Mieli dać figę z makiem!

Pewna emerytka nie posiadała się ze szczęścia, ponieważ w telewizji powiedzieli, że „une dadzo jesce wiyncej”. Teraz okazało się, że figę z makiem obiecali, a bez maku dali. Dlatego emerytka jest bardzo niezadowolona. Okazało się bowiem, że dali, owszem, ale stanowczo za mało. Cieszyłam się z wejścia w życie nowych przepisów. Dzięki nim moja emerytura miała wzrosnąć o około 175 zł miesięcznie. Przemnożyłam to przez dwanaście miesięcy, co daje łącznie 2100 zł. Niestety, okazało się, że Pozbawiono mnie jednocześnie 1500 tys. zł odliczeń od podatku w skali roku. Mam pierwszą grupę inwalidzką. Mogłam sobie odliczyć koszty rehabilitacji i dojazdów na nią. Odliczeniu podlegał również zakupiony przeze mnie sprzęt rehabilitacyjny. Jeśli od podwyżki odejmę to, co tracę, wychodzi mi 600 zł w skali roku. Jeśli podzielę to na miesiące, wychodzi mi 50 zł na każdy z nich. Jestem bardzo zawiedziona. Na szczęście dla emerytki jeszcze nie wszystko stracone. Wystarczy dać rządzącym jeszcze jedną szansę, W końcu do trzech razy sztuka. Jeśli nawet dziś  „une nie dajo” to pewnie przez pomyłkę lub przeoczenie. Jak się zorientujo, że nie dajo, to dadzo. Wystarczy sobie przypomnieć jak chętnie dawali sobie podwyżki, premie, stanowiska, odznaczenia i wszystko co dało się dać.

Dzięki ministrowi od zdrowia Adamowi Niedzielskiemu nareszcie stało się jasne jakie trzeba spełniać kryteria, by pełnić określone funkcje publiczne. By na przykład zostać kuratorem oświaty wystarczy „wykazywać oznaki braku rozumu”. Najpierw bezrozumnego powołuje się na określone stanowisko, a potem ja oczywiście potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, by mieć swego rodzaju wstrzemięźliwość. O odwołaniu ze stanowiska nie może być mowy, bo choć liczba bezrozumnych jest znaczna, to jednak ograniczona. Dlatego

Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień.

Fakt, że mini ster od e-dukacji i nauki ma inny pogląd w kwestii szczepień załatwia sprawę, ponieważ chociażby jeśli chodzi o dziadostwa Dziadów to w pełni się z nią zgadza.

To nie jedyne dobre wieści. Właśnie okazało się, że Pegasus to nie tylko latający rumak lub stara konsola do gier, ale także program do inwigilowania przeciwników politycznych, którego grzech nie posiadać, jak stwierdził mini ster od sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej. Niezrozumiałe pozostaje jedynie dlaczego dotąd nie udało się za pomocą Pegasusa wykryć żadnego przestępstwa, zdemaskować ani jednej grupy przestępczej. Służby nie potrafią korzystać z zabawki za kilkadziesiąt milionów? A może została zakupiona do zgoła innych celów? Tak czy owak prestiż kraju, w którym taki skandal przedstawiciele władzy kwitują wzruszeniem ramion na arenie międzynarodowej musi wzrosnąć niebotycznie. To oczywista oczywistość.

W kolejnym miesiącu inflacja jest wyższa od przewidywań ekspertów, co dobitnie świadczy o wysokim poziomie ich fachowości. Dlatego do kategorii „dobra” należy zaliczyć także twórcze rozwinięcie sposobu radzenia sobie z problemami zaproponowanego przez prezydenta Lecha Wałęsę — stłucz pan termometr nie będziesz pan miał gorączki. To genialne w swej prostocie, uniwersalna rozwiązanie można stosować zawsze i wszędzie. Zwykli śmiertelnicy, nazwijmy rzecz po imieniu — głupcy, próbują rozwiązywać problemy koncentrując się na przyczynach. Jak boli ich coś lub ząb, to nie leczą się aspiryną i środkami przeciwbólowymi, ale w te pędy pędzą do lekarza specjalisty lub dentysty. Jeśli dach cieknie to nie podstawiają wiadra tylko zatykają dziurę. Jednostki wybitne, a przecież wyłącznie z takich składa się polski rząd, nigdy nie idą na łatwiznę, Po co — myślą — zamiatać śmieci, skoro można je ukryć pod dywanem? Dlatego nawet nie zamierzają dociekać co jest przyczyną wysokiej inflacji, ale ofiarnie i z niewiarygodnym poświęceniem przystępują do ograniczania jej skutków.

My nie siedzimy z założonymi rękami, rząd robi wszystko, aby ograniczyć skutki inflacji dla ludzi.

„Ograniczenie skutków” będzie oczywiście tak skuteczne jak poczynania jegomościa z zacięciem dmuchającego w płomienie. Im bardziej dmucha, tym bardziej nie rozumie dlaczego pali się coraz intensywniej. Można zapobiec powodzi rozdając wiadra, gumowe buty i peleryny?

Dzięki Rządowej #TarczaAntyinflacyjna chronimy polskie rodziny.
📉Obniżamy podatki
✅ na gaz
✅ na prąd
✅ na ogrzewanie
✅ na paliwo
✅ wprowadzamy #DodatekOsłonowy od 400 do ponad 1400 zł

Być może nawet niezadowolona emerytka wkrótce pojmie, że im bardziej rząd troszczy się o polskie rodziny, tym gorzej polskie rodziny na tym wychodzą.

Dodaj komentarz