W co się bawią?

W co się bawią? Może w zakładanie imperium?

Wojny, niepokoje na Bliskim Wschodzie trwają od lat. Weźmy pod uwagę Libię, kraj którego wojny, wojskowe przejęcia władzy prawie nie omijają w XX wieku. Więcej w tym kraju lat przemocy i nieszczęść wojennych niż spokoju.

Weźmy pod uwagę Irak. USA nie ujawniły źródeł, na podstawie których rozpoczęli wojnę okupacyjną w Iraku. A potem w Afganistanie. Nie dość, że sami poszli siać niepokój, to wciągnęli w tę wojnę sprzymierzonych z NATO. Ciekawym byłoby opracowanie i opisanie amerykańskich argumentów i argumentów europejskich polityków będących za wojną. Argumentów i nie upiększonych danych politycznymi mowami.

Z krajów objętych walkami uciekali ludzie przerażeni bezwzględnością, nieludzkim okrucieństwem, głodem, strachem przed śmiercią własną lub rodziny. Co takiego stało się, kto dał impuls by opuszczać bezpieczne obozy dla uchodźców w Turcji i wędrować do Europy. Kto namówił te rzesze ludzi na niepewną, niebezpieczną i bardzo kosztowną drogę. Czy tylko zarabiający na przerzutach w niebezpiecznych łodziach? Morze Śródziemne nie jest morzem zamkniętym jak Bałtyk. Nad nim żyje wiele nacji, które są sobie wrogie, niechętne z powodów zaszłości historycznych, religijnych – w tym różne odłamy tej samej religii, gospodarczej. Przecież władze miały wiedzę o ilości łodzi z ludźmi wypływających z ich portów. I nie robiły niczego by ten ruch ludności zahamować.

Z doniesień medialnych wiadomo, że Saudowie (tam jest policja religijna) najbardziej religijne państwo, swoją siłę militarną mają dzięki USA. Są tam także amerykańskie bazy, a ich żołnierze są szkoleni w najlepszych amerykańskich uczelniach wojskowych. Zresztą nie tylko z Arabii Saudyjskiej. Stwarza ona pozory współpracy z Amerykanami w walce z ISIS. Tak samo jak Turcja, członek NATO. Tylko pozory zwalczania islamistów. To określenie nie wynika z określania islamu jako religii „gorszej”, a z nazywania tak siebie jako PI przez uczestników walk.

Imperium osmańskie trwało od XIV do XX wieku. Czy w głowach Turków nie powstał plan by Imperium odżyło i jak w czasach swojej świetności zajmowało tereny w Afryce, Europie i Azji?

Odnoszę wrażenie, że politycy Unijni kręcą się w kółko i „chowają głowę w piasek” by nie ujrzeć prawdy. A może znają prawdę i znają inicjatorów migracji tysięcy ludzi. Może prawda nie jest ujawniana, bo jednocześnie zobaczyli jak słaba jest militarnie Europa i boją się wybuchu niezadowolenia ludzi.

Inicjatorzy rozgrywają swoją partię bardzo dobrze. Europa przyjęła w sposób pokojowy, pod szczytnymi hasłami miliony islamistów. Stworzyła im warunki dla istnienia ich religii, nie reagowała na wojenne, antypaństwowe nawoływania imamów. Bo coś tam, coś tam….

Społeczność Niemiec buntuje się przeciwko migrantom. Szwedzi ogłosili, że ich polityka migracyjna była wielkim błędem. W Wielkiej Brytanii gdzie jest ok. 4 milionów muzułmanów, 40% z nich uważa postępowanie PI za słuszne. Kanadyjczycy przyjmą dziesięć tysięcy uchodźców, ale tylko z rodzinami, dla bezpieczeństwa kraju.

Zapytam ilu młodych, zdrowych, zamożnych, samotnych migrantów weszło do Europy? Dużo, ale ilu? Kto to wie? LLiczba może zostać poznana gdy chętni na stworzenie Imperium zauważą, że czas odpowiedni nadszedł. I wojna nie musi skończyć się jak 12 września 1683 r. Wtedy Imperium nie zniknęło, ale przestało zagrażać Europie.

Chciałabym wiedzieć: jak to z tą Turcja jest? Czy dzisiejsze zestrzelenie rosyjskiego samolotu to „przykry” epizod, czy początek…

Dodaj komentarz


komentarzy 7

 1. Napisałem trochę, ale skasowałem.

  Co mam dodać, skoro się zgadzam z Tobą? Nie o wszystkim mogę napisać, bo znowu Musztardówka wespół z Czarnądziurą odsądzą mnie od czci i wiary. Oczywiście, szanuję ich jeszcze bardziej niż oni mnie, ale… po co rozpętywać kolejne piekło?

 2. Za Wirtualną: Putin:”- Samolot został zestrzelony nad obszarem Syrii pociskiem powietrze-powietrze z tureckiego samolotu F-16. Spadł na terytorium Syrii 4 km od granicy z Turcją. Znajdował się na wysokości sześciu tysięcy metrów o 1 kilometr od tureckiego terytorium. W żadnym wypadku nasi piloci i nasz samolot nie zagrażali Republice Turcji – powiedział Putin.

  Zaznaczył, że Turcja zaatakowała rosyjski samolot, który bierze udział w walce z terroryzmem, i zrobiła to, mimo że Rosja zawarła z USA porozumienie w sprawie zapobiegania takim incydentom w Syrii.”

  Z Ukrainy: „Ołeksandr Turczynow oświadczył, że w przypadku wtargnięcia cudzoziemskich samolotów na ukraińskie niebo Ukraina będzie działać w sposób równie profesjonalny jak tureckie siły zbrojne. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa podkreślił, że ukraińscy wojskowi powinni postępować analogicznie do tureckich i bronić swego kraju przed agresją z powietrza.”

  Wojna u bram Polski stanie niedługo

   1. Szalony Putin?

    Prze do konfrontacji?

    A niby dlaczego ma się zgadzać na dominację USA na świecie? Jakieś argumenty?

    „Jak zestrzelili samolot z 200 pasażerami, to ani nie przeprosili, ani nie wyrazili ubolewania.”
    Masz na myśli sprawę z lat osiemdziesiątych? Przypominam że wtedy był ZWIĄZEK RADZIECKI i nieco inna sytuacja.

  1. Druga Wojna Światowa zaczęła się w Nankinie w 1937. W Europie zaczęła się w 1939, co jest bardziej znane. Jednak wcześniej miały miejsce wydarzenia które do konfliktu prowadziły.

   Od dawna piszę że nadchodzą straszne czasy. Villk to potwierdza, pisząc mniej oględnie.

   1. Przypomnę o czymś takim jak wizje. Jakiś wizjoner/wizjonerka (nie pamiętam) przepowiadali III WŚ. Na ulicach mieli znaleźć się ludzie rasy żółtej, a kobiety miały chodzić ubrane w męskie stroje.

    Czy Arabowie mogą być żółtą rasą? Mogą, czemu nie. Kobiety prawie zrezygnowały z chodzenia w sukienkach. Jednak kobiety w Azji w spodniach chodzą od setek lat. To musi chodzić o Europę. A wizje? Kiedyś mnie dopadały w młodości. To dziwne sny, które czasami niosły jakieś wiadomości w drobnych, moich sprawach. Czasami w mniej drobnych. Czyżby wizja miała się sprawdzić już za naszych czasów? Może to bajka, ale gdy strach tyłek ściska, to bajka staje się bliższa rzeczywistości i przypomina się. 😉

    1. Uśmiechnij się podczas czytania:

     Przypadek…? Czeka nas wielki kataklizm – mówi przepowiednia.

     Dlaczego uśmiechnąć się? odpowiedź znajdziesz tu:
     Przez Hesperię i Insubrię: Ogień na statku, plaga i zniewolenie, Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie.Właśnie taki układ planet wypada dzisiaj, a Hesperia i Insbubria to południowe regiony naszego kontynentu. Interpretatorzy przepowiedni Nostradamusa sądzą, że może chodzić o Rzym lub Watykan. Mówią również, że prorok przepowiedział trwającą 27 lat trzecią wojnę światową oraz atak na Europę Wielkiego Talibanu, czyli porozumienia między Chinami a przedstawicielami islamu.
     Przepowiednie, które zwiastują nam koniec świata, pojawiają się co najmniej raz w roku. Przeżyliśmy tych końców już kilka – najsłynniejszy koniec, którego nie było, przeżyliśmy 3 lata temu. 21 grudnia 2012 roku skończył się kalendarz Majów.

     Nie przejmujcie się jednak, jeśli i dziś nic się nie wydarzy. Podobno w 2076 roku czeka nas kolejna Apokalipsa – to wyliczenia żyjącego na przełomie VII i VIII stulecia benedyktyńkiego mnicha św. Bedy, zwanego Czcigodnym.