Zdumiewająca prośba

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów redakcja Portalu zwróciła się do mnie z informacją i prośbą (podkreślenie moje):

Dzień dobry, Pana wpis został usunięty. Prosimy o to, by nie łamać regulaminu i zamieszczanie treści obraźliwych/antysemickich/wulgarnych. Pozdrawiamy. Redakcja

Niestety, nie mogę spełnić Waszej prośby. Nie zamieszczałem i nie zamierzam zamieszczać treści obraźliwych/antysemickich/wulgarnych. Jednak w świetle tej niezrozumiałej, kuriozalnej prośby nie rozumiem dlaczego wpis został usunięty. Nosił tytuł »Obrońcy cywilizacji« i zawierał dokładnie ten sam cytat, który został zamieszony, w materiale zatytułowanym »„Nie chcemy tego Oscara!”, „Tylko świnie siedzą w kinie”. Jak prawica zareagowała na sukces „Idy”«. Zawierał także konstatację, że jedni prawdziwi polscy patrioci walczą za pomocą pióra, a inni napisów na murach. Obraźliwe/antysemickie/wulgarne treści tylko na murach nie są niczym nagannym i dopiero upublicznienie tego (f)aktu, potępianie go zilustrowane zdjęciem obraża i łamie regulamin?

Nie chcę wdawać się w dyskusje i polemiki. Niemniej jednak jestem pod wrażeniem szybkości z jaką redakcja zareagowała. Reklamy pirackich filmów są traktowane zdecydowanie pobłażliwiej. Widocznie regulamin zaczynają łamać dopiero jak się opatrzą, po kilkudziesięciu godzinach.

Niejakim pocieszeniem jest dla mnie fakt, że nie tylko mój wpis został zablokowany. Mocne wejście Kamili Ceran, »„Przepraszam” – oświadczenie red. naczelnej TOK FM ws. audycji z Rafałem Betlejewskim« też zniknęło ze strony portalu. Oczywiście podcast będący powodem zamieszania został usunięty w pierwszym rzędzie.

Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć szefostwu redakcji i redakcji wielu sukcesów i powodzenia na wszelkich możliwych niwach.

 

P.S. Zakładam, że regulaminowi nie spodobał się tylko tekst na murze widoczny na zdjęciu. I mam nadzieję, że się nie mylę.

Dodaj komentarz