Cisza przed burzą?

W mediach informacja goni informację albo kontr-informację. Czego oczekiwać, czego się bać lub z ulgą żyć sobie nadal spokojnie? W Sejmie Kaczyński powiedział o możliwych zagrożeniach, w odpowiedzi Trzaskowski… odniósł się tylko do mowy Kaczyńskiego, ale nie do sprawy zagrożeń. Ambasador Szwecji na wystąpienie Kaczyńskiego ogłosił, że Szwecja ma swoje prawa i je stosuje. Polska też ma. W Kodeksie Drogowym nawet bardzo ostatnio obostrzone. Czy to znaczy, że wypadków spowodowanych nadmierną szybkością nie będzie?

Na TOK FM Żakowski z Lisem usiłują przebić mówców tej klasy co Hofman i Błaszczak. Mam wrażenie, że w „mowie” zajmą pierwsze miejsce przed PISiakami. Komentarze wyłączone, bo redakcja zareagowała na chamstwo niektórych komentatorów. Na inne chamstwa reakcji nie było. Tamte były dozwolone.

Jaka jest sytuacja i czy należy żywność w niewielkich nawet zapasach gromadzić – nie wiadomo. Z rządu wiadomości nie płyną. Szef węgierskiej dyplomacji powiedział, że Unia chowa głowę w piasek jak struś, a do jej granic podróżuje 30-35 mln ludzi. Czy wrażliwi na los migrantów chcą taką ilość zobaczyć u siebie w Europie? A może Węgier przesadził? A może Unia i NATO nie dostały od USA wiadomości, że szykuje się taki najazd, bo to odsuwa kłopoty od ich granic? To do Amerykanów bardzo podobne. Już wciągnęli Unię w wojnę w Iraku, Afganistanie. Dlaczego teraz nie mieli zagrać wygodnie dla siebie? Po raz któryś z kolei.

„Chwile ciszy dobrze nie wróżą
bo może to jest cisza przed burzą”
*

Czy mamy dezinformację? Np. Celowe ogłupianie, dezinformowanie ludzi, poprzez aparat propagandę? Dezinformacja to także niedomówienie, niedopowiedzenie, półprawda, przemilczenie, zatajenie. Dezinformacja to także blef, chwyt, fortel, gambit, gierka, haczyk, kombinacja, kruczek, machinacja, manewr, podpucha, podstęp, pułapka, sztuczka, trick, trik, wybieg, wykręt, zmyłka, zwód.

Czy z czymś takim spotykaliśmy się? Od wielu dni trwa akcja „kto nie chce Syryjczyka w Polsce ten arogant, nie rozumie co znaczy empatia, pomoc w potrzebie. Przypominano pomoce jakich udzielono Polakom. Co dziwne nie domagali się rewanżu od tych, którzy z pomocy skorzystali opuszczając Polskę, ale od tych co w niej pozostali.

Jak zrozumieć doniesienie o Fundacji Estera? Co jest prawdą oprócz tego, że ze 158 przybyszów 80 opuściło Polskę w nieznanym kierunku. Jak rozumieć słowa:”Nabil Al Malazi tłumaczył w programie, że finansowanie Fundacji Estera jest finansowaniem zamierzonym. – Wiadomo, że stoi za tym jedna osoba z Anglii pochodzenia żydowskiego, która próbuje realizować plan zrobienia z Syrii drugiej Palestyny – oznajmił.” Oraz, że „część z przyjezdnych to muzułmanie”. Czy w taki sposób ktoś chce też zarabiać? Czy możliwość przyjechania i oszukanie Kk było celowe?

A co z doniesieniami, że na Litwie złapano kilku nielegalnych przybyszy z Polski, samochodem z rejestracją szwedzką? Niepewność, chaos, domniemania, obawy są spore, a rząd milczy. Nie wiedzą, czy czekają na decyzje z Unii?

Podam dane orientacyjne by pomyśleć, czy moje obawy mają podstawy i czy oczekiwania w stosunku do rządu są potrzebne? Ilość ludzi podaję w milionach: Syria – 22,0; Irak – 30,4; Liban – 4; Turcja – 78; Afganistan – 30,4; Pakistan (posiadają bombę atomową) 186; Tadżykistan – 7,8; Uzbekistan – 30; Turkmenistan – 5,2; Indonezja – 237,6. To ludzie w których krajach islam jest religią obowiązującą. Są tam aktywni fundamentaliści, którzy może wprawili w ruch te masy. Ktoś powie dlaczego daleka Indonezja, to zapytam: dlaczego Australia mająca tylko morskie granice, doskonałą marynarkę do ich obrony, zaczęła dość gwałtownie zwiększać swoją siłę bojową na morzu? Dla zabawy?

Podobno pociąg jadący w stronę Monachium został trzy razy zatrzymany hamulcem. Za każdym razem opuszczała go grupa mężczyzn, których odcisków palców nie pobrano, których dokumentów nie poznano. Nie wiadomo w jakim kierunku udali się. Może to tylko cwaniacy, a jeśli coś więcej?

Liczby muzułmanów we Francji, Wielkiej Brytanii, RFN nie znam.

Czy cisza ze strony rządu to cisza przed burzą? Wszystkie doniesienia z mediów polskich.

 

_________________
*O.S.T.R.