Hej, hop!

Premier Donald Tusk powiedział we wrześniu 2011 roku, że nie ma obecnie ważniejszego zadania, niż „przekuć” 300 miliardów złotych – o które Polska będzie walczyć w nowym budżecie UE — na skok cywilizacyjny, który by był odczuwalny w każdym polskim domu.

Premier Donald Tusk w czerwcu 2012 roku nie krył satysfakcji, gdy okazało się, że autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą będzie przejezdna na Euro 2012. Podkreślił, że jest to cywilizacyjny skok, choć ma świadomość, że kilku rzeczy zrobić się nie udało.

Premier Donald Tusk w listopadzie 2012 roku przekonywał, że pięć lat rządów PO to sukces. — Te pięć lat to – wbrew dramatom – był czas wielkiego skoku cywilizacyjnego naszego kraju — zapewniał szef rządu.

Premier Donald Tusk w marcu 2013 roku powiedział w wywiadzie udzielonym Dominice Wielowieyskiej, że ma do zaproponowania bezpieczne, stabilne rozwijające się państwo i gigantyczny skok modernizacyjny i cywilizacyjny.

Premier Donald Tusk we wrześniu 2013 roku stwierdził, że obecny system OFE uniemożliwiłby planowany skok cywilizacyjny, biorąc pod uwagę miedzy innymi napływ dotacji z nowego budżetu UE i sytuację samorządów.

Premier Donald Tusk 19 listopada 2013 roku zapewnił, że nowy wieloletni budżet Unii daje szansę Polsce na „drugi skok cywilizacyjny” pod warunkiem, że pieniądze będą mądrze wykorzystane.

Premier Donald Tusk 23 listopada 2013 roku oznajmił, że Polska po raz pierwszy w historii ma szansę wejść na wyższy poziom, na skok cywilizacyjny, ten moment jest w zasięgu ręki.

Prezes Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” powiedział, że będzie bronił SKOKów bo to potrzebna Polakom inicjatywa

Dodaj komentarz