Sensacja goni sensację

Wczoraj uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. Także wczoraj świat obiegła mrożąca krew w żyłach wieść umieszczona na stronie głównej portalu gazeta.pl. Otóż Telewizja publiczna na Twitterze poinformowała, że „nie żyje wolna, suwerenna Polska u progu 100-lecia odzyskania niepodległości”. Ta jednozdaniowa informacja posłużyła za kanwę wielozdaniowej sensacji. Niepokoić może jedynie fakt, że swoje wpadki portal skrzętnie ukrywa i nie kwapi się, by o nich informować.

Portal wyborcza.pl poinformował, że po spaleniu flagi (z tytułu dowiadujemy się, że była to flaga Unii Europejskiej) uczestnicy Marszu Patriotów przeszli pod „Wyborczą”. Kto ciekaw po co przeszli i co tam robili dowie się gdy zapłaci.

Z artykułu pod tytułem »Wzrost cen coraz szybszy. Inflacja podskoczyła do 2,2 proc. Dlaczego?« czytelnik dowie się, że coraz szybciej rosną ceny i inflacja, choć nie dowie się dlaczego. Może oczywiście udać się na stronę wyborcza.pl, by tam po uiszczeniu opłaty próbować się tego dowiedzieć z artykułu pod tytułem »Inflacja lekko odpuszcza. W październiku ceny w górę o 2,1 proc.«, ale też bez gwarancji.

Portal Kultura liberalna opublikował wywiad z lekarzem, z którego wynika, że klęska strajku to w rzeczywistości wielkie zwycięstwo. Porównywalne do odniesionego niedawno przez Polskę. Choć bowiem nie zostaliśmy potraktowani poważnie przez Unię, to jednak odnieśliśmy olbrzymi sukces, ponieważ udało nam się zjednoczyć całą Europę przeciwko nam. Z wywiadu dowiadujemy się ponadto, że jeśli by rząd dał lekarzom podwyżkę, to oni mogliby krócej pracować, dłużej wypoczywać i lepiej leczyć. Ponieważ jednak rząd nie dał podwyżki, więc oni będą krócej pracować, dłużej wypoczywać i nie będzie miał kto leczyć.

Skoro o zdrowiu mowa, to należy odnotować, iż dane, z niewielkimi wyjątkami, świadczą o tym, że im większe nakłady na służbę zdrowia, tym ludzie są zdrowsi i dłużej żyją. Lekarz, który za wizytę skasuje więcej wyleczy i lepiej, i szybciej, i więcej chorób niż jego tańszy kolega. Dlatego nie jest ważne jak pieniądze są wydawane i na co, liczy się globalna kwota. Im większa, tym lepiej. Okazuje się jednak, że przyczyna długowieczności możne być zupełnie inna. Jeśli bowiem dane o długości życia zestawi się ze wzrostem ilości dwutlenku węgla w atmosferze, to widać wyraźną korelację. Związek nakładów na służbę zdrowia z długowiecznością może się więc okazać iluzoryczny.

Nasz ulubiony portal śledczy już w tytule poinformował o kim mini ster Błaszczak zapomniał. »Błaszczak: wszyscy mogli manifestować, było „bezpiecznie” i „pięknie”. Zapomniał o manifestantach wynoszonych do „suk”, znieważanych, poturbowanych«. Drobiazgowe śledztwo dziennikarskie wykazało ponadto, że słowa ministra to „liryka”. Niejako mimochodem wspomniano, że nachalna propaganda „wolnych” mediów i totalnej opozycji odniosła skutek i w kontrmanifestacjach brali udział nieliczni.

Policja Błaszczaka dbała, by takie wielotysięczne demonstracje przeszły niezakłócone. Inaczej potraktowała tych nielicznych, którzy  protestowali przeciwko nacjonalizmowi w uroczystościach 11 listopada z ruchu Obywateli RP i ruchów kobiecych.

Te przykłady potwierdzają powszechnie podzielany pogląd, że niezależne media w Polsce osiągnęły niespotykany nigdzie indziej poziom i rzetelnie informują o wszystkim. Z takim przeciwnikiem i totalną opozycją pod wodzą wodzów na karku PiS nie ma żadnych, ale to żadnych szans.

Dodaj komentarz