            Myślę, że tworzenie teorii spiskowej na podstawie tego, że jak wpiszę d to wyskoczy mi Magdalena Ogórek, a jak wpiszę P czy K, to mi Kukiz nie wyskoczy jest baaaardzo naciągane.

            Zgodnie z sugestią (czy może raczej prośbą) zrobiłem zrzut ekranu. Po wpisaniu P (początek frazy ‚Paweł Kukiz niezależny kandydat na prezydenta’) Paweł Kukiz widnieje na drugim miejscu:

            Podpowiedzi