Jarosław mówi otwarcie…

W programie „Fakty po faktach” w niedzielę bezczelna dziennikarka zadała Donaldowi Tuskowi pytanie: Myśli pan, że kres ogromnej liczbie zgonów położyłyby obowiązkowe szczepienia i czy pan jest za? Donald Tusk nabrał powietrza, westchnął i przystąpił do odpowiedzi.

To,co dzisiaj wydaje się najważniejsze to wyegzekwowanie choćby tych elementarnych i bardzo zachęcających ludzi do szczepień reguł gry. Mówię tutaj przede wszystkim o realnym paszporcie covidowym. Oczywiście Jarosław Kaczyński powiedział to tak otwarcie, bez żadnej maski, bez żadnej już próby nawet usprawiedliwienia własnej takiej niezdolności do podejmowania decyzji, bo on powiedział „a co my wprowadzać jakieś restrykcje czy obowiązkowe szczepienia, czy paszport covidowy, skoro tego się nie da wyegzekwować”. Ta władza uznała, że nie jest w stanie wyegzekwować nawet najbardziej podstawowej rzeczy, jaką jest ograniczenie dostępu do różnej przestrzeni publicznych osób niezaszczepionych czy tych, które są niezaszczepione i nie chcą się przetestować, więc tak naprawdę ja nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby wszyscy się zaszczepili to te liczby [zgonów] byłyby radykalnie, te tragiczne liczby, byłyby radykalnie niższe. Statystyki polskie nie odbiegałyby od europejskiej normy, a, przepraszam za to słowo ‚statystyki’, znaczy tysiące ludzi w Polsce umarło zupełnie niepotrzebnie, bo skoro my bijemy tu wszystkie rekordy europejskie i światowe, to znaczy, że kompletnie nawaliło państwo w tej kwestii. Ja nie sądzę, żeby państwo w tym stanie było, było władne aby przeprowadzić obowiązkowe szczepienia, wydaje się to chyba rzeczywiście poza jakąkolwiek ich możliwością, ale dlaczego nie szczepimy obowiązkowo choćby pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, służb, a więc to, co wydaje się takim zdroworozsądkowym minimum? Dlaczego przełożono to na — jeśli dobrze pamiętam — pierwszego czerwca? Dlaczego czekano z tym tak długo?

No właśnie! Dlaczego nie szczepimy obowiązkowo pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, służb!? Ta jakże ważka kwestia uniemożliwia udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „czy jest pan za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień?” Jeśli po zdobyciu władzy lider PO będzie równie sprawnie rozwiązywał problemy jak udziela odpowiedzi....

Dodaj komentarz