Rosyjska narracja.

Cieszę się, że wreszcie zaczyna się o tym mówić głośno.

…kluczowe narracje, które Rosjanie tworzą i propagują za pomocą fałszywych informacji… 6 najważniejszych haseł: uchodźcy to zagrożenie; stabilności UE grozi radykalny islam; jedność Unii zanika; niebezpieczeństwo ze strony Rosji to wymysł; dyskryminacja mniejszości rosyjskich postępuje; Ukraina to skorumpowane państwo chaosu. Wbrew pozorom wszystkie te kwestie są ze sobą silnie powiązane…

Za: MSN — Jak Rosjanie manipulują Polską

Cieszę się, że problem konfliktu z Rosją wreszcie jest publicznie dostrzegany tylko dlaczego tak późno??? Czy tak trudno było to dostrzec 10 lat temu, polityka surowcowa Rosji jest prosta jak budowa cepa, a UE udaje że nie rozumie, że kanały dystrybucji rosyjskiego gazu czy ropy to elementy tej samej układanki co syryjska wojna i nakręcane przez Rosję europejskie separatyzmy.

Rosja się sypie, to upadające imperium ale gruzy z jej katastrofy mogą zniszczyć nie tylko ja samą ale i Europę, że o reszcie świata nie wspomnę.

Pisałem o tym choćby tu: Zależność, czy też tu Wielka gra Rosji, czy w komentarzu na blogu Danuty Hübner (Polska w Unii: wolność od praworządności?):

..Sądzę, że jesteś tylko drobnym elementem nie wyartykułowanego jeszcze światowego konfliktu, w którym rozbicie jedności UE jest tylko jednym z celów walki o światowa supremację.

Prawo i Sprawiedliwość ze swa retoryka wpisuje się w ten konflikt po tej samej stronie co siły, których najprostszym zobrazowaniem jest Kreml.

Powtarzam do znudzenia: WIEDZA TO WŁADZA

 

10.07.2018
Villk

(Także: villk308488492)

Dodaj komentarz


komentarzy 15

 1. Daję link do cytatu w artykule, bo warto poznać zagrożenia. http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/rosyjska-dezinformacja-w-polsce,artykuly,429866,1.html?src=HP_Magazine

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/stare-czolgi-w-polskiej-armii/p81ps5b

  A jaka to narracja i dlaczego taki strach przed słowami gdy w portach nie ma okrętów? https://menway.interia.pl/militaria/news-odwolany-admiral-mon-tuszuje-nieudolnosc,nId,2596437  Dodam, zew porcie Kołobrzeg (największym między Szczecinem a Gdańskiem) nie ma żadnej wojskowej jednostki pływającej.

    1. Zgadzam się w 100%. Jakże często widać braki w rozsądnym wydawaniu pieniędzy. Pojawiły się dochody, to kupuje się duży dom, który trzeba będzie spłacać 30 lat. Nie patrzą na to, że dochody mogą się zmniejszyć, czasami z naprawdę niezawinionych powodów. Takie według zasady z czasów Sasów „Zastaw się a postaw się”. Niech widzą i zazdroszczą. Najbardziej denerwujące jest gdy aktorki w swoim czasie zarabiające naprawdę godziwe pieniądze, ale wpłacające na emeryturę najniższe składki, obecnie jęczą jakie te emerytury są niskie. Jakby czekały by społeczeństwo im dopłacało, bo są takie biedne. A w ich wypadku to tylko brak rozumu i wydawanie na „pokaż innym na co cię stać”, a teraz stękanie. Dla mnie to obrzydliwe i nędzne. Bo jakże wiele osób ma takie same małe emerytury, a pracowały ciężko i nigdy nie miały możliwości zarabiania więcej.

     Ale ja jestem taka socjalistka (poglądy po Tacie) – chociaż przeciwna na 100% by każdemu było równo. I zamiast 500+ dać możliwość zarobienia tej kwoty, a w związku z nią i zapłacenia składek emerytalnych……..

 2. Oczywiście, narracja USA i Israel to sama prawda.
  Wiedza to władza? Dlatego Ruscy rządzą, chociaż nie mają systemów takich jak Echelon, PRISM  i pozostałe?
  No cóż, o beztronność jest równie trudno jak o diamenty.

  1. 1. USA tak samo widzi że obecny porządek światowy się kończy i świat za parę lat może juz nie być taki jak  go sobie pokładały Stany,supremacja gospodarcza sie kończy a właściwie już się skończyła, Izrael… no cóż jakikolwiek konflikt dla tego państwa na Bliskim Wschodzie to śmiertelne zagrożenie i…. jednocześnie kuszącą szansa.

   2. co do systemów typu PRISM ,…..jesteś pewny że nie mają? bo ja bardzo w to wątpię by nie mieli , zresztą nie jest ważne kto stworzył takie czy inne narzędzie  ważne jest kto może je przejąć i wykorzystać do własnych celów.

   pozdrawiam

  2. Dobre pytanie. Dlaczego ruskim tak łatwo w Polsce rządzić? Dlaczego nikt ich działaniom nie przeciwdziała? Dlaczego z armii pozbyto się najlepszych dowódców? DLACZEGO?? Proponuję przeczytanie wywiadu z pierwszego linku.

   Dodam jeszcze jedno: dlaczego polskie gazety o obronności, wojsku oferują mielenie słowami, a nie rzetelną ocenę? DLACZEGO?
   Rosjanie nie ujawniają co posiadają, a na szczęśliwość Zachodu opartą na pokoju, odpowiedzieli zbrojeniami bez ich ujawniania.
   „Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Liwiusz – dwa tysiące lat temu już wiedział

    1. Bardzo lubię muzykę rosyjską (współczesnej nie znam), literaturę, podziwiam ich za historię czasami aż straszną, ludzi za godzenie się ze straszną dolą i ciągły patriotyzm. Ale nie chciałabym by Polska znowu znalazła się pod ich okupacją.

     Ponad 15 mld zł rocznie dostaje KK. Pieniądze te bardzo by przydały się do uzbrojenia kraju. A mydlenie oczu społeczeństwa obecnością niewielkiej ilości wojsk USA, które Polski nie obronią, jest przestępstwem na życiu narodu.

     https://www.youtube.com/watch?v=0s_XumQb3dU

     https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-miroslaw-rozanski-o-swoim-odejsciu-z-wojska-to-byl-manifest/3x0095v

     A to nie jedyny wysokiej klasy generał, który odszedł…..Błaszczak-niebożę nie rozwiąże żadnych problemów. A wydawanie paru milionów złotych na renowację starych hełmów po PRL to nie tylko rozrzutność, to głupota i narażanie życia i zdrowia żołnierzy.
     A takich głupich wydatków jest sporo.

     1. Żeby być liczącym się graczem i serio myśleć o obronie trzeba rozwijać swój przemysł zbrojeniowy ,a nie opierać się na przestarzałym sprzęcie zagranicznym. Bo nikt najnowszych rozwiązań nie zdradzi, nie pozbędzie się przewagi. Poza tym przemysł zbrojeniowy to miejsca pracy. Dzięki  PiS-owi zaś nie mamy już praktycznie przemysłu zbrojeniowego.

      Warto pamiętać, że współczesny sprzęt, rakiety to elektronika. W kraju tak zinfiltrowanym nie ma gwarancji, że rakieta wystrzelona z naszego F16 nie zestrzeli własnego samolotu.