Teatr Polski

„Policja zatrzymała łącznie 20 uczestników manifestacji.”
„W demonstracji brali też udział członkowie dolnośląskiego ONR”

No i mamy pierwszych zatrzymanych. Nasza ”Klasa Polityczna” może być z siebie dumna jej wieloletnie działania doprowadziły wreszcie do wychowania naszych własnych swojskich „ekstremistów religijnych”. Ekstremistów, który modlą się równie gorąco jak Salafici by cały otaczający ich świat był dokładnie taki jak oni sobie wymyślili.

Bardzo ciekaw jestem jak w świetle art. 13 Konstytucji wygląda katolicka organizacja „Krucjata Różańcowa” i ONR, czyż doprawdy te organizacje nie wypełniają warunków tego artykułu?

Boli mnie, że Minister Kultury w Polskim Rządzie stanął mentalnie w jednym szeregu z osobami, które kilka dni temu spaliły Kukłę Żyda w tym samym Wrocławiu. Gratuluję towarzystwa… myślę że w tym kontekście apel Dyrektora Teatru Polskiego aby Minister ustąpił że stanowiska jest jak najbardziej właściwy.

Niesamowite jest to przedstawienie w tym naszym „teatrze polskim” co za scenografia, …łyse oenerowskie pały okryte moherowymi berecikami na tle Kultury. Myślę, że to doskonały temat na dobrą polską współczesną sztukę teatralną… w Polsce w chwili obecnej pewnie będącą na indeksie.

22.11.2015
villk

Cytat z: Zadyma przed Teatrem Polskim. Protestujący chcieli zablokować premierę sztuki „Śmierć i dziewczyna”

 

w nawiązaniu do
Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Za Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej

 

ps.
Dziś 22. 11. 2015 z pierwszej strony TOK FM zniknęły z dołu strony blogi… ciekawe dlaczego… czyżby drugi akt?

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

 1. Na fotce w jednym z portali widać było mężczyznę około 60-ki trzymającego w ręku różaniec. Sporych rozmiarów, odpowiedni by walić nim po łbach ateistów ku chwale bożej.

  Między społecznością II RP a społecznością III RP była PRL. A wiadomo, że jak komuchy, to może być samo okropieństwo. Powiesz, że coś było dobrego – jesteś wrogiem, który zawsze znajdzie się na jakiejś liście wrogów. Okazało się, że wielu rodziców zatruło umysły swoich dzieci nienawiścią do… „żydostwa, niewierzących, szkalujących święty Kk”, itd. Wielu moich znajomych, z którymi wiedliśmy długie Polaków rozmowy, graliśmy w brydża, okazało po 25 latach demokracji całkiem nową dla mnie twarz. Twarz zawziętą, nietolerancyjną, żądającą dla siebie i Kk przywilejów. Podziały często idą między rodzicami a ich dziećmi, do zerwania stosunków rodzinnych włącznie. Tak jak ma to miejsce u Zelnika i jego syna.

  Czy to wpływ radia M? Tv Trwam? A może to wpływ wielu czynników. Gdy usłyszałam znajomą, która wrzeszczała o tym jak to zostali Polacy okradzeni przez żydostwo, nie wytrzymałam i powiedziałam: Twoja mama często mówiła, że mieliście tylko nędzną chałupę na błotach Polesia, co tam Ci ukradziono? Tak była zacietrzewiona, że nie mogła zrozumieć o co mi chodzi.

  Jednym słowem Polacy wybrali demokrację katolicką i nic na to się nie poradzi, bo ludzie mają jeden cel: spokojne życie, pracę, trochę rozrywek, jakiś urlop. A „grupa trzymająca władzę” ma się dobrze. Na zmiany nie ma co liczyć, na pomoc Unii także. Najwyżej pogadają sobie. I tyle.

  A teatr? Za demokracji ludowej urządzano czasami ludowi pracującemu wyjazdy do teatru. Za demokracji już nie. Ilu z protestujących „obrońców czci i jeszcze czegoś tam” było w teatrze?

  W art.13 nie ma mowy o silnej grupie trzymającej władzę.