Łóżka nie leczą, sprzęt leczy

Nie ma dnia, żeby media nie doniosły o jakimś szwindlu czy przekręcie. Jest tego tyle, że kolejne kwitowane są wzruszeniem ramion, a autorom, czyli zjednoczonej prawicy poparcie nie spada. To dobitnie świadczy o tym, że naród polski to dzielni ludzie, którzy miłują wolność, ale tylko wtedy, gdy siedzą pod butem. Jak już ją zdobędą robią wszystko by ją utracić, popierają tych, którzy im ją odbierają.

Fabryka prefabrykatów w Suchedniowie, jedna ze sztandarowych inwestycji PiS, miała być gotowa lada moment. Budowy nawet nie rozpoczęto. Szef firmy, z którą państwowa agencja zawiązała spółkę, jest powiązany z prorządową telewizją i stowarzyszeniem z siedzibą w biurowcu Srebrnej.

Jeśli chodzi o telewizję to w jej sprawie zabrał głos sam Jerzy Owsiak mówiąc rzeczy zdumiewające. Przypominacie sobie państwo niedawną debatę bardzo, bardzo, bardzo długą i bardzo taką no podnie, podnoszącą emocje, debatę na temat pozwolenia aby dalej stacja TVN24 mogła nadawać. Wszystkie rozmowy były, polegały na, na tym, że trzeba ustalić kto jest tym głównym nadawcą, czy jest to kapitał za oceanem, amerykański, europejski, czy ma być polski. Z tego wszystkiego wynikała dyskusja jeszcze wcześniejsza, że media polskie powinny być polskie, czyste, powinny być w rękach polskich. Tutaj Owsiak chyba nie do końca przemyślał tego, co powiedział. Może i tak powinno być, ja nie mam nic przeciwko temu, przeciwko żadnym mediom — oznajmił i wyjaśnił dlaczego.Po prostu mam wolę swoją, albo coś oglądam, albo coś czytam, albo nie. Nie przeszkadza mi, że ktoś może mieć najróżniejsze swoje poglądy na świat i na życie, że nie wchodzi w moje życie z butami, nie muszę tego czytać, nie muszę tego oglądać.

Problem polega na tym, że póki jest wybór można wybierać, gdy wyboru nie ma, nie ma miejsc, gdzie można głosić bez przeszkód swoje poglądy, brak przymusu oznacza zrzeczenie się prawa do oglądania i czytania czegokolwiek. Zarówno Polsat jak i TVP znajdują się w polskich rękach i zarówno w Polsacie jak i w TVP o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mówi się źle lub wcale. Poszukiwanie hasła „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” na portalu Polsatu daje 1 (słownie: jeden) wynik sprzed dwóch tygodni: »Donald Tusk wspiera WOŚP. Przekazał na aukcję swoją „osobistą brukselską limuzynꔫ

Polsat News

Zauważa to sam Owsiak mówiąc, że po raz szósty stacja TVN, która nie ma większości kapitału polskiego, wręcz przeciwnie, jest to kapitał zagraniczny, po raz szósty pokazuje to, co robi Wielka Orkiestrze Świątecznej Pomocy, największa działalność charytatywna od Mieszka I do mieszka pustego dodajmy od siebie. Telewizja Polska, publiczna, 100% kapitału polskiego plus dwa miliardy co roku, mojego, bo to są też i moje pieniądze, moje podatki, telewizja  publiczna, która znowu od pięciu lat nic nie mówi o Orkiestrze, dyskredytuje nas, zamazuje nasze serduszko, a my czekamy już rok czasu, żeby sąd nam dał datę rozprawy z Telewizją Polską. Z telewizją publiczną polską wnieśliśmy sprawę do sądu o nasze prawa, o to, że Telewizja Polska nas szkaluje, że mówi nieprawdę. Polsat nie mówi nieprawdy. Polsat nabrał wody w usta.

Żeby wyrobić sobie pogląd trzeba mieć wiedzę. Kto jest w stanie powiedzieć co sądzi o Reptilianach jeśli o nich nigdy nie słyszał? Na tym właśnie polega cenzura, na odcinaniu od źródeł informacji. Gdyby telewizja TVN znajdowała się w rękach polskich, słuch po Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dawno by zaginął. Z drugiej strony od 30 lat Owsiak swoją akcją wspiera wadliwie i coraz gorzej działającą opiekę zdrowotną. Trudno nie zauważyć sprzętu, który zakupił, choć coraz trudniej zauważyć lekarzy, którzy umieją się nim posługiwać. Owsiak zamiast domagać się radykalnych zmian, reform, by ofiarność nie szła na marne, odwleka agonię. Dzięki temu NFZ może sobie pozwolić na szastanie pieniędzmi na prawo i lewo — fundowanie szpitali tymczasowych na stadionach podczas gdy doskonale wyposażone placówki bankrutują, bo nie dostały kontraktu, są niewykorzystane i stoją puste, kupowanie szczepionek, które zalegają w magazynach, bo finansowane jest testowanie itp. itd.

To co robi ze szlachetnych pobudek, i chwała mu za to, nasuwa na myśl restaurację syrenki. A to się jej silnik wstawi, a to nowy piękny breloczek dokupi, a to żarówki dioda,i zastąpi. W ten sposób gruchot ciągle jeździ, choć coraz wolniej, za to coraz więcej pali, coraz bardziej dymi, coraz bardziej rzęzi.

 

PS.
Poseł Zbigniew Girzyński podzielił się „swoim poglądem” na temat szczepień. Choć naukowcy powtarzają przy każdej okazji, że szczepienia nie chronią przed zakażeniem, lecz wyłącznie przed ciężkim przebiegiem choroby, on wie swoje. Najlepszy przykład jak [szczepionka] jest nieskuteczna jest przykład naszego ministra, mówię naszego, czyli naszego polskiego rządu, pana ministra Błaszczaka, który chorował półtora roku temu na covid, był trzy razy szczepiony, ostatnią szczepionkę przypominającą przyjął miesiąc temu i właśnie zachorował. I dlatego Girzyński jest przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Gdybyż głupota umiała latać…

Dodaj komentarz