Trzech tenorów

Gdy w kraju ma miejsce jakieś spektakularne wydarzenie liderzy opozycji zapadają się pod ziemię. Stamtąd, bezpiecznie ukryci, prowadzą tajne działania operacyjne wysyłając harcowników. Oczywiście żaden szanujący się przywódca nie walczy sam, tylko oddelegowuje podwładnych. Jednak dobry dowódca to taki, który dokłada starań by misja nie była samobójcza. I stara się, by lud szedł za nim, nie przed nim.

Sejm obraduje nad ustawami o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zainteresowanie jest ogromne, choć jak widać ani przywódcy opozycji nie zdążyli się jeszcze wydobyć spod ziemi, ani harcowników nie widać. Niewykluczone że knują lub przygotowują pucz. Z kolei jeśli chodzi o standardy, to standardem stało się wyłącznie mikrofonu w pół słowa. Nie chodzi bowiem o to, żeby dyskutować, rozmawiać, dogadywać się, tworzyć jak najlepsze prawo, ale by przepchnąć rozwiązania przygotowane nie wiadomo przez kogo, nie wiadomo gdzie. Z drugiej strony trudno zrozumieć dlaczego wiedząc, że na wypowiedź przeznaczono określony czas, opozycja dostaje słowotoku i ewidentnie mówi po to, żeby mówić, a nie po to, żeby powiedzieć. Trudno nie wspomnieć także o informacyjnym kunszcie pierwszego radia informacyjnego, które na bieżąco omawiało system szkolnictwa Finlandii i ciężką dolę pracowników poczty polskiej podczas sejmowej debaty.

sejm
Zdjęcie z portalu iTV Sejm

Na przesłuchania do prokuratury został doprowadzony generał Pytel. Kto wie, kto to jest generał Pytel? Kto słyszał takie nazwiska jak Czempiński, Różański, Gut, Patalong, Duda (Adam), Gocuł, Nosek i wielu innych? A o obecnych dowódcach słyszeli wszyscy. W kraju i zagranicą. O co został oskarżony generał Pytel? Został oskarżony o współpracę z obcym. To nie powinno dziwić, bo już od jakiegoś czasu przestępstwem jest współpraca z każdym spoza PiS-u. A ponieważ częścią NATO jest Bundeswehra, więc spodziewać się można kolejnych zatrzymań.

Do sprawy nie odnieśli się liderzy partyjni, ponieważ oni mają ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się bezpieczeństwem państwa, lecz wyznaczyli trzech tenorów by ci skomentowali. Każdy z trójki miał ściśle określoną rolę do odegrania. Stojący z prawej strony odpierał ataki prawicy, stojący z lewej lewicy, a stojący w środku dawał odpór od czoła. Będziemy wnioskowali o zwołanie nadzwyczajnych posiedzeń Sejmowej Komisji Obrony Narodowej i Sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych — grzmiał nie obawiając się ataku z flanki.

trzechtenorow
Zdjęcie z TVN24

Dlaczego będą wnioskowali o zwołanie komisji? Ponieważ przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej jest Jach Michał z PiS, a jednym z wiceprzewodniczących Jakubiak Marek z Kukiz15. Członkami są miedzy innymi Tomczyk Cezary z PO, Siemoniak Tomasz z PO i Kierwiński Marcin z PO. To gwarantuje bezstronność i obiektywizm. Z kolei Sejmowa Komisja do spraw Służb Specjalnych liczy siedmiu członków, wśród których na uwagę zasługują przewodniczący Opioła Marek z PiS, zastępca przewodniczącego Suski Marek z PiS, Mazurek Beata z PiS, Krajewski Jarosław z PiS oraz zastępca przewodniczącego Kukiz Paweł z Kukiz15. Sam skład komisji nie pozostawia wątpliwości, że zwoływanie jej w trybie nadzwyczajnym ma sens.

PiS rządzi już trzeci rok. Opozycja już trzy lata jest w opozycji i jak dotąd nie była w stanie niczego zmienić, niczego zablokować, niczemu przeszkodzić, niczego zatrzymać. Nie reaguje w porę, nie prowadzi akcji informacyjnych, nie organizuje konferencji prasowych jakby czekając aż zostaną zlikwidowane wszystkie niezależne media. Coraz trudniej uwierzyć, że liderzy Platformy nie prowadzą wspólnej z PiS-em polityki. Zwłaszcza jeśli zajrzeć za kulisy, sprawdzić głosowania

Otwarte pozostaje pytanie czy ci, którzy dziś piętnują współpracę nie obawiają się, że jutro mogą sami zostać wezwani pod zarzutem współpracy?

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Przecież chodzi o to by zarobić, robić ale nie narobić się !!!!

    Siemoniak otarł się o wojsko, a tam poznać mógł termin „ruchy pozorowane”. To pozorują! Bo co biedacy mają zrobić, gdy umiejętności, wiedzy, doświadczenia im brak?

    Wyborcy powinni okazać im litość i pozwolić by więcej nie musieli fatygować się do Sejmu. Zawsze mogą potem zostać doradcami od ble ble.