Histeria.

„Musiałem pokonać tego człowieka nie dzięki logicznemu rozumowaniu, lecz za pośrednictwem bezwstydnego łgarstwa, albowiem on sam był jednym wielkim kłamstwem, dla którego nie istniała żadna prawda absolutna poza prawdą jego wyobraźni, dążeń i potrzeb.” — To opinia pewnego lekarza o pewnym pacjencie, którego leczył z… histerii. Dlaczego kojarzy mi się to z drabinkowymi wystąpieniami pewnego partyjnego lidera w Polsce obecnie? Sam nie wiem. Może z powodu słowa „łgarstwo”?

Ten lekarz opisał tego pacjenta jako przypadek psychopaty z objawami histerii wyleczył go za pomocą hipnozy ze…. ślepoty, sugerując mu prawdopodobnie kłamstwo o jego wielkości. We wrześniu 1933 roku popełnił samobójstwo. Jego pacjent popełnił samobójstwo w dwanaście lat później.

Być może żył by długo i szczęśliwie i on i jego pacjent i być może nie było by II Wojny Światowej, gdyby wtedy w październiku 1918 roku zasugerował swemu pacjentowi, że jest kotem i wzrok jest mu potrzebny do łapania myszy.

Lekarzem był Edmund Forster, pacjentem Adolf Hitler.

Na marginesie: Potraktowanie 96 ofiar katastrofy smoleńskiej jak jaj owulacyjnych usuwanych ze swej świadomości za pomocą „miesiączek” jest w moim mniemaniu kwalifikujące się do leczenia.

 

11.08.2017
villk

 

 

Człowiek który stworzył Hitlera (fragment)
Edmund Forster
w kontekście:
Kaczyński sugeruje, kiedy skończą się miesięcznice. „Po 96 marszach, a ofiar było 96” — „Po 96 marszach, a ofiar było 96, będziemy mogli powiedzieć – kończymy – powiedział przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński.”

Dodaj komentarz