Piotrowicz się wyłamał.

Mecenas, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości, czołowy przedstawiciel PiS-u do spraw upychania kolanem uchwał sejmowych, były członek egzekutywy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, prokurator Stanu Wojennego  i wierny wykonawca w Stanie Wojennym wytycznych Wojciecha Jaruzelskiego, planuje chyba kolejna voltę polityczną. Po Jaruzelskim, jak to mówił Anioł w „Alternatywy 4”,  podczepił się pod Kaczyńskiego i do wczoraj do ostatniego posiedzenia komisji sprawiedliwości ślepo go wielbił.

Wczoraj odrzucił poprawkę ustawy, ba w ogóle nie poddał ją pod głosowanie uznającą  przecież stan faktyczny, że słowo Prezesa jest Prawem. Piotrowicz odmówił uznania „namaszczenia przez Jarosława Kaczyńskiego za prawo”.

„Piotrowicz… stwierdził tylko, że „absurdalne poprawki nie będą głosowane”.

Panie mecenasie NAMASZCZENIE przez Jarosława Kaczyńskiego uznaje Pan za ABSURDALNE?

Staje Pan w jednym rzędzie z Ministrem środowiska, który odmawia Prezesowi zamknięcia ferm futerkowych, który łamie  publicznie wyrażona przez  Prezesa wolę.

Wyłamuje się pan z szeregów partyjnych, nie szanuje Pan Prezesa. Nie wiem czy to element walki o schedę, brak szacunku do „Wielkiego Prezesa”, czy jak zwykle u pana tak jak u Anioła z Alternatyw konieczność podczepienia się pod kolejnego „pana”.

Czyżby kierował się Pan już w stronę Rydzyka?

Myślę, że jest Pan doskonałym przykładem, o którym kiedyś będzie w podręcznikach, odwróconej ewolucji, ewolucji która kiedyś pozwoliła, dzięki twardości kręgosłupa, stanąć człowiekowi na dwóch nogach i nie chodzić ze zgiętym karkiem, że o pełzaniu nie wspomnę.

 

20.07. 2018
Villk

 

W kontekście:

Około północy posłowie znaleźli kolejne siły, tym razem był to Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej, który zgłaszając poprawkę, powiedział:

  • Jarosław Kaczyński namaszcza i przedstawia prezydentowi RP kandydatów na sędziów SN.

Żart jednak nie przypadł do gustu Piotrowiczowi, który stwierdził tylko, że „absurdalne poprawki nie będą głosowane”.

Za:
Awantura o Sąd Najwyższy. Sejm pracował do 1 w nocy. „Lewackie chamstwo robi tu chlew”

Dodaj komentarz


komentarze 4

  1. Rydzyk – „Wczesne dzieciństwo spędził w rodzinnym Olkuszu.” Dalej w Wikipedii jest gdzie przebywał, ale ani słowa o tym co wtedy robił. Czyżby tam gdzieś poznano się na jego talentach i był odizolowany od społeczeństwa? Ani o matce, ani o ojcu nie ma tam słowa. Czyżby wstydził się swoich rodziców? A może innych rzeczy? Jeśli ukrywa prawdę o rodzinie to pasują tu słowa „ubrał się w ornat i na mszę ogonem dzwoni”. I nawraca na swoją religię i namawia i rząd straszy i szantażuje.

    Faktem jest że swoistą karierę robi. Tak jak Nicolae Ceaușescu . Też był przeciwnikiem aborcji, a za jej wykonanie szło się na ileś tam lat do więzienia. Też zgromadził ogromny majątek. Został skazany i dostał kulkę w łeb. Po co o nim piszę? Ot, tak…ku przypomnieniu!!!

  2. W Polsce, trzeba sobie to wreszcie uświadomić, dobiega końca zamach stanu. Teraz, w czasie próby, zobaczymy kto ją przejdzie pomyślnie. Niezłomna pani Gersdorf, o czym należy pamiętać, ma na koncie kilka brzydkich epizodów, ze zwołaniem KRS na czele. Argumentacja, że Rada i tak zostałaby zwołana, bo Sejm właśnie przyjął przepisy, według których miałby ją zwołać najstarszy wiekiem członek KRS, przypomina tłumaczenie młodzieńca, który przekonuje, że musiał zgwałcić koleżankę, bo jakby on tego nie zrobił, to zrobiłby to ktoś inny.

    1. Można oczekiwać nieciekawych czasów. A podziękować tu można PO, która nie chciała postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunał Stanu. Tzn niby jakieś ruchy wykonywała, ale na głosowanie już kilka osób nie przyszło, przez co zostało ono przegrane. O tym należy pamiętać.

      1. A ponieważ nie mamy wpływu na obsadę list, więc możemy postawić na tych, którzy okopują ich ostatnie miejsca, a nie jedynki. Bo jedynki zawsze są dla najwierniejszych z wiernych. Jak ich braknie może coś się nieco zmieni na lepsze. To wszystko co możemy zrobić w obecnej sytuacji. Sejm bez Kaczyńskiego, Schetyny i innych „lokomotyw” byłby na pewno bardziej przyjazny nerwom.