Logomachia stosowana

Małopolska kurator oświaty powiedziała, że w Japonii chociażby zrobili, zrobiono taki eksperyment, że tę samą liczbę szkół zamknięto, tę samą cały czas traktowano jako miejsce spotkań i i nauki o otwartej i okazało się, że między jedną a drugą grupą tych szkół jeżeli chodzi o ilość, liczbę zakażeń no było porównywalnie. Ja naprawdę nie uważam, że szkoła jest pasem transmisyjnym i nie ma na to żadnego dowodu do tej pory, wręcz raporty, które miałam, które przeglądałam przez dwa lata poprzednie wykazywały, że nie ma żadnych podstaw do tego, żeby mówić o szkołach jako pasie transmisyjnym zachorowań na covid. W zeszłym roku media donosiły, że w Japonii zamykane są wszystkie szkoły, ale pomijały milczeniem prawdę, którą raportowano p. kurator, że tylko połowicznie.

Ze względu na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa rząd nakaże zamknięcie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w kraju – poinformował w czwartek premier Japonii Shinzo Abe.

W listopadzie 2021 roku mini ster od zdrowia poinformował, że dominującymi ogniskami zakażeń w Polsce są szkoły. Niestety, jego raport w tej sprawie najwidoczniej nie trafił na biurko p. kurator. Także zdobycze nauki, jak na przykład szczepionki to żadne osiągnięcie lecz eksperyment naukowy. Obowiązkowe szczepienia? Z mojego punktu widzenia nie, absolutnie! Dlaczego? Cóż za durnowate pytanie! Dlatego, że uważam, że człowiek dorosły, człowiek wolny musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Nie wiadomo dlaczego człowiek dorosły, człowiek wolny, nie może sobie chociażby jechać jak chce, z dowolną szybkością i wolno go nie tylko zmuszać do zdjęcia nogi z gazu, ale nawet karać za to, że tego nie zrobił.

Mini ster Niedzielski rozważał obowiązek szczepień dla nauczycieli, ale co on tam wie? Moje zdanie jest zupełnie inne. Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem na to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać, zwłaszcza jeżeli mówimy o szczepionkach, które tak jak wszyscy wiedzą no jeszcze nie są do końca konsekwencje stosowania tego eksperymentu jeszcze, jakby nie było, stwierdzone, więc nie wyobrażam sobie, żeby można było kogokolwiek w tym momencie zmuszać. To jest decyzja wolna kazdego wolnego człowieka.

Wypowiedź p. kurator Nowak Barbary została zakwalifikowana do kategorii „niefortunna” przez szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Rzeczywiście, pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania — oznajmił tenże. Także mini ster od e-dukacji i nieuki Czarnek Przemysław uznał, że w ogóle nie ma o czym mówić, ponieważ dzwonił. Zatelefonowałem, skrytykowałem jej wypowiedź dotyczącą eksperymentu. Szczepionki nie są eksperymentem. Pani Barbara Nowak przyznała mi rację, że nie powinna zabierać głosu w tej sprawie. Uznała to również w mediach społecznościowych, a dalsze czynności trwają, teraz spotyka się z panem wojewodą małopolskim, który jest bezpośrednim zwierzchnikiem. Sprawę nadzoruje pan minister Rzymkowski.

Ambasador RP w Pradze Mirosław Jasiński powiedział w rozmowie z „Deutsche Welle”, że jeśli chodzi o Turów, to ta wielka bariera głęboko w ziemi, która była propagandowo prezentowana jako dodatkowe zabezpieczenie przed odpływem wód gruntowych, tak naprawdę ma chronić kopalnię przed zalaniem przez wody trzeciorzędowe, czyli głębsze, i w ogóle nie ma żadnego znaczenia tam, gdzie są studnie. Bądźmy więc uczciwi i przyznajmy, że powodem sporu była jednak arogancja pewnych ludzi. Jakich ludzi? Z PGE? Tak. Przede wszystkim z dyrekcji kopalni. Potem jest dyrekcja PGE, a całe lata świetlne dalej ministerstwa i premier. Trzeba te szkody naprawić natychmiast, bo jeśli ktoś sobie kopie dół, to nie znaczy, że ludzie z sąsiedztwa mają zostać bez wody. Nie wierzę w to, żeby wielkiej kopalni nie było stać na zrobienie wodociągu dla kilkudziesięciu gospodarstw. Nawoływań p. ambasadora by być uczciwym nie zakwalifikowano do kategorii „niefortunne”, lecz do „skrajnie nieodpowiedzialne”. Nie od dziś wiadomo, że prawda w oczy kole, nie dziwota więc, że tak je zakwalifikował słynący z uczciwości i prawdomówności Mateusz Morawiecki, nie wiedzieć czemu zwany Pinokio, który jest premierem. Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi w sprawie kopalni w Turowie. Każdy polski dyplomata ma obowiązek dbać o polskie interesy. Przynajmniej wiadomo na czym polega dbanie o polskie interesy i w czyim interesie jest płacenie po 500.000 € dziennie. W dniu sześciu króli (trzech dotychczasowych i trzech dublerów)

Premier @MorawieckiM zdecydował o rozpoczęciu procedury odwołania ambasadora Polski w Republice Czeskiej. Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi ws. kopalni w Turowie. Każdy polski dyplomata ma obowiązek dbać o polskie interesy.

Polski ambasador w Izraelu Jarosław Marek nomen omen Nowak udzielił wywiadu brytyjskiej gazecie „Jewish News”. Michael Daventry nie spodziewał się niczego więcej poza „serią wymijających, dyplomatycznych odpowiedzi”, tymczasem p. ambasador skrytykował ustawę o IPN-ie twierdząc, że „Poprawki w ustawie o IPN, dotyczące badań historyków, to jedne z najgłupszych poprawek, jakie kiedykolwiek zrobiła jakakolwiek ustawa”. Stwierdził także, że Polska prędzej czy później będzie musiała uporać się z problemem zwrotu mienia żydowskiego. Jak nietrudno domyślić się wypowiedzi p. Ambasadora Nowaka, w przeciwieństwie do wypowiedzi p. kurator Nowak, nie zostały zaliczone do kategorii „niefortunne”. Dlatego dzisiaj najpierw rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych poinformował, iż

Minister Spraw Zagranicznych @RauZbigniew podjął 8 stycznia 2022 roku decyzję o odwołaniu p. Jarosława Nowaka z zajmowanego stanowiska.

Potem o tej jakże mądrej, przemyślanej, odpowiedzialnej i korzystnej z punktu widzenia interesów polskich decyzji poinformowała także brytyjska gazeta „Jewish News”: »Poland FIRES its envoy for Jews after ‘Holocaust law’ interview with Jewish News«.

Ktoś, kto nie może połapać się, nie rozumie na czym polega interes Polski, w sukurs przychodzi mini ster zdrowia Adam Niedzielski. Otóż tylko ktoś, kto wykazuje „oznaki braku rozumu” może obecnie sprawować funkcje publiczne. Reszta won!

Dodaj komentarz