Nie zapomnę Ci tego, Polsko.

Dla małych gierek i chorych ambicji depczesz ludzi i ich prawa.

Traktujesz sama siebie jak towar, Obywateli jak bydło, a władze jak Bogów.

Nie zapomnę Ci wstydu jaki czuję za Ciebie gdy widzę w telewizji wystąpienia Twych posłów, gdy  widzę posła Piotrowicza na sejmowej mównicy, posłankę Pawłowicz konsumującą na sali plenarnej, gdy słucham comiesięcznych wystąpień schodkowych pewnego zwykłego posła.

Nie zapomnę Ci Polsko, że zmuszasz mnie do porównywania Ciebie z Republiką Weimarską, że stawiasz na piedestałach motłoch i populizm i że w laur cnoty ubierasz konformizm.

Nie zapomnę Ci twych ministrów, rządów i wyborów z porażająco niską frekwencją, Twego Trybunału Konstytucyjnego też Ci nie zapomnę.

Zapamiętam Cię z twarzą Macierewicza, Kaczyńskiego, Ziobry, Gowina, zapamiętam Cię przysłonięta cieniem krzyża w zgniłym kolorze purpury,…… i uwierz,…. naprawdę nie będzie mi żal gdy zdechniesz taka jaką jesteś pod ciężarem swej głupoty, bo mam nadzieję, że dźwigniesz się lepsza i mądrzejsza, choć wiem, że jak zwykle z ruin.

 

20.04.2018
Villk

 

W nawiązaniu do:  „Nie zapomnę Ci tego, Polsko”. Emocjonalne słowa Krystyny Łuczak-Surówki po ekshumacji męża”
„Istnienie republiki zakończyło się z chwilą przejęcia władzy przez NSDAP, które doprowadziło do powstania dyktatury totalitarnej.” (Republika Weimarska — Wikipedia)

Dodaj komentarz


komentarzy 13

 1. Przeczytałem w GW wywiad z Szymonem Redlichem i po tym – naprawdę – nie potrafię być już pesymistą. Jeżeli taki człowiek, który przeżył piekło przy którym moje własne problemy życiowe problemami po prostu przestają być, taki człowiek nie przestaje być optymistą? Wstydem byłoby zachowywać się inaczej.

  Te homo sovieticusy, które obecnie dorwały się do władzy, niedawni bezbożnicy, którzy przepoczwarzyli się w skrajnie religijnych patriotów, w końcu odejdą. To nie od nich zależy jak będzie dalej. Jeżeli będziemy się zachowywać przyzwoicie, wzajemnie szanować, będziemy empatyczni i otwarci na uczucia i aspiracje innych ludzi, będzie dobrze. Jeżeli będziemy się zachowywać jak Smok i wszędzie szukać spisków, ukrytych złych intencji, wynosić na ołtarze plemienność i pierwotne instynkty, wtedy będzie źle. Nie sądzę jednak, by większość tego społeczeństwa tak się zachowywała.

 2. Uważasz że ktokolwiek nami rządził po 1989 roku to ci, których możesz nazwać Polską? Dla mnie to tylko kolejni okupanci, tak jak dawniejsze komuchy z Puławskiej 24 i 26 czy Natolina.
  Napisałem jeszcze na TOKFM, gdy PiS objął władzę że nadeszła dyktatura, ale myliłem się; zmieniła się tylko FORMA dyktatury. Ona była już wcześniej. PO  czy SLD wcale nie są lepsze. To wszystko są „kaczki z jednej paczki”.

 3. Dobre. Zwłaszcza, że Polska to obszar, który zamieszkują ludzie, zwani Polakami. Temu obszarowi można mieć za złe, ale tylko wtedy, gdy się nie stoi w jego obrębie. W przeciwnym razie nie wybacza się samemu sobie. I wtedy to nabiera sensu — nie mogę wybaczyć sobie, że głosowałem na tych idiotów.

      1. @Oby.watel
       Nie znam, ale na pewno nie przyłożę żadnego członka(ręki, nogi czy czegokolwiek) do tego żeby rządzili. Coraz bardziej się anarchizuję.
       ps.Znowu muszę założyć nowe konto na szajs zbooku. Żydzi bez przerwy na mnie donoszą.
       ps2. Ładny avek?

        1. Oby.watel
         Ja wiem że zdecydują INNI, co więcej- wcale nie ci którzy „głosują” a ci którzy organizują głosowanie.
         Automat banuje PO ZGŁOSZENIU przez judzącą szuję. Powoli uczę się jak się rewanżować,ale…. to takie poniżające…tyle że wysłałem zgłoszenie dotyczące niejakiego Blacka, czyli profilu równie prawdziwego jak mój.
         Odzyskam go CHWILOWO za pół godziny, ale – właśnie CHWILOWO.