Polak Katolik

Papież w corocznym geście pokory umył nogi kilku emigrantom i zagotował tym czynem „prawdziwych naszych pszenno buraczanych”, którym wylała się fala hejtu w komentarzach na ten temat. Pan Makowski w swym komentarzu słusznie zauważa że postawa tych oburzonych tym papieskim czynem polskich katolików jest bardzo bliska postawie ksenofobicznej , rasistowskiej i seksistowskiej (bo umył też nogi kobietom). Bardzo jestem ciekaw oficjalnego potępienia takich postaw przez Episkopat.

Najwyższy już czas by Episkopat w Polsce zdecydował co kryje się za nazwą „Polak katolik”. Czy to postawa wierna kościołowi, Rzymowi, Watykanowi, dogmatom wiary  czy swym własnym małym uprzedzeniem typy ksenofobia, seksizm czy rasizm.

Stoisz Kościele w Polsce przed potężnym wyzwaniem, wyhodowałeś sobie na własne życzenie Rydzyków i Natanków oraz całe stada wiernych jedynie swej scenografii „kiboli”, którzy jak widać nawet nie są w stanie zrozumieć w co wierzą. To potężne wyzwanie – wiara czy populizm i pełna taca.

Franciszek potrafił wybrać a Wy?

 

Z najlepszymi życzeniami Wielkanocnymi

 

26.03.2016
villk

 

Papież umył stopy imigrantom. Wierni: Zbezcześcił Wielki Czwartek, odchodzę od Kościoła oraz „Ten gest Franciszka, zawstydza tych wszystkich, którzy chcieliby w Kościele widzieć schronienie dla swoich rasistowskich, ksenofobicznych czy seksistowskich postaw” – uważa Makowski.”

„Franciszek zawstydza katolików. Przepaść między Kościołem Franciszka a Kościołem znad Wisły”, Wielki Czwartek. Papież Franciszek obmył stopy m.in. muzułmańskim uchodźcom i kobietom. „Jesteśmy braćmi i chcemy żyć w pokoju”, Papież Franciszek umył stopy muzułmanom

Dodaj komentarz