Ta zniewaga krwi wymaga

Media doniosły, że w piaskownicy bawiło się trzech chłopców w wieku dziesięciu, ośmiu i pięciu lat. W pobliżu była także matka jednego z nich, choć na temat roli jaką odegrała media milczą. W pewnym momencie, około osiemnastej, doszło do nieporozumień, scysji i kłótni między dziećmi. To się zdarza w każdej piaskownicy. Najmłodszy i najsłabszy będąc na straconej pozycji zaczął wyśmiewać najstarszego i kpić zeń. Ten chwilę odgryzał się, po czym wstał, otrzepał się z piasku i udał do domu. Z kuchni wziął nóż, wrócił do kolegów i z pomocą kuchennego narzędzia wyrzeźbił na twarzy pięciolatka trzy bruzdy dotykowe, wyznaczające nieprzekraczalne granice szyderstwa.

Można, a nawet trzeba się oburzyć.

Można, a nawet trzeba sobie uświadomić, że dziesięciolatek musiał, bo nie miał innego wyjścia, uczęszczać na lekcje religii. Czy to te lekcje tak go ubogaciły i natchnęły do działania? Wziął sobie do serca naukę wylewającą się z kart Świętej Księgi? Tam przecież opisana jest podobna sytuacja z udziałem dzieci, a szyderstwo jest natychmiast przykładnie karane i to przez nie byle kogo. A było tak:

Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.

Nie można wykluczyć, że dziesięciolatek bezskutecznie przeklinał swego młodszego kolegę w imię Pańskie, ale ponieważ w pobliżu nie było lasu więc nic się nie działo. Postanowił tedy wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. W porównaniu z opisanym w Biblii jego postępek można uznać za pieszczotę.

Powód mógł być jednak zgoła inny. Może zobaczył w Internecie jak należy postępować w podobnych sytuacjach? Przecież w sieci roi się od filmów i zdjęć kobiety wymierzającej siarczysty policzek innej kobiecie, wywrzaskującej wulgarne słowo ‚konstytucja’. Przecież ono brzmi nieomal jak ‚prostytucja’.

W kraju narasta poczucie wyczekiwania i zagrożenia. Rośnie także poziom agresji udzielając się nawet dzieciom. Jeśli władza nie przystopuje dojdzie do nieszczęścia.


Cytat: 2 Księga Królewska, 2:23 i 24.

Dodaj komentarz


komentarze 2

 1. Mnie też zszokowało zachowanie dziecka. Ale nic nie wiadomo o tym, co w jego domu mówi się, co dzieje się. Może słyszał w „Polaków rozmowach”, że ja bym tego…..owego…nożem poczęstował? Przecież ostatnio nożownikami mocno obrodziło.

  Wirtualna (wczoraj):”Do bulwersujących wydarzeń doszło w Zielonej Górze. W biały dzień z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, podeszło do nastolatka, który szedł chodnikiem i zaatakowało go ostrym narzędziem. Chłopak ma pociętą twarz, trafił do szpitala.”

  To byli jacyś bandyci, ale….. ale jak donosi (przecież nie informuje, ogłasza, napisał, musi być dziennikarska mową, że „donosi”) ONET

  „”W Radomiu od ok. 2007 roku rozwinął się układ korupcyjny z udziałem przedstawicieli władz miasta i firm” – cytują dziennikarze ” raport funkcjonariusza CBA. W układzie korupcyjnym mieli działać Andrzej Kosztowniak, wieloletni prezydent Radomia i jego doradca Krzysztof Sońta, a także krewny Krzysztofa i radny Karol Sońta oraz wiceprezydent Igor M., który jest szwagrem Karola. Korumpować natomiast miał Roman S. – właściciel firm prowadzących zlecenia budowlane m.in. na korzyść miasta. ” Łapówki miały być w postaci gotówki i nieruchomości. Co zrobił prezesor?

  „Według ustaleń dziennikarzy z całego zamieszania osobiście prezesowi PiS musiał się tłumaczyć lokalny baron PiS i obecny szef gabinetu premiera Marek Suski i to dwa razy. Pierwszy jeszcze w 2011, a drugi w 2014 przed wyborami samorządowymi. Według informatora dziennikarzy prezes PiS miał wezwać na dywanik na Nowogrodzką Suskiego i Kosztowniaka. Kosztowniak miał się tam dowiedzieć, że nie jest już kandydatem PiS na prezydenta miasta, a Suski – że jego pozycja w PiS jest zagrożona. Kaczyński miał im dać dwie godziny na znalezienie notariusza i złożenie oświadczenia, że z korupcją nie mają nic wspólnego.” A z CBA odszedł funkcjonariusz, który sprawę prowadził. I co? Czyż zmiana dla niektórych nie jest dobra? 

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-i-radio-zet-radomski-uklad-korupcyjny/sywze3k

  Jako przeciwwagę też za ONET: ” Według ustaleń agentów CBA z Poznania, wicestarosta pilski podejmował działania wykraczające poza jego kompetencje służbowe. Chciał wymóc zatrudnienie lub przeniesienie na wyższe stanowisko osoby, które nie spełniały wymagań zawodowych określonych przepisami – powiedział. Dodał, że osoby te miały należeć do grona znajomych zastępcy starosty, albo były mu polecone przez osoby trzecie.
  CBA zbadało kilka takich przypadków – zaznaczył Kaczorek. – W jednym z nich w związku z przeprowadzonym w 2018 r. konkursem na kierownicze stanowisko w podległym starostwu domu pomocy społecznej, wicestarosta miał żądać, aby stanowisko objął wskazany radny powiatowy, mimo że ten nie spełniał wymogów zatrudnienia – mówił Kaczorek.
  – Miały być to konkretne żądania skierowane do podległych pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych – dodał. Do pomocy w tym nielegalnym działaniu miał nakłonić podległego mu dyrektora jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Pile – podkreślił.”https://poznan.onet.pl/pila-dwoch-samorzadowcow-zatrzymanych-przez-cba/q2qe4f9
  A co z tymi zatrudnianymi w spółkach Skarbu Państwa, którzy dostają wysokie zarobki, ale niekoniecznie mają kwalifikacje do zasiadania „na urzędzie”.
  Polski świat zmienia się błyskawicznie. I na dobre i na złe.

  „Ginekolog gwałcił pacjentkę pod narkozą” „Niedawno ginekolog usłyszał karę 4 lat więzienia i 10-letniego zakazu wykonywania zawodu. Prokuratura nie chce się jednak zgodzić na tak niski wyrok. Tym samym proces ruszy na nowo. Obrońcy skazanego lekarza chcą natomiast jego uniewinnienia.

  Gwałtu dopuścił się lekarz, czyli osoba która wykonuje zawód zaufania publicznego. Moja klientka chciała uzyskać fachową pomoc, a wyszła z gabinetu z traumą do końca życia. Ponadto kara 4 lat pozbawienia wolności jest łagodna i uderza w społeczne poczucie sprawiedliwości – mówiła Anna Nowak, oskarżyciel posiłkowy.https://www.o2.pl/artykul/ginekolog-zgwalcil-pacjentke-pod-narkoza-skandalicznie-niski-wyrok-6294098168297601a

  „Do sądu trafi zbiorowy pozew przeciwko gdańskiemu pracownikowi IPNhttps://wiadomosci.onet.pl/kraj/czarne-mieszkancy-chca-przeprosin-od-pracownika-ipn-piotra-szubarczyka-bedzie-pozew/56dfjbl

  https://wiadomosci.wp.pl/krosno-radni-posluchali-mieszkancow-nie-bedzie-kosciola-6293733197592193a

  Następny, któremu „należy się” https://finanse.wp.pl/20-tys-zl-po-2-miesiacach-na-stanowisku-szef-panstwowej-inspekcji-pracy-sam-sie-nagrodzil-6294088731559553a

  Czy w takiej rzeczywistości dzieci – baczni obserwatorzy i słuchacze rodzinnych komentarzy robią, co robią?