Polemika do wpisu: „Rozdmuchiwanie konfliktu na Ukrainie to SZANTAŻ amerykanów wobec Polski!”

Najpierw cytat.

A więc konflikt na Ukrainie jest istotną częścią planu Waszyngtonu dla zwiąkszenia własnego budżetu obronnego…Urkaińcy też poprzez wpływ szkodliwej informacji stali się agresywnymi zwolennikami morderczej ideologii banderyzmu….

I może jeszcze

…Dzisiejsi podżegacze wojenni to ta sama banda, która mordowała Polaków w Katyniu i innych miejscowościach na terenach ZSRR. To ta sama banda, która finansowała Hitlera…

Doprawdy nie wiem, odnoszę wrażenie że z bardzo równych podręczników uczyliśmy się historii….

Niczego nie wykluczam, nawet tego że amerykański kompleks militarny gorączkowo poszukuje nowych rynków zbytu, ale… To co piszesz (bez urazy) kojarzy mi się z rosyjska propagandą.

W komentarzu do twego poprzedniego wpisu wyraziłem silne przekonanie, że konflikt polsko Ukraiński jest marzeniem Kremla. To marzenie, które Rosja podsycała przez cały dwudziesty wiek, dziewiętnasty wiek (mimo panującej wtedy w Rosi idei panslawizmu – jako elementu scalającego cesarstwo rosyjskie), osiemnasty wiek, czyli w czasie zaborów i również w wieku siedemnastym, kiedy budowała się wielkość Rosji na upadku I Rzeczypospolitej (tej Rzeczypospolitej, która miała być Rzeczypospolitą trojga narodów – mówię tu np. o Powstaniu Chmielnickiego i porozumieniach z Perejasławia).

Co do banderyzmu to trzeba pamiętać o jego przynajmniej dwóch wrogach. Owszem Polsce ale i Rosji. Gdyby w 1920 roku powstała niepodległa Ukraina, to prawdopodobnie nie było by ani żadnego banderyzmu, jako idei walki narodowo-wyzwoleńczej Ukrainy spod obcego jarzma, ani Rosji w kształcie i sile jaką znamy obecnie.

Zresztą taki drobiazg z historii — przełom czerwca i lipca 1941 roku, Lwów i ogłoszona przez Banderę Niepodległość. I ta charakterystyczna reakcja Hitlera. I te prawie sąsiednie cele Bandery i Roweckiego.

Co do Katynia… Polaków w Katyniu mordowali ROSJANIE. Znane są nazwiska katów i zachował się rozkaz podpisany przez wierchuszkę kremlowską. Naprawdę nie rozumiem jak tego można nie wiedzieć czy ignorować i sugerować że było inaczej. Taka sugestia to kłamstwo katyńskie i jako takie jest chyba ścigane, a przynajmniej powinno być ścigane. No chyba że nie do końca zrozumiałem twą myśli i że stawiasz tezę (z która się poniekąd zgadzam ) że to Stalin finansował Hitlera.

I dalej — zdaję sobie sprawę, „że USA nie przyjechali bronić Polski, albo krajów bałtyckich.” Nie mam złudzeń, bronią swych interesów, ale głupotą jest nie wiedzieć gdzie ma się swój własny interes. Polska jest krajem wiszącym u klamki czy to amerykańskiej czy rosyjskiej, nasza obecna niepodległość zamyka się mniej więcej w możliwości wyboru u której klamki chcemy wisieć. Osobiście wole wisieć chyba u zachodniej niż wschodniej .

Na koniec „Polacy, czy jeszcze nie zapaliła się Wam czerwona lampka, komu potrzebna była wojna na Ukrainie.” Ależ zapaliła się. Ta wojna potrzebna jest Rosji bowiem Rosja, wielka Rosja, bez Ukrainy w strefie swych wpływów NIE ISTNIEJE, a jednocześnie Rosja stoi dokładni w takiej samej sytuacji w stosunku do Ukrainy jak Polska po Pokoju Ryskim – jest zbyt słaba gospodarczo, by wciągnął ją w swoją strefę gospodarczą – jedyne co może, to zarządzać konfliktem. Tak w sumie to takie zarządzanie konfliktem, to jednocześnie praprzyczyna wszelkich ruchów typu banderowskich – to naprawdę już w historii było.

Pozdrawiam

27.01.2017
villk

 

Polemika do wpisu: Rozdmuchiwanie konfliktu na Ukrainie to SZANTAŻ amerykanów wobec Polski!

w kontekście komentarza:

Wybacz ale powiem wprost. Tezy o Ukraińskiej V kolumnie budowanej w Polsce nie trzymają się niczego poza rosyjska propagandą. Jeśli już ktoś buduje struktury w Polsce to prędzej Rosja niż Ukraina, a że jeśli by to robiła to pod płaszczykiem ukraińskim to i bardzo możliwe. Co więcej skłócenie Polski z Ukrainą jest w żywotnym interesie Rosji i to nie ze względu na Polskę ale właśnie na jedność ukraińską, Rosja Ukrainy nie może odpuścić bo to oznacza koniec mrzonek i wielkiej Rosji i upadek mitu Putina jako jej budowniczego. Z kolei w żywotnym interesie Polski jest samodzielna i niezależna Ukraina i Białoruś bo to jedyni tak naprawdę gwaranci niezależności Polski od Rosji. Giedroyć ma w tym względzie po stokroć racji i przez te sto lat nic się w tym względzie nie zmieniło. Powtarzam konfliktowanie Polaków i Ukraińców jest jedynie w interesie Rosji. Pozdrawiam

Zamieszczonego pod wpisem W Polsce może powstać podziemna armia ukraińska. Przemycana jest ogromna ilość broni – tej broni, którą dali Polacy

Dodaj komentarz


komentarze 2

  1. Taka malusieńka uwaga do znajomości historii. Miałam znajomą, która z rodzicami przyjechała do Polski w 1957 roku z Iwanofrankowska (polski Stanisławów) na Ukrainie. Toczyliśmy rozmowy z historią w tle. Spytałam ją o zdanie. „Nie wiem. Historię Polski mieliśmy zapisaną w książce na jednej stronie. Pół strony zajmowało zdjęcie pałacu. Tytuł pod zdjęciem :Polskieje pany , a w treści opis jak to polskie „pany” wyzyskiwały i krzywdziły Ukraińców przez wieki.”

    Nikt, nigdy nie napisał jak Ukraińcom w szkołach przedstawiano Banderę. Czy jako bohatera? Czy raczej jako wyzwoliciela spod buta Polaków, o jego zbrodniach nie wspominając?

    W Polsce, gdy nie ma cenzury, są przedstawiani nowi bohaterowie. O dokonywanych przez nich zbrodniach, zabijaniu kobiet, dzieci, starców i mężczyzn w tych „biografiach” o zbrodniach się nie mówi. Ta nowa wiedza ma być uczona w szkołach.

    Jak było na Ukrainie z nauką?