Wczoraj po dziś prezes.

O kim mowa? Sędzia Przyłębska wczoraj była niekonstytucyjnym pełniącym obowiązki prezesa Trybunału Konstytucyjnego wyborem Prezydenta Dudy, a już dziś, chyba po zrozumieniu przez Ptysia z Żoliborza śmieszności sytuacji z niekonstytucyjnym powoływaniem prezesa Trybunału Konstytucyjnego, powołana przez tegoż samego Prezydenta Dudę na prezesa Trybunału Konstytucyjnego (bez dopisku ‚pełniąca obowiązki’).

Niekompetencja sięga już nawet szczytów partii – sami nie wiedzą co robią i na jakiej podstawie dokonują wyborów swych „pretorianów”.

To śmiech z Polski, tak samo jak ta niby pojednawcza konferencja prasowa PIS-u bez możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy… Konferencja mająca uspokoić opinię publiczną i zamydlić Obywatelom oczy (Gierek kiedyś mówił o 10 potędze świata, premier Szydło wspomniała dziś o jakiejś piątej – gdzie ten kraj w ruinie o którym mówiła rok temu w kampanii wyborczej?). Kłamstwa i pogróżki wygłaszane spokojnym i pojednawczym tonem dalej są tylko kłamstwami i pogróżkami.

PiS kłamie, oszukuje i manipuluje. I to nie było by jeszcze najgorsze, to do pewnego stopnia koszta partyjnej działalności partii schlebiającej takim wartościom,  ale PIS w dodatku przestaje kontrolować swe kłamstwa i manipulacje. Za chwilę pogubi się sam w swych kłamstwach, czego ta pospieszna nominacja sędzi Przyłębskiej jest pięknym przykładem, i stanie się nie tylko karykaturą tych wartości jakie ma w nazwie, ale i ich przysłowiowym zaprzeczeniem.

 

21.12.2016
villk

Dodaj komentarz