3 Maja 2020 r w Szczecinie

To były obchody inne niż wszystkie. Nie było wojskowej orkiestry, honorowych salw, tłumów szczecinian. Każde z ugrupowań składało kwiaty pod pomnikiem Czynu Polaków osobno – tak wyglądały w niedzielę w Szczecinie obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To były obchody inne niż wszystkie ze względu na pandemię koronawirusa.

Wszystkie osoby, które składały kwiaty, były w zasłaniających usta i nos maseczkach. Pod pomnikiem Czynu Polaków byli działacze KOD, potem o godz. 11 politycy PO, Bezpartyjni i prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który jest teraz w koalicji z Platformą. Następnie pod pomnik podeszli politycy PiS.

Jak oceniam to złożenie kwiatów, opisane w Wyborczej.pl?

Politycy PIS uczcili KONSTYTUCJĘ 3 Maja? Jak oni lubują się w gestach, udawanej trosce, udawanej miłości do swojego kraju. A jednocześnie ta „miłość” nie zabrania im podnosić łap za ustawami łamiącymi konstytucję.

Tak się w tym niszczeniu prawa poświęcają, że zarywają noce, byle tylko Kaczyńskiego zadowolić. Jeśli dla pisich KONSTYTUCJA jest taka ważna, to nie może się nikomu mylić białe z czarnym!!!

Konstytucja 3 maja 1791 r przetrwała tylko do 24 lipca 1792 r. Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. dzięki politykom pisim praktycznie też już nie istnieje, bo zniesiono w działaniach pozaprawnych trójpodział władzy.

Położenie przez polityków PIS wieńca jest jak rechot niszczycieli konstytucji radosnych z jej zniszczenia.

Dodaj komentarz


komentarze 2