Dodaj komentarz


komentarzy 21

 1. https://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/koncza-sie-zasoby-naturalne-ziemi-ostrzega-bank-hsbc/s1w7cxj

  Co dalej? Politycy na pewno nie mają zielonego pojęcia, co z tym zrobić. Przykładem głupoty jest tu Szyszko i wszyscy jemu podobni. Przy tym należy zaznaczyć, że dostępna zywność jest niszczona.

  Poprosiłam o etykietkę zakupu wędliny w Kauflandzie: „Olewnik Kiełbasa Toruńska: srednio rozdrobniona, wędzona, parzona.

  Składniki: mięso wieprzowe 72%, woda, tłuszcz wieprzowy, skrobia ziemniaczana, sól izolat białka SOJOWEGO, błonnik pszenny bezglutenowy, stabilizatory: E451, E450; substancja zagęszczająca E407, glukoza, przeciwutleniacz E316, aromaty (w ty, Gluten 2 z pszenicy, SOJA), maltodekstryna, hydrolizat białka sojowego, regulator kwasowości: E261, E326, wzmacniacze smaku: E621, tłuszcz palmowy, przyprawy, ekstrakty przypraw:SELER, barwnik E120, substancja konserwująca E25?. Osłonka jadalna – jelito wieprzowe. Może zawierać GORCZYCĘ, JAJA, MLEKO (łącznie z LAKTOZĄ).

  Jeszcze cena tego „cudu” -14,90 zł/kg

  Od samego czytania człowiek robi się chory.

  A państwo? Państwo swoich obywateli ma w nosie. Da im jeszcze więcej 500+ by kiełbasą do woli się nażarli. Przepraszam za ostatnie słowo czytających, ale nie rządzących, bo oni takich wyrobów u siebie na stole nie widzą. Zwróciłam uwagę kupującej na „jakość” i usłyszałam: a co jest bez chemii? i wzruszyła ramionami.

  Jak w tym PRL sobie radzili bez upiększaczy jedzenia? No jak? Ostatnio w chlebie, który kupuję w podobno dobrej piekarni, było tyle oleju, że pozostawał na desce do krojenia. Olej może służyć do utrzymania trwałości, ale…. może to był olej palmowy – TRUCIZNA !!!!! Wszak ważna jest kasa, a państwa nie ma.

   

 2. https://lubuskie.onet.pl/sondaz-ibris-wybory-samorzadowe-sejmiki-wojewodzkie/rewk79y

  Na liście przejętych (przynajmniej w sondażach) województw znalazło się i Zachodniopomorskie. Co mnie nie dziwi, bo aktywność samorządowców, polityków z PIS jest bardzo duża. Pozostali tkwią w jakimś marazmie. Przez samorządy przetoczyła się batalia o pomniki smoleńskie. W Kołobrzegu taki pomnik będzie, ale na cmentarzu.

  Czego można oczekiwać? Widzę to źle, bo chętnych by innych rozliczać w Polsce zawsze pełno. Zaczną się donosy, pytania skąd ma na auto, za co się stroi, za co jeździ na wczasy. Obawy, że nadejdą czasy opisane w książce „Lenin” Ossendowskiego może nie staną się rzeczywistością, ale…
  …gdzie indziej jest już tak https://slask.onet.pl/katowice-skandaliczny-mural-z-hitlerem/7kge10m

  1. Na razie nie jest w stanie przyjąć kilku tysięcy choć się wyludnia. Polityka narodowa takich kraików jak Węgry czy Polska to polityka mrówki, która maszeruje ze słoniem i dumna jest z tego, ze donośnie tupią. W ten sposób tworzą się enklawy niewolnictwa, co widać na przykładzie polskiego rolnictwa — każdy osobno jęczy, że mu się nie opłaca, dostaje grosze na skupie, a posrednicy i hurtownicy zarabiają krocie. Ale rolnik na zagrodzie równy wojewodzie. Pod warunkiem, że ktoś zadba o jego interesy. Nie wiedzieć czemu nikt się nie kwapi…

   1. @Oby.watel
    Po pierwsze to pisząc „już NAS nie ma”, miałem na myśli dotychczasowych mieszkańców Europy, a nie Jeszcepolski.
    Po drugie…Nie jest w stanie przyjąć kilku tysięcy, powiadasz? Nie wiem kto Ci naopowiadał tych bzdur, bo może w Twoim mieście nie, ale w Warszawie są całe osiedla(wielkości niejednego miasteczka), gdzie naszych kolorowych gości jest więcej niż białych, a jak się biały trafia to mówi po ukraińsku.  Oczywiście można powtarzać pierdoły z syjonistycznego radiowęzła, ale zamiast słuchać tych bredni- przyjedź do Warszawy, przejdź się po sklepach, pójdź na bazary(np. na ul.Bakalarską, obok Urzędu Dzielnicy), przejedź się ulicami po których jeżdżą na skuterach monochromatyczni kierowcy z napisem UBER….
    Wybacz że Ci to piszę, ale zbyt długo chyba nie wychodziłeś z domu, nie podróżowałeś po Polsce, stąd Twoja niepełna wiedza o rzeczywistości.

    1. To straszne co piszesz. Więc powiadasz, że w Warszawie zbudowano drugie getto dla kolorowych? I poprawi się wszystkim jak się ich pozbędziemy? Kim proponujesz ich zastąpić? Czy w naszym dobrze pojętym interesie nie jest zadbać, by czuli się Polakami? Na nienawiści da się coś sensownego zbudować? Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy w czym jesteś lepszy od nich?

     1. Getta są we wszystkich krajach, które przyjęły migrantów. Bez wyjątku. Najtragiczniej to chyba wygląda w Szwecji, bo tam straż pożarna, karetka czy radiowóz nie wjadą. Są atakowane jako przybywające nie na swój teren.

      Gdy jakiś czas temu w swoich wpisach (na TOK) przewidywałam i takie sytuacje, to zostałam obsobaczona. Jednak nie odczuwam z tego powodu żadnej satysfakcji, bo zamiast pomocy ludziom stworzono ogromne kłopoty dwóm stronom.

      Czytałam o szwedzkim policjancie, którego rodzice przywędrowali do tego kraju, a który wziął urlop by młodym Arabom tłumaczyć dlaczego warto uczyć się, poznawać język, prawo i by móc być kimś. Młodzi migranci po raz pierwszy usłyszeli w swoim języku o takich możliwościach. a byli tu już parę lat.

      Ukraińcy! W zeszłym roku część budynku ocieplali Ukraińcy, w tym roku pozostałą część ocieplają Polacy. Powiem jedno – Ukraińcy robili to szybciej. Zakładam, że i jedni i drudzy robili/robią dobrze. Mnie Ukraińcy nie przeszkadzają.

      Jako ciekawostkę dodam, ze emigranci z Polski do USA, dzielą się tam na lepszych, ważniejszych (bo z wcześniejszej migracji) itp. głupoty. Pomocy Polak raczej od Polaka nie dostanie. Ukraińcy w USA pomagają sobie jak żadna inna nacja. No nie licząc Irlandczyków, Włochów.

      1. Gdy jakiś czas temu w swoich wpisach (na TOK) przewidywałam i takie sytuacje, to zostałam obsobaczona. Jednak nie odczuwam z tego powodu żadnej satysfakcji, bo zamiast pomocy ludziom stworzono ogromne kłopoty dwóm stronom.

       Ty przewidywałaś takie sytuacje, ale nie Ty decydujesz. Zaś ci, którzy decydują najwidoczniej takich sytuacji nie przewidzieli. Jeśli ktoś przyjeżdża do kraju, w którym ludzie wierzą w inne mzimu i pozwala mu się „wyznawać” swoją wiarę, to nie może się to skończyć niczym dobrym, bo tubylcy będą na niego krzywym okiem patrzeć. Nie można pozwolić na enklawy obcości. Albo godzicie się na nasze warunki, bo jesteście u nas, albo wracajcie tam, skąd przyszliście. Bowiem wiara to nie jedyny problem. Jeszcze większym problemem są różnice kulturowe. To co u nas uchodzi za zachowanie niedopuszczalne w innych rejonach świata bywa normą.

       1. 100% !!! A w Polsce katolickiej? Tak samo wygląda integracja Romów – Cyganów. W ramach integracji otrzymują pomoc od państwa i nie pracują, bo nie muszą. Dzieci do szkoły też nie muszą chodzić.

        W a mowach polityków same frazesy. Bez odpowiedzialności za czyny, za słowa.

        Tej też się należy: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/corka-zolnierzy-wykletych-domaga-sie-15-mln-odszkodowania/0xt5l75?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci

        Ilu dzieciom tatuś zabił ojca lub matkę? Już po wojnie. Ilu?
        A na Zachodzie? Stara sprawa, ale chyba ciągle aktualna https://biznes.interia.pl/media/news/mundial-stroje-reprezentacji-szyte-w-warunkach-skrajnego,2572395,5058 Też w mowie piękni, współczujący, ble ble ble
        W Polsce wrażliwość jest albo i nie http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/ofiary-przestepstw-na-jaka-pomoc-moga-liczyc-od-panstwa-,artykuly,430009,1.html?src=HP_Section_1

        1. Tak samo wygląda integracja Romów – Cyganów. W ramach integracji otrzymują pomoc od państwa i nie pracują, bo nie muszą.

         Na szczęście PiS zintegrował wszystkich przyznając po pińset na łeb. Po co chodzić do roboty, jak można robić dzieci w domu i dostatnio żyć?

  1. Wysłane. W mojej opinii ktoś upadł na głowę z dużej wysokości gdy rozwiązania z czasów lamp naftowych wcielał na przełomie XX/XXI wieku. Jestem też za pozostawieniem czasu zimowego, chociażby po to, by południe wypadało w południe, a nie o pierwszej.