Pozdrowienia spod VIP ROOMU jak każe BĄK TON. Sex w s/h/opie czy ruja w ruinie?


Foto (dz-99) wjazd do Białego Dunajca przed Poroninem i Zakopanem.

Spędzanie urlopu czy weekendu w „Zakopcu” coraz powszechniej i słuszniej uznawane jest za obciach. Ale czasem nie da ominąć się tego miejsca …

„Ustawa krajobrazowa (jej oficjalna nazwa to Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu) została przyjęta przez parlament, wraz z ponad 30 poprawkami zgłoszonymi m.in. przez senatorów, w drugiej połowie kwietnia.Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę krajobrazową. Sam był jej inicjatorem, przy czym ostateczna wersja aktu prawnego została skrytykowana przez branżę reklamy zewnętrznej, która apelowała do prezydenta o jej zawetowanie.”

………………………..

Na temat  „ustawy krajobrazowej” są różne opinie zależne pewnie od miejsca siedzenia i paczenia 🙂

Ale czy może być jeszcze gorzej?

Pomijam tu aspekty:
• estetyczny (chaos treści i stylistyk jak stylisko od/do łopaty)
• psychologiczny (co dzieje się w głowach pokoleń wychowywanych w otoczeniu atakowanym agresywnymi przekazami na każdym kroku?)
• społeczny (zawłaszczanie i zasłanianie 🙂 przestrzeni publicznej nieprzyjaznymi głośnymi, komunikatami lub fałszywie przyjazną perswazją)

Ja zastanawiam się czy ten „kakofoniczny” natłok reklam jest w ogóle skuteczny. A może nawet nie tyle nieskuteczny lecz przeciwskuteczny.
Czy jest już tak, że reklama zamiast zachęcać lub przynajmniej pozostawiać obojętnym czy zobojętniałym zniechęca do konsumpcji danych dóbr i usług?
Tak jest ze mną lecz co z młodzieżą chowaną w ten sposób? Ta młodzież staje się elektoratem podatnym na podobne sztuczki. Podatnym czy raczej może jednak uodpornionym?

……………………..

Według firm reklamowych nowe przepisy naruszają 16 artykułów konstytucji i „święte” prawo własności. „Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 10 czerwca 2015 r., natomiast zgodnie z art. 14 tej ustawy wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia, a więc 11 września 2015 r.”

………………………………..

Wbrew apelom branży reklamowej prezydent podpisał ustawę krajobrazową

Ustawa krajobrazowa — bubel czy skuteczne narzędzie

Ustawa krajobrazowa

dz-99

About dz-99

Cichy kombatant biernego ruchu oporu. Sierota po blogach TOK FM. Ale biada potężnym istotom gdy wchodzą pomiędzy ostrza podrzędnych rycerzy! Charakteryzuje mnie łatwość wypowiedzi, szczególnie gdy się na czymś nie znam. Bo bloger nie musi się znać. Jedyne co musi – to pisać, pisać, pisać. Ja piszę głupawo ale za to rzadko. To moja jeszcze jedna zaleta.

Dodaj komentarz


komentarze 2

 1. Poeta marzył by „księgi trafiły pod strzechy.” Co tam księgi przy takiej nowoczesności i postępie.

  Za tytuł to będzie z…dziesiątek punkcików? Szczególnie za tę s/h/opę.

  Bardzo dawno nie byłam w tamtych okolicach.Widzę, że u Was na dole mapy jest jak  u nas nad morzem, może tu reklama nie jest tak artystyczna , ale tak samo nachalna i nie czytana.

  Wprowadzanie ustaw w życie wygląda jak gadka ojca po wakacjach: laba się skończyła, wcześnie spać, dobrze się uczyć, bo….. kary będą. O wynikach dziatwy w szkole dowie się na koniec roku.

  1. Na dole mapy panują tradycyjnie ( tradycja !) takie pojęcia jak łojcowizna, śleboda. Na dodatek świętuje się rocznice samowoli budowlanych.

   „Ludzie już się nauczyli, że wystarczy zgłosić cokolwiek, by budować bez projektów i pozwoleń. To jest nazywane sprytem – mówi Stanisław Dawidek z Wydziału Architektury starostwa tatrzańskiego.

   Na polanach w okolicy Doliny Chochołowskiej nadzór doliczył się już 21 samowoli budowlanych. Od ubiegłego roku wydał 6 decyzji o rozbiórce. Żadnej do tej pory nie wykonano.”

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Coraz-wiecej-samowoli-budowlanych-na-Podhalu,wid,15005590,wiadomosc.html?ticaid=115405