Wiem, że nie wiem.

Media z zasady kłamią, politycy realizują swe wizje w zgodzie niekoniecznie z prawem, ale własnym często bardzo pokręconym sumieniem, umiejętność manipulacji jest w obecnym świecie politycznym cnotą, a konstrukcje ideologiczne buduje się po to, aby za ich pomocą przekształcać prawo w coś bardziej podobnego do swego pokręconego sumienia.

Powyższe tezy są albo prawdziwe albo fałszywe, ich zerojedynkowość zależy czytelniku od Twego własnego sumienia i Twego postrzegania świata.

Słuchając przekazów medialnych wiem, że nic  nie wiem, staram się wyłuskiwać fakty i patrzeć kto z tych faktów może odnosić korzyści..

Trump zbombardował Asada…fakt. W Syrii użyto broni chemicznej, to powód ataku….

Rosyjskie wojska walczą w Syrii wspierając Asada… Bliski wschód to teren konfliktu o kontrolę nad ropą naftową i jednocześnie możliwy zapalnik przyszłej wojny światowej.

W Ameryce trwa dyskusja o związkach Trumpa z Putinem, atak Trumpa na Syrię ma znaczący wpływ na deprecjacje jego wewnętrznych oponentów w Ameryce, którzy oskarżają go o silne uleganie Putinowi. Na konferencji prasowej poświęconej użyciu broni chemicznej w Syrii Trump w ogóle nie odniósł się do kwestii rosyjskiej.

Reasumując Prezydent Trump umocnił swą pozycje jako niezależnego od Rosji polityka, zamknął usta swym wewnętrznym oponentom, w Syrii zginęło znów kilka osób, rosyjskie wojska w Syrii funkcjonują i mają coraz bardziej zielone światło, a prezydent Putin otrzymał od USA prezent w postaci możliwości dokręcenia wewnętrznej śruby w oparciu o konieczność zbrojeń i być może kierując uwagę świata na Syrię odwracaj ją jednocześnie od Europy.

Ten zamach w Petersburgu w metrze kojarzy mi się z pewnymi wybuchającymi blokami mieszkalnymi w Moskwie, zamachami efektem których było kiedyś umocnienie się Putina.

A jeśli oponenci Trumpa mają rację, twierdząc że został wybrany głosami Rosji? Jeśli Putin wpłynął na wynik wyborów w Stanach? Jeśli Putin prowokując atak gazowy w Syrii dał pretekst swemu wybrańcowi do zachowania twarzy na wewnętrznej arenie politycznej?  Za co Rosja płaciła by tak wielką cenę w Syrii?

Przy wybrzeżu syryjskim są amerykańskie okręty z których wystrzelono rakiety w wojska Asada, za Polską granicą tkwi niezatapialny rosyjski lotniskowiec, obwód kaliningradzki naszpikowany rakietami i bronią trzymając w szachu cały Bałtyk… Podobno Rosja potrzebuje 48 godzin na wykonanie uderzenia w kraje bałtyckie, a NATO potrzebuje trzech miesięcy na reakcję…

Wiem że nic nie wiem, ale tyle to jeszcze wiem, że do władzy, władzy absolutnej,  władzy nad światem idzie się po trupach. Stara prawda mówi, że gdy jedni biją się o resztki dobrobytu, to inni są w tym czasie przez nich zadeptywani. Tę prawdę na własnej skórze przerabiają właśnie Syryjczycy, na razie oni…

Hm.. a my? No cóż, póki możemy studiujmy myśli Sokratesa.

 

08.04.2017

villk

 

W kontekście:
Ameryko jesteś jak Donbas,
Wojna w Syrii. Trump dał rozkaz, USA zaatakowały Syrię. Wystrzelono 59 Tomahawków,
Co teraz zrobi Rosja? Jest pierwszy oficjalny komentarz. Ostry,
Petersburg: zamach w metrze. „Wyzwanie rzucone Putinowi” [CO WIEMY]
 
—————
Z dużym stopniem pewności można powiedzieć, że wybuchy bomb zabijające niewinnych ludzi są zawsze planowane przez ludzi z politycznymi motywami, którzy są zainteresowani zdestabilizowaniem sytuacji w kraju… To mogą być obcokrajowcy, ale mogą też być „nasi właśni ludzie”, próbujący zastraszyć kraj. Giulietto Chiesa, „La Stampa” (http://www.tvn24.pl)

Zamachy bombowe na budynki mieszkalne w Rosji (1999) (Wikipedia)

Dodaj komentarz