Tak w punktach o Kukizie i nie tylko.

 1. Co sobie i pomiędzy sobą mówią o sobie politycy to wiadome i g. mnie obchodzi.
 2. Co do analizy tej sytuacji to od wyborów jest widome , że PiS-owi brakuje kilku szabel do większości konstytucyjnej i właśnie jesteśmy świadkami wyciągania tych szabel z klubu Kukiza… Najpierw Morawiecki teraz będą inni, zresztą o marginalizacji i rozdrapywaniu ruchu Kukiza po wyborach pisałem jeszcze przed wyborami. To ten sam schemat co z Samoobroną albo bardzo podobny.
 3. Prezes już prawdopodobnie nie popełni tego samego błędu i nie weźmie Kukiza na wicepremiera a jego ruchu na koalicjanta, będzie wolał wybrać kilku i mieć absolutna większość.

 1. W ogóle nie rozumiem czym podniecają się w tej sytuacji media… To było wiadome od co najmniej pół roku.
 2. Bardzo charakterystyczne w tej całej sytuacji jest podejście Prezesa do kwestii CZASU…. i próby opóźniania działań np. Komisji Weneckiej. Padały takie zdania, że Waszczykowski się pospieszył, żeby Komisja opublikowała raport nie teraz, a za kilka tygodni. To banalnie proste. Prezes gra na konstytucyjną większość i na zmianę konstytucji, wtedy ten pełzający zamach stanu jaki nam funduje nabierze konstytucyjnej mocy. To klasyczna ucieczka do przodu, a nam, społeczeństwu, zostanie potem ten pasztet prawny i wewnętrzne podziały.
 3. Najważniejszymi działaniami mogącym przeszkodzić PiS-owi w tej jego polityce są wszelkie działania opóźniające (bo jacy są politycy, to ja nie mam złudzeń i że barwy klubowe potrafią zmieniać częściej niż piłkarze to też niestety wiem — kto jeszcze pamięta o sławetnych wekslach Samoobrony — co to ją miały bronić przed przeciąganiem jej posłów do innych partii?). Jakie to mogą być działania? Najlepiej oddolne i jednoczące opozycje oraz społeczeństwo, sprawa Trybunału wydaje się tu bardzo na czasie, tak samo jak sprawa zmian w edukacji, czy w górnictwie… Myślę że czas ma PiS tak do jesieni potem zaczną się kłopoty z nauczycielami, służbą zdrowia, górnikami i związkami zawodowymi (choć podejrzewam, że w tych ostatnich też może się zacząć całkiem nowy ruch).
 4. Co w tym wszystkim jest dobrego, ano jest jedna dobra rzecz… PiS wyrwał społeczeństwo z letargu, obudził w obywatelach „polityczne zwierzę” , które było uśpione od końca lat 80-tych. Obudził na tyle skutecznie, że teraz sam zaczyna się go bać. I moim zdaniem boi się go słusznie.

 

23.04.2016
villk

 

W kontekście: Kukiz na nagraniu: „Nienawidzę Zawiszy, nienawidzę tych psychopatów, co mówią, że trzeba Żydów mordować”.

Dodaj komentarz


komentarzy 6

 1. Kukiz’15 to ruch bez znaczenia, zbiór dorobkiewiczów i karierowiczów. Oni pójdą, jak PSL z każdym do koryta. Ale nadzieją PiS-u jest PO. Pod sprawnym przywództwem nominata może cała zasilić szeregi PiS-u. Z nich tacy demokraci jak z Tuska liberał.

  Problemem jest co innego. Oto media o czymś informują i w zależności od potrzeb jest to nagonka, próba zdyskredytowania, grzanie tematu. Najlepiej jakby informowały wyłącznie o tym w jakich majtkach wystąpiła Doda i kto zapomniał włożyć biustonosza.

  Polityk nie ma życia prywatnego. Coś za coś. Musi się liczyć, że wszystko co powie zostanie użyte przeciwko niemu. Tłumaczenie, że rozmowa była prywatna, a podsłuch nielegalny jest żałosne i dyskwalifikuje delikwenta. Zwłaszcza dziś, gdy nagrywać może byle komórka położona na stole, czy długopis w klapie.

  1. odpowiadałem  @snakeinweb na tok :

   „isałem tu o Kukizie bo to obecna aferka na tapecie mediów.. to co dzieje sie w PO chyba nie wymaga komentarza..to są działania jak to nazywasz wielokierunkowe. Większość konstytucyjna to zdaje sie 307 szabel
   pis ma w tej chwili tylko 235 , Kukiz 42 , tak więc ze 138 PO też coś będą chcieli uszczknąć wystarczy ze 30 a jeszcze jest PSL… naprawdę myślisz że Prezes ni jest w stanie przejąc większości z Kukiza i poczekać na rozłam w PO?
   Przypomnę może w czym Prezes jest najlepszy,….. w DESTRUKCJI.”

    

   a co do mediów to ,…one zwsze są polityczne ..takie czy inne ale zawsze maja jakąś linie polityczna ..to mi nie przeszkadza ..przeszkadza mi jedynie jeśli są  bardziej naiwne niż ja .