To ja jestem Polska

,,…Moja Ojczyzna jak sztandaru strzęp, znów zamiast orła krąży nad nią sęp…..”

To ja jestem Polska…

Wstaję o 6 rano do pracy nierzadko na ponad 12 godzin, marznę na przestankach, gdy wracam wieczorem dzieci już często śpią. Urlop? nie pamiętam. Zarabiam mało, tyle co na rachunki, ale to ja jestem Polska, bo to ja żyję po to, by płacić podatki, a nie głaskać kota i żreć owoce morza za cudzą kasę. Czy przepracowałeś choć jedne dzień swego życia uczciwie, znasz takie słowo „uczciwie”? Jestem zmęczony twoim krzykiem i chamstwem, Twoja prowincjonalność ideologiczna mnie wprost boli, ale nie pozwolę krzykiem czy tupaniem zawłaszczyć ci mojego Państwa. Bo to Ja jestem Polska stojąc na zimnie jako drugi sort Obywatela tak jak w Oświęcimiu na apelu stali ci , których inni mieli za podludzi.

Stoję tam bo chcę , bo to mój Kraj, moje Państwo. Ty masz tylko większość w Sejmie, a zdaje ci się żeś Piłsudski, aż mnie korci by odpowiedzieć ci jego słowami z „Pierwszej Brygady”, tymi a propos psa…

W mojej Ojczyźnie jest miejsce dla wszystkich, dla niedouczonych frustratów politycznych, dla niespełnionych dyktatorów, dla głupków i ludzi małego ducha czy karierowiczów… też. Nadziwić się jednak nie mogę, że cała ta menażeria zebrała się w jednej partii i udaje, że oni to cała Polska. Mylą mnie na świecie z Tobą, wycierasz sobie mną gębę przy każdej okazji krzycząc, że jesteś mną. A to nieprawda, bo Polska to ja. To ja bez władzy, bez wpływów, bez znajomości, bez żadnych politycznych możliwości podczepienia się pod kolejnego znajomego królika… To ja jestem Polska, gdy boję się kolejnego dnia o kurs złotego po twym kolejnym błyskotliwym pomyśle politycznym.

To ja jestem Polska gdy oszukujesz mnie w kwestii, że ”500 zł na każde dziecko”. To ja jestem Polska gdy twe wielkie strategie rozbijają się o rzeczywistość, jak Tupolew pod Smoleńskiem i pamiętaj, że to ja ponoszę koszy twych politycznych aspiracji… więc szanuj mnie przynajmniej, jeśli nie potrafisz zrozumieć.

To ja Cię karmię, żyjesz z mojej ciężkiej krwawicy, mojej codziennej niezapłaconej uczciwie pracy. Wyrywasz mi poduszkę spod głowy nocą gdy śpię, żeby wsadzić ją sobie pod dupę i jeszcze twierdzisz że tak mi będzie wygodniej… Zabierasz by dawać… jakiś ty łaskawy! Zabierasz mi moją wolność, moje prawa z każdą nową ustawą i masz czelność twierdzić że robisz to w moim własnym interesie i na moje żądanie… Jesteś zwykłym hipokrytą.

Chcesz znów mną rządzić za pomocą Kłamstwa , Przymusu i Strachu? Za pomocą donosu i inwigilacji? Okradasz mnie z mych praw i kultury zastępując oryginały substytutami i krzycząc „łapać złodzieja” udajesz że Polska to ty. A to zwykła nieprawda jest. Bo Polska to ja ze wszystkimi moimi bolączkami, strachami i problemami, a Ty ze swoim ego jesteś co najwyżej wrzodem na mojej dupie.

 

Motto pochodzi z Zakazane piosenki – Moja ojczyzna. To zastanawiające, jak tekst tej piosenki jest znów aktualny…

16.01.2016
villk

Dodaj komentarz


komentarze 3

  1. Bardzo mocny w treści tekst. Nie tylko przypomina o tym jak było (kto to jeszcze pamięta?). Te słowa kierowane nie tylko do „wybranych”, ale i wybierających.

    Wybrani piszą o rozkradaniu Polski. Teraz jej „nie” rozkradają. Teraz ją rozdają. Rozdają po 500 zł zamiast wybudować żłobki, przedszkola.Rozdają ciężkie miliony na Kk i tak naprawdę nie wiadomo ile. Burzą porządek prawny, co nam w związku z tym grozi?

    Villku, te słowa wstrząsnęły mną i przypomniały czas niepokojów na Pomorzu w 1980 r. Przed nim i po nim. Czas smutku, braku perspektyw, ale z drugiej strony ograniczenie zagrożenia walkami, do których niektórzy byli gotowi popchnąć ludzi, siedząc w fotelu.

    Tak po prostu, dziękuję.

  2. Rewelacyjną stronę podlinkowałeś. „Moja ojczyzna” to dzieło… Jana Pietrzaka. A na dole tego samego autora teksty innych piosenek, jak „Tu sześćdziesiątka” Janusza Sokołowskiego, „System Kartkowy” Andrzeja Rosiewicza, znane piosenki „Kto handluje ten żyje” i „Siekiera motyka”, które Pietrzak napisał podczas okupacji hitlerowskiej. Na szczęście ani hymn, ani rota nie są zakazane, dlatego nie są autorstwa tego wszechstronnego twórcy.