Co to mi przypomina?

Przedstawię taki prywatny przegląd…

Warchoł to 1/ nazwisko albo 2/ określenie hulaki, przestępcy i samowładcy, człowieka siejącego zamęt w imię tylko własnych celów.

„W poniedziałek zostanie złożony pozew przeciwko profesorom i doktorom Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy skłamali w swojej opinii, a potem w swoich wypowiedziach” – zapowiedział wiceminister, dodając, że od takich prawników wymaga się „największego profesjonalizmu”. Wskazał, że będzie to pozew w obronie dobrego imienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, resortu, lecz także „w obronie obrony renomy samego Uniwersytetu Jagiellońskiego”. „Są bowiem granice krytyki i politycznych sporów, których przekraczać nie wolno” – powiedział. (Interia)

Marcin Warchoł jest doktorem prawa. Tak jak prezydent Andrzej Duda, szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Z czym wytoczenie takiego procesu mi się kojarzy? Z czasem historycznym, gdy nikt nie mógł mieć wątpliwości, że tylko i zawsze tylko władza ma rację. Wątpiący byli zawsze karani.

Z kolei PiS zmienia prawo. Łagodzą odpowiedzialność prezesów państwowych spółek za… korupcję

Czyżby 50 000 zł łapówki „dla księdza” i innych takich szlachetnych wymuszeń stawało się bezkarne? Dla wybrańców, oczywiście!

A co tam w Polsce w sprawie pedofilii? Przyjechał biskup z Watykanu na zaproszenie Episkopatu (taki ruch wyprzedzający), pochwalił film braci Sekielskich, pochwalił opracowanie episkopatu o tym jak z pedofilią będą walczyć. A jak w rzeczywistości ta „walka” wygląda? za wyborczą.pl:

Gdy kościelni hierarchowie biją się w piersi po filmie braci Sekielskich o pedofilach w sutannach, metropolita poznański Stanisław Gądecki – właśnie w sprawie księdza pedofila – idzie na zwarcie z prokuraturą. Arcybiskup Gądecki nie jest szalony, musi być przekonany, że to on wyjdzie z tej próby sił zwycięsko.

Dlaczego miałby nie być przekonany, gdy wysokiemu i niższemu klerowi właściwie wszystko wolno, wszystko uchodzi? Czy to jest odpowiednia kara za zbrodnię gwałtu na dziecku?

WP:

Proces byłego duchownego toczył się za zamkniętymi drzwiami, a sąd – ze względu na dobro ofiary – nie ujawnił również uzasadnienia czwartkowego wyroku. Podczas odczytywania samego orzeczenia sędzia Magdalena Bielecka wskazał, że chodziło o trzy przypadki molestowania w latach 2016-2017.

– W Raszówce i Białej oraz podczas wspólnych wyjazdów zagranicznych do Czech i Chorwacji dopuścił się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15. roku życia – mówiła sędzia Bielecka, której słowa cytuje „Gazeta Wrocławska”.

Oprócz kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Lubinie skazał byłego księdza na 20 godzin prac społecznych miesięcznie.

20 godzin = 4x 5 godzin. Straszna, porażająca wysokość tej kary.Trzeba zapamiętać to nazwisko: sędzia Bielecka. Być może niedługo awansuje na odpowiednio wyższe stanowisko. Bo jej „należy się”

To było w Lubinie. A jak karani są pedofile (gwałciciele dzieci) w Lublinie? Niech bestia zgnije w więzieniu!

Poza tym Śmierć wojskowego. Zostawił list: „Gdyby w plutonie było dobrze, to może bym tu był”

Nie wiem za co i jak rozumieć słowa Trumpa: „Są nam winni dużo pieniędzy”  — Kuriozalne wypowiedzi Trumpa o Polsce. „Ciągle dostają po głowie”, „Są nam winni dużo pieniędzy”

Dodaj komentarz


komentarze 4

  1. Tramp w polityce polskiej relizuje  putinowskie cele stąd narracja że Polska jest coś winna…udowadnianie powyższego zdania jest proste lub skomplikoane w zależności od opcji politycznej czytającego . Co do armii … MY NIE MAMY ARMII  stąd ta teza w liście pożegnalnym człowieka ,który widzi to od środka. Co do sędzi Bieleckiej ….i pedofilli wśród kleru katolickiego ….to powiem tak ..przy każdej władzy są szuje gotowe jej klaskać w swym włąsnym interesie. Polska to niestety w przeważającej części zbiór k.rew i złodziei różnie poubieranych  i kradnących różne rzeczy , czasem pieniądze, czasem godność , czasem życie a najczęściej CZAS i zgadam się z tezą żę to najczęściej te szuje robią kariery. Co do koupcji…, ale o co chodzi ..MAMY WŁADZE to mamy prawo …typ myslenia Kalego co to nie wie co białe a co czarne ale wie co jest jego ..

    1. Patrząc na działania przedwyborcze „opozycji”, zakładam, że PIS wybory może wygrać. A wtedy niech Polaków „ręka boska broni”, bo prawo raczej nie da rady. Jeśli tak się stanie, to nasz kraj czeka ciężki czas.

  2. Wczoraj w „Superwizjerze” TVN przedstawiono kolejny dowód na to, że nieuczciwość jest wpisana w system i instytucjonalnie chroniona. Firma korumpująca otrzymuje status pokrzywdzonej, funkcjonariusze uczestniczący w procederze panią nadal funkcje, a jedynym ukaranym jest człowiek, który nieprawidłowości ujawnił. Dla polskiego wymiaru sprawiedliwości nie jest niczym niezwykłym pełnomocnik stusześćdziesięcioletniego właściciela nieruchomości o nieustalonym miejscu pobytu, ani wyprzedawanie przez komornika sądowego majątku wielomilionowej wartości za grosze. Jedyna różnica między dawnymi a obecnymi czasy polega na tym, że wtedy wymiar sprawiedliwości wiedział co ma robić, a dziś trzeba mu mówić. Charakterystyczne, że dla p. Dudy ten, kto prawo stosował jest komuchem i trzeba go usunąć wraz ze wszystkimi, z którymi się stykał, a tego, kto prawo łamie i zamienia w farsę należy awansować.

    1. Ciekawe figury mają wpływ na tworzenie prawa https://oko.press/marcin-romanowski-opus-dei-pracownia-liderow-prawa/ Inny taki z Opus Dei był zastępcą mini.Sprawiedliwości Gowina w rządzie PO. To Królikowski, który oskarżany jest o współudział w przywłaszczeniu (z innymi?) 700 000 000 (siedemset milionów) zł.Kim on jest? https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/michal-krolikowski-byly-wiceminister-oblat-benedyktynski-sylwetka,835950.html Poza tym udowadniał, że odniesienia do chrześcijaństwa w preambule konstytucji, dają szczególne prawa KK. Ilu takich prokościelnych jest umocowanych w wymiarze sprawiedliwości?