Smutny widok

Widziałem defiladę…. Tłum, dzieci, chorągiewki, skrzeczące głośniki, mowy, trawy, baloniki… Klimat pierwszomajowego pochodu jak za PRL-u, trybuna, pomniki, tajniacy w tłumie i mundurowi przy barierkach. Okrzyki, oklaski i frazesy tłuste jak wyborcza kiełbasa z zimnym piwem dla motłochu, smutny widok triumfującej bylejakości, populizmu. Wszystkie dzieci czekały na czołg jak w tym filmie „Życie jest piękne”…

Prezydent mówił o LOJALNOŚCI  to charakterystyczne że wybrał LOJALNOŚĆ a nie WOLNOŚĆ. Myślę, że to powinno obrazić każdego, kto jest WOLNYM. Tłum łykał te słowa i klaskał. Obrzydliwy widok. Zobaczyłem populistyczną władzę i zrozumiałem dzięki komu ona jest i to jest taka, jaka jest — dzięki tłumowi POPULISTÓW nie rozumiejących czym jest PATRIOTYZM. Oglądałem tłum, to był naprawdę przykry i smutny widok obywatelskich trupów.

 

15.08.2019
Villk

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Kiedyś….. w innym kraju lud klaskał. Podnosił ręce i pozdrawiał….szczęśliwy z obietnicy powiększenia przestrzeni życiowej, co ludowi się należało.

    Widziałam ….. zdjęcia z wycieczki.  Z miejsca, gdzie kiedyś był port wojenny w Gdyni. Dziś cumują tam jachty – całkiem duże. A na brzegach buduje się domy, z których widać będzie morze. Okręt budują już chyba 19 rok. Kto chce zobaczyć okręt, a może go jeszcze zwiedzić, to wystarczy iść trochę dalej. To ORP „Burza” zwodowany 90 lat temu. Okręt muzeum!!!!!

    Na stopień kontradmirała awansował komandor…… tylko floty do dowodzenia nie ma.