Modlitwa

„Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni, modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca.” powiedział ks. Staniek. Zareagował arcybiskup Jędraszewski. To reakcja na poziomie grożenia palcem dziecku i mówienia: niu, niu.

Jakoś z KK nie płynie reakcja potępienie na działania zbrodniarza, gwałciciela. Newsweek:

Pedofil w Kościele. Ksiądz skazany za gwałty na 13-latce nadal odprawia msze św. Ksiądz Roman więził 13-letnią dziewczynkę przez ponad rok, gwałcił i bił. Dziś odprawia msze św. w Puszczykowie i „przyjaźni się” z dziećmi na Facebooku. (…) Po roku i paru miesiącach ks. Roman odwiózł dziewczynkę do rodziców. Ofiara opowiedziała wszystko pracownicy świetlicy środowiskowej. Ta zawiadomiła policję. Kiedy prokuratura wszczęła śledztwo, Towarzystwo Chrystusowe ogłosiło przeniesienie ks. Romana do Anglii. Kapłan nie zdążył wyjechać. Został aresztowany w czerwcu 2008 roku, w wieku 32 lat. W jego laptopie znaleziono treści pedofilskie i korespondencje z innymi dziećmi. (…)

W lutym 2009 roku sędzia Mariusz Jasion z Sądu Rejonowego w Stargardzie skazał ks. Romana na osiem lat bezwzględnego więzienia. W tym samym miesiącu Kasia próbowała się zabić. Rozprawa nasiliła tendencje samobójcze, samookaleczenia wymagające interwencji chirurgicznej, koszmary nocne. W sumie dziewczynka próbowała odebrać sobie życie cztery razy. Zdiagnozowano u niej zespół stresu pourazowego oraz zespół depresyjny z objawami psychotycznymi.

Z książki Karin Slaughter „Dobra córka”:

Gwałciciel odbiera kobiecie jej przyszłość. Osoba, którą miała się stać, znika. Pod wieloma względami to gorsze niż morderstwo.On zabił tę potencjalną osobę, odebrał potencjalne życie, a ona nadal żyje i oddycha, i musi znaleźć dla siebie miejsce.

Jak nazwać osoby, które pozwalają na działalność wśród dzieci gwałciciela, zbrodniarza? Jak nazwać arcy… jakiegoś drania, który na tę pracę zezwala? Modlitwą się zasłoni? Może ksiądz Staniek go w modlitwie wyręczy? Bo jak widać klepać pacierze potrafią, ale modlić się już nie.

A co z rekompensatą finansową? Gdzie działania stróż porządku ministra Ziobry? Ma dzieci, jego dzieciom też może trafić się jakiś „opiekun”.  Rekompensata powinna wynieść wiele milionów złotych, by rodzina mogła zmienić środowisko, wysłać dziecko na terapię.

I pytanie do ludzi, którzy o sobie mówią, że są wiernymi KK: Jak Wasza wiara pozwala abyście tolerowali obecność w kościele bandyty, zbrodniarza, który ma kontakty z Waszymi dziećmi. Chcecie im zgotować los skrzywdzonej dziewczynki? Jeśli nie reagujecie, to jesteście współwinni zbrodni.

Dodaj komentarz