PIS się boi.

„CBA zatrzymało we Wrocławiu 9 osób – dowiedziało się radio TOK FM. Zatrzymanie ma związek z podejrzeniem płatnej protekcji. Według ustaleń PAP jednym z zatrzymanych jest były senator PO, Józef P.” „past, PAP 29.11.2016 08:27″.

Nie wiem kim są te osoby, ale jeżeli mam dobre skojarzenia to z Wrocławiem kojarzy mi się postać Pana Józefa Piniora zasłużonego działacza Pierwszej Solidarności i jednego z organizatorów zabezpieczenia związkowych pieniędzy przed komunistami przed 13 grudnia 1980 roku. Jeśli to Jego aresztowało CBA to znaczy że listy proskrypcyjne zostały już wyjęte z pisowskiej szuflady i PIS zaczyna otwartą walkę ze swoimi przeciwnikami. Czy następni będą Zbigniew Bujak i Władysław Frasyniuk? A potem kto? Michnik, Wałęsa? A może w ramach powszechnie panujących nam „wykopków” aresztują i Kuronia?

Już kiedyś pytałem gdzie obecne władze zbudują tą swoją Berezę.

Przepraszam za zgryźliwość, ale gdy aresztuje się ludzi, którzy własnym życiem i odsiadkami w komunistycznych więzieniach pokazali kim są i jakie są wyznawane przez nich wartości, to jednocześnie bardzo dokładnie pokazuje to rodzaj władzy i jej pokrewieństwo z komunistycznym reżimem PRL-u.

PRL- bis w pisowskim wydaniu NIE PRZEJDZIE.

NIE PRZEJDZIE  wyrywanie Polski z EUROPY.

I info dla posła Kaczyńskiego – nawet jeśli zniszczy Pan wszystkich ludzi pierwszej Solidarności to nie zajmie Pan ich miejsca i to z dwóch a właściwie z trzech powodów:
Po pierwsze Pan się boi, a oni nie. Boi się Pan nawet wziąć odpowiedzialność za to co Pan robi obecnie i woli Pan  rządzić z „tylnej kanapy”.
Po drugie  to nie te życiorysy – Oni siedzieli w więzieniach w latach 60-tych , 70-tych i 80-tych  i jak trzeba będzie to znowu będą siedzieć  bo mają swe wartości, a co Pan w tym czasie robił? Pan grał w 1962 roku w filmie , w 1971 uzyskał miejsce na aplikacji prokuratorskiej, a w stanie wojennym pracował Pan na Uniwersytecie Warszawskim.
Po trzecie i najważniejsze Pan już ma miejsce w historii Polski i co by nie powiedzieć nie jest to miejsce zaszczytne.

To kto kogo aresztuje pokazuje bardzo dokładnie kto jest po której stronie i gdzie stoi to dzisiejsze „pisowskie ZOMO”.

Jeśli Józef P. to ta osoba, o której myślę to znaczy, że  znów On stoi po jednej stronie, a komunistyczny prokurator wraz z pogrobowcami komunistów z PRL, ukrywającymi się dziś pod sztandarami PiS-owskimi, po drugiej.

Historia Polski wam tego nie zapomni, dokładnie na tej samej zasadzie jak historia Niemiec pamięta o swych wstydliwych chwilach.

PIS się boi ludzi pokroju Józefa P. i słusznie, bo każdy reżim powinien się bać Społeczeństwa Obywatelskiego, którego wartości były i są bliskie ludziom Pierwszej Solidarności.

29.11.2016
villk

Info za: CBA zatrzymało 9 osób w związku z podejrzeniem korupcji. Wśród nich były senator PO

nawiązaniu do Józef Pinior (Wikipedia); Jarosław Kaczyński (Wikipedia)

oraz w nawiązaniu do filmu dla tych co maja krótką pamięć:

 

Dodaj komentarz


komentarzy: 5

 1. Jak pokazuje historia, nawet najszlachetniejsze czyny nie uchroniły wielu bohaterów przed złamaniem praw. Czy nie lepiej poczekać? Może okazać się, że CBA była nadgorliwa albo, że miała rację. Jedno jest pewne. Ktoś mu się przysłużył. Albo ma nadzieję np. na znalezienie się na listach wyborczych, albo…coś tam….coś tam…innego.

  Co do obaw o następne aresztowania, to czy są słuszne lub mylne, ale je popieram.
  Trzeba jakoś lud przestraszyć by zamilkł. Tylko że tak to się nie uda. Raczej ci cisi zradykalizują się.

  1. Gdyby z takim apelem wystąpił Twój syn lub córka jeszcze można by zrozumieć. Ale Ty? Wybacz ten emocjonalny, personalny komentarz, ale na co czekać? Aż władza, która przejęła wszelkie słuzby i niemal cały wymiar sprawiedliwości, spreparuje lepsze dowody? Tu przecież nie chodzi o to, czy ktoś jest winny czy nie, ale czy może zagrozić, czy może zorganizować opór. Będą teraz sukcesywnie eliminować wszystkich, którzy kontestują ich poczynania, przy aplauzie gawiedzi. Na pomniejszych napuszczą jak nie feministki, to patriotów.

   Szczęście w nieszczęściu dla PiS-u, że opozycja jest bezradna i niekumata jak dziecko we mgle. Więc jeśli Unia nam nie pomoże, to na opozycje liczyć nie ma sensu. Jeśli Schetyna nie znajdzie się wkrótce w PiS-ie, to znajdzie się wkrótce w areszcie, jeśli będzie za dużo gadał. I nawet immunitet mu nie pomoże. Petru zaś zobaczy nie jedno światełko w tunelu, ale całą galaktykę jak mu guza nabiją. PSL zaś nogami przebiera żeby się do koryta dorwać. Bez różnicy z kim. Mamy więc sytuacje niemal jak po wojnie — znikąd nadziei.

   1. To co proponujesz zrobić w sprawie Piniora? „Kosy na sztorc?” Ilu wtedy pójdzie?

    Nie powiem idźcie, gdy sama się nie wybiorę.  Jak na razie to notka. Poczekać trzeba. O niewinności działaczy mam małe przekonanie. I nie chodzi tu o to, że jest z S nb one

    „Znikąd nadziei” – a to dopiero początek….

    1. Włodzimierz Cimoszewicz : „- Rzadko co mnie zaskakuje, ale wiadomość o zatrzymaniu Józefa Piniora mnie zaskoczyła. To jest człowiek wręcz kryształowo uczciwy, człowiek zasad i wartości moralnych – mówił w TOK FM senator Włodzimierz Cimoszewicz. I przyznał, że nie wyklucza, iż zatrzymanie to część rozgrywki politycznej. – Razi mnie kontrast między małością ludzi, którzy uczestniczą w nagonkach propagandowych i tymi, których atakują.”