Faszyzm w Warszawie

Czytelnikom, którzy nie lubią ostrych słów sugerował bym aby dalej nie czytali, bo to nie będzie grzeczny tekst – będą bluzgi.

Gdy widzę faszystowskich głupoli depczących ziemię, na której ginęli Powstańcy Warszawscy, depczący dokładnie tę ziemię, na której zginęły setki tysięcy Polaków w imię obrony Polski przed faszyzmem w wydaniu niemieckim, to JASNY SZLAK  mnie trafia na tych papierdoleńców stukających podkutymi buciorami o te groby i przynoszących na swych sztandarach nasz rodzimy, polski faszyzm.

Bo powiedzmy to jasno ideologia ONR-u to zwykły faszyzm, to ideologia zakompleksiałych głupków, którzy muszą się dowartościowywać czy to mundurem, sztandarem czy ideologią wskazującą na innych, że są od nich gorsi. To jest w ich mniemaniu ten polski „lepszy sort”, tak jak czarne mundury niemieckiego SS były lepszym sortem Niemców. Na marginesie — ciekawe czy te nacjonalistyczne barany też  sobie pod lewą pachą  grupę krwi tatuują?

Krzyczą o katolicyzmie podczas gdy im do zwykłego chrześcijaństwa daleko. Niedouczeni na religii czym jest chrześcijaństwo, wrzeszczą swe szowinistyczne hasła myśląc że krzykiem zmienią rzeczywistość. A to się tak nie da. Cham będzie chamem nawet jeśli nacjonalistycznym. Faszysta z zasady jest ograniczony umysłowo do jednej „słusznej idei”, idei schowanej w prostackich i łatwych do zapamiętania dla tej niedouczonej sfory hasłach.

Nie można być intelektualistą będąc faszystą , to sprzeczność. Nie można być chrześcijaninem będąc faszystą, to również sprzeczność.

Ulicami Warszawy przeszła dziś nienawiść, ochraniała ją policja, państwowa służba mająca strzec porządku w naszym państwie. Zgadzam się z tezą z bloga Cleofasa, że akuszerem tego polskiego faszyzmu jest PiS, co więcej sądzę, że PiS usiłując zaszczepić w edukacji Polaków histeryczno-martyrologiczne bałwochwalstwo będzie dążył do rozrostu tego ruchu, to w nim widzi swą siłę. I ma rację bo siła PiS-u jest nasza własna polska głupota. Im jesteśmy głupsi, im bardziej prostacy, im bardziej zakompleksieni, tym łatwiejsi do manipulowania choćby nacjonalistycznym hasłem czy pochodem.

Pochodnie w dłonie i jakiegoś wroga zawsze się znajdzie czy to będzie Żyd  czy Muzułmanin czy Murzyn, to bez znaczenia, ważne jest, że każdego głupka, a takim niewątpliwie jest każdy faszysta, bardzo łatwo na wszystko napuścić, wiedział o tym i Hitler i Goebbels.

Nie chce mi się wierzyć, że są wśród nas Polaków takie głupki, które za chwilę będą wrzeszczeć, że Polacy to naród wybrany, że Chrystus nam Królem, że Polska ponad wszystko, że Chrystus z nami. Trzeba być niedouczonym debilem, by w to wierzyć, by nie wiedzieć, że to wszystko już było. Trzeba mieć kompleksy większe od jaj, by musieć w ten sposób się dowartościowywać. A jeśli jednak tacy właśnie są, to straszne,  bo  takich ludzi można zaprowadzić w każdą przepaść i w każde szambo . Ockną się umazani brunatnym gównem na samym dnie tego szamba i być może wtedy zrozumieją to co napisałem kiedyś a propos marszu PiS-u , że „PATRIOTYZM TO NIE DEPTANIE BRUKU I PALENIE POCHODNI, TO NAWET NIE KLĘCZENIE NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU. PATRIOTYZM TO CICHA PRACA, NAJCZĘŚCIEJ NAD SAMYM SOBĄ.” A dla faszystowskich tumanów dodam że zamykanie się w getcie jednych poglądów na pewno nie służy edukowaniu się i że ilość znanych sobie faktów nie przekłada się wprost na poziom wiedzy.

Nie rozumiem kto ich tak skrzywdził, że dając im największą w dziejach możliwość edukowania się jednocześnie zabrał im zdolność uczenia się i logicznego myślenia, kto zastąpił im intelekt pusta propagandą i dlaczego są oni tak leniwi że nie chcą tego nawet zobaczyć. Wolą trwać w swym samozadowoleniu, że są lepszym nacjonalistycznym sortem.

Po ulicach Warszawy chodzą  faszystowskie świnie i państwowa policja je ochrania…

To porażające  jak bardzo zdegradowało nam się Społeczeństwo i Państwo.

 

30.04.2017
villk

 

PS. Że przypomnę… Pomaszerują, poczują siłą, policzą się, buty i kije i z tej zabawy w pełnym zachwycie, w blasku pochodni oraz w skowycie wyrośnie rzesza wiernych i miernych, głupotą swoją dumnych niezmiernie, bo nie matura, ale chęć szczera robi z kibola dziś bohatera!

W kontekście:
Policja chroniła ONR przed protestującymi. Są nagrania i zdjęcia z brutalnych interwencji
Krzyż, flagi i okrzyki „Śmierć wrogom ojczyzny”. Marsz ONR w centrum Warszawy. Nie udało się go zablokować

„Prawdziwy patriotyzm to ofiarność i solidarność, a nie bielizna w barwach narodowych”
oraz
Akuszerem ONR jest PiS (blog)
Wielka Polska Kolorowa (blog)

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

 1. „Zgadzam się z tezą z bloga Cleofasa, że akuszerem tego polskiego faszyzmu jest PiS, co więcej sądzę, że PiS usiłując zaszczepić w edukacji Polaków histeryczno-martyrologiczne bałwochwalstwo będzie dążył do rozrostu tego ruchu, to w nim widzi swą siłę”

  Czy tylko PIS jest akuszerem polskiego faszyzmu? Wątpię. Bo polski neofaszyzm mocno odwołuje się do przedwojennych, a nawet jeszcze wcześniejszych czasów. Gdy w czasie zaborów istnienie narodu było zagrożeniem, to wszelkie wezwania np.romantyków do wysiłku by chronić naród miały sens. Zaborcy kazali podbitym Polakom używać swojego języka, zabraniali modlić się w swojej mowie. Stąd powstawał sprzeciw, bunt przeciw zaborcom, a ochraniana religia stawała się tożsama z ochranianym narodem. Przypomnę, że ONR został przed wojną zdelegalizowany.

  Czy po powstaniu ONR, czy po jego uczestnictwie w mszach pod sztandarami, błogosławionych przez arcybiskupów, ktokolwiek z jakiejkolwiek partii krzyknął veto czyli nie pozwalam? Czy jacyś wybitni Polacy sprzeciwili się, gdy bohaterami robiono bandytów zabijających niewinnych cywilów w różnym wieku? Może jakiś historyk? Może jakiś dziennikarz?

  Wmawia się młodym Polakom, że to JP2 spowodował upadek komunizmu w Polsce. A komunizm był w naszym kraju? I pozwalał na aktywność nie tylko religijną kleru? Za słowa JP2 „…tej ziemi..” mamy dziękować nieustannie KK. A jakie przesłania dawał papież? Czy zgodne z religią „kochajcie się”, czy raczej przesłanie o potrzebie ratowania narodu?

  To nominowani przez niego biskupi bardzo mocno wspierają te walki o naród. Bardzo mocno „walczy” o naród hochsztapler Rydzyk i spółka. Z kim walczy? Ze zgniłym zachodem. Coś te słowa przypominają? Polska za opiekę łożyła ogromny majątek ZSRR. Obecnie w ramach rozwoju (jedna z reguł Unii) Polska otrzymuje miliardy euro.

  Jak są sterowane pozyskane umysły zwolenników? Najpierw było, że będziemy musieli wszystko zwrócić. Potem, że Bruksela pod wodzą Merkel nas okrada. Nikt tym bolejącym nad narodem nie zadaje pytania: a co będzie gdy wszystkie firmy zachodnie wycofają się z Polski? To nie trwa teraz długo. Co będzie gdy ta zła Bruksela zamknie przed Polakami granice? Jak wtedy wyglądać będzie gospodarka? Czy takie rozmowy są kierowane do młodych? Czy licealiści słyszą ostrzeżenia, pouczenia, czy raczej słyszą o potrzebie ratowania Polski?

  Sprawą istotną jest to, że młoda inteligencja (inżynierowie informatycy zatrudnieni w firmie amerykańskiej) rozwiązania PIS widzi jako słuszne, łamanie konstytucji za niezbędne. I w wyborach dali PIS.owi swoje głosy.

  Spójrzmy na prezydenta Dudę. Wykształcony, z doktoratem, prawnik. A jawi się jako klaun padający na kolana z powodu i bez powodu.KK wprowadził religię do szkół. Ma ogromne wpływy na to jak wyglądają uroczystości szkolne w otoczce rytuałów kościelnych.

  Czy wybrani do grup ONR, a tam odpowiednio wyszkoleni przez „specjalistów” są winni? Czy może winne jest społeczeństwo za to, że KK dało taką władzę. PIS sprzymierzył się, stal się usługodawcą KK. Jakaś partia, jakiś polityk krzyknął NIE?