Ustawa antyterrorystyczna a Internet.

Już w kwietniu 2016, miesiąc po zamachu na Trybunał Konstytucyjny, PiS przygotowało sobie narzędzia prawne do wyłączenia Internetu. Szef ABW i Prokurator Generalny miały być dwoma osobami, które są łącznie decyzyjnymi w sprawie zablokowania Internetu. Potrafią sobie państwo wyobrazić życie w państwie z cenzurą, w państwie z zamkniętymi granicami, w państwie gdzie słowo prezesa będzie prawem? Jeśli nie potraficie, a siedzicie na kanapie i nic nie robicie, to zacznijcie to sobie wyobrażać.

Bo był taki projekt że…

„Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego za zgodą Prokuratora Generalnego będzie mógł zamknąć dowolną stronę internetową lub zablokować jej treść. Nie będzie potrzebna do tego zgoda sądu. Dwie osoby w kraju będą panować nad treściami w internecie na podstawie nowej ustawy antyterrorystycznej.

Projekt nowych przepisów wyciekł w zeszłym tygodniu, gdy został opublikowany przez Fundację Panoptykon. Ustawa przewiduje, że decyzją tylko dwóch osób w Polsce będzie można „zarządzić zablokowanie albo zażądać od administrowania systemu teleinformatycznego zablokowania dostępności określonych danych informatycznych”.

za: Zamach na Internet. Zbigniew Ziobro i szef ABW będą mogli zamknąć każdy serwis i stronę internetową w Polsce

Czy ustawa antyterrorystyczna to  ustawa na bazie której będzie chciał teraz rządzić  PIS? Polecam art. 21 i art.22.

A Internet już chodzi jak krowa.

 

20.07.2017
villk

 

info:
kto jest szefem ABW? „Piotr Pogonowski, który kieruje Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaledwie od półtora roku, zdążył w tym czasie awansować od stopnia kaprala do pułkownika, co oznacza awans aż o 17 stopni – podaje TVN24. Zgodnie z przepisami w nawet w trybie przyspieszonym taki awans trwa dziewięć lat. W normalnym trybie aż 18 lat.” (Niesamowita kariera w czasach dobrej zmiany. Awans gonił awans)

Kto jest Prokuratorem Generalnym? Zbigniew Ziobro (Wikipedia)

O ustawie antyterrorystycznej: Ustawa antyterrorystyczna (Wikipedia)
Treść tu: Ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych
Komentarz Panoptykonu: Dlaczego „TYLKO U NAS!”? Publikujemy projekt ustawy antyterrorystycznej

Dodaj komentarz