Polityka Vegi

Widziałem film, sądzę że nie będzie miał dobrych recenzji, sądzę że nie tego się widzowie po Vedze spodziewali. To jest film TRUDNY, SMUTNY i myślę, że PONAD CZASOWY.

Dla Polaków żyjących polityką może być nudny, dla tych którzy nią nie żyją może być odkrywczy tak bardzo, że nie do przyjęcia. Ten film nie niesie prostego przesłania na kogo głosować w najbliższych wyborach, on nawet nie jest wbrew pozorom o POLITYKACH.

On jest o NAS SAMYCH  o nas jako społeczeństwie. Ta filmowa WŁADZA nie bierze się znikąd, ona bierze się z nas i to jest prawda za trudna do przyjęcia dla społeczeństwa oczekującego prostych wskazań  lub „ucha prezesa” w poszerzonej formie. Dlatego mówię , że jest to firm trudny i smutny , mający wywołać refleksję i jakąś formę opamiętania się Polaków jako społeczeństwa . Myślę że Vega  przecenił zdolności Polaków do refleksji nad sobą w obecnym czasie i dlatego myślę, albo raczej mam nadzieję , że to film ponad czasowy i że za 5 czy 15 lat przyszłym widzom będzie łatwiej zrozumieć ten dramat naszego społeczeństwa bezrefleksyjnie żyjącego  tylko TU i TERAZ. Bardzo ciekaw jestem zagranicznych recenzji tego filmu .Gra aktorska doskonała, to perełki , można się czepiać że film za długi i nudny, ale czy właśnie tacy nie jesteśmy nudni, przewidywalni, chciwi i tak żałośnie zapatrzeni w siebie, przekonani że nam się NALEŻY i to bez względu na to czy jesteśmy tylko widzem czy władzą.

 

05.09.2019
Villk

Dodaj komentarz


komentarzy: 1

  1. Nie widziałem filmu Vegi. Widziałem kilka zajawek, kilka fragmentów, czytałem recenzje i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że to nie jest film o nas. To film o ludziach prymitywnych, których im podobni wynieśli do władzy. To film o kraju, w którym inteligencja nie jest elitą, a wiedzą, doświadczeniem, nauką się gardzi. Film „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” na ten przykład też nie był o nas, lecz o ludziach, którzy mieli określone problemy.